Nowy launcher Gameforge

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • 1. Czytaj ze zrozumieniem

    2. Zmień kompa, albo nowy system postaw,albo grę od nowa zainstaluj , a nie wciskaj takie popierdółki że ci się 15 minut konto otwiera. Bo to z lekka niemożliwe, nie wiem czy ktoś w to w ogóle uwierzy xD

    3. Taak, kiedyś byłem mistrzem w hejtowaniu na forum xD , ale pewnie za krótko grasz by to wiedzieć

  • Jedyny minus logowania przez tego launchera to jest sytuacja gdy dostaniesz crasha np podczas insty i wojny. Klikniesz,żeby nie wysyłało raportu i chcesz uruchomić klienta od nowa, ale launcher dalej wykrywa,że w tej grze jesteś zalogowany pomimo zniknięcia twojej postaci z gry( np wiadomość o opuszczeniu kanału prywatnego lub komunikat na czacie glidyjnym) To musi ulec poprawie, bo aktualnie jedyny sposób by się szybciej zalogować to w menadżerze zadań zakończyć wszystkie procesy związane z GF Launcher.... a i to czasem nie pomagało :P


    Tak to ostatnia aktualizacja przyspieszyła logowanie wielu kont naraz, ale dalej jest to wolniej niż sprzed wprowadzenia launchera ( Ci co korzystali z addonu wiedzą o czym mówię :) ). Fajnie,że ktoś w końcu pomyślał o ludziach co robią dziesiątki altów. Aktualizacja na duży +.


    i Serio nie wiem na jakim złomie trzeba grać i jak słaby trzeba mieć internet by 1 klient gry ładował się komuś 15minut ( WINDOWS XP na kompie z podzespołami, które jako pierwsze obsługiwały ten system nawet tak nie muliły). Polecam oddać komputer jakiemuś fachowcowi co Ci go posprząta na dyskach/rejestrach/pousuwa wirusy i zrobi serwis mechaniczny ;).

  • Hmmm.. Thormod, Nieznajomek. Właśnie muszę podmienić na "gorszy" i włos mi się na głowie jeży, bo ten na którym mam takie "efekty specjalne" to I7 6500 2,6 Gh na 16 GB RAM z wypasionym chłodzeniem i szybkim SSD. Może to GF GTX 950 jest za słaby, ale to jakaś paranoja. To zupełny "czyścioch" i nic go nie obciąża poza tą grą (i może systemem operacyjnym W10). Nie wiem na czym śmigasz. Zauważam na wojnach, że często "Network Framework..." zgłasza mi błąd.


    W miarę dobrze mi wszystko śmigało (w aspekcie logowania do gry), jak bez pardonu omijało się ten launcher. Od kiedy go używam, pogorszyło to znacznie jakość korzystania z tej gry. Tak Thormod - o 3 w nocy i dopołudniami zwykle nie ma problemu z otwieraniem kont (logowaniem). Ale kto w tym czasie gra? Nieliczni. Teraz - zauważam pogorszenie działania nowego launchera, a nie polepszenie. Gorzej loguje do gry. Co z tego, że można szybko opalić wiele kont, jak nawet odpalając jedno, loguje i loguje... a często zwiesza na tym logowaniu, albo wali błędem.


    Odnośnie tego twojego (Thormod) punktu pierwszego... hm.. -> pisz jasno, wieloznaczność naraża na nieporozumienia :). Wyjaśniłeś. Odnośnie punktu 3 - z całą pewnością gram dłużej niż Ty. To nie jest dla mnie żaden argument. Zapewniam - nie wiem wszystkiego :):):)


    PS (techniczny)


    Oprócz nasilenia się crashy (po których następuje uciążliwy proces logowania gry - w szczególności w godzinach większego obciążenia użytkownikami gry), pojawiły się dodatkowo takie "supercrashe". Zalogowane konto znika (nawet go nie ma w managerze urządzeń (alt+ctrl+del) i niemożliwe jest wywalenie "zwisu" z tego poziomu) a launcher nadal "widzi" otwarte konto gry (które najprawdopodobniej jest zamknięte) i nie pozwala się rebootować/zamknąć... Na powyższe nie znalazłem prostszego sposobu niż reboot całego komputera. Zgłaszam to jako błąd, który trzeba naprawić - to moim zdaniem poważna usterka tego nowo-nowego launchera.


    PPS


    Błąd "NET Framework" występuje również jeśli żadna postać nie uczestniczy w wojnie, ale jest zalogowana do gry. Sadzę, że korzystną byłyłaby informacja, jeśli taki błąd pojawia się jeszcze u innych graczy.


    Co do nasilenia się crashy, problemów z logowaniem. W ostatnim czasie Windows znów się karmił jakimiś poprawkami. Poprzednio również, w podobnym czasie (poprawki Widowsa), przezywałem koszmar w grze. Być może to była przyczyna. Jednak po ilości crashy (w gildii), których doświadczają inni gracze, wnioskuję - że to jednak problem wielu. Z tym logowaniem, trochę mi się poprawiło, jak system doprowadził skutecznie proces aktualizacji do końca.

    Edited 4 times, last by Andrut ().

  • Też tylko na chwilę wpadłem i zostawię tu błąd, który pojawił mi się z dnia na dzień i muszę uruchamiać jedno konto kilkanaście razy żeby odpalił się client roma. Nie pomogły (o zgrozo) nawet reinstale gf launchera ani roma!



    Pozdrawiam.

  • Widzę Gameforge wchodzi na nowy poziom obsługi wraz z wprowadzeniem nowego launchera:thumbup:

    9a33476b66c80973abe54e7a5414d22f.png


    Od dziś to my naprawiamy grę :thumbup:

    Ok, od dziś ja też naprawiam swoją grę:


    No to sobie myślę spoko! Dam radę!





    Po czym jednak GF uświadamia mnie, że może jednak nie jestem tak świetny i zdolny i nie dam rady...


    Jedyna opcja jaka mi została to uninstall clienta, odinstalowałem ( po raz n-ty ). Następnie GF launcher robił mi problemy z ponowna instalacją gry bo były pliki w folderze instalacyjnym RoMa



    Usunąłem je wszystkie i został pusty folder. Następnie kliknąłem zainstaluj i GFL poprosił mnie o wskazanie ścieżki do folderu gdzie ma ściągnąć clienta RoMa. Wskazałem ścieżkę, a następnie zostawiłem okno z podglądem zapisanej ścieżki otwarte. Później wrzuciłem tam stare pliki clienta RoMa ( bo oczywiście 28 tysięcy kopii na przenośnym dysku twardym trzeba mieć! ) i odpaliłem "instalację". Wykryło grę, i kliknąłem napraw! ( Wcześniej ani razu nie zadziałała opcja "Napraw", w sensie... gdy działała :x, ale nie tak jak na filmie! i po sprawdzeniu plików nadal występował błąd z brakiem pliku client.exe... A nawet ten błąd o braku pliku występował po zwykłych reinstalach clienta roma i gf launchera).


    Następnie sukcesywnie po naprawie, znów wyskoczyła radosna informacja o braku pliku client.exe! Za 9 razem na szczęście client się odpalił po czym ujrzałem pięknym angielskim fontem napisaną informację:


    Następnie ponownie naprawiłem clienta, zmieniłem język na polski i w cudowny magiczny sposób client zaczął odpalać się normalnie. Standardowy dzień gracza używającego GF Launchera.


    Pozdrawiam.

    Stary wyjadacz Runes of Magic.


    Usuwam nieodpowiednią treść

    //Volveremos