Nowy launcher Gameforge

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Nie gram w roma już od ponad roku, ale to jest chyba jedna z lepszych rzeczy jakie wprowadził GF w ostatnich latach :p


    • Szybko patchuje,
    • możliwość podpięcia kilku kont (przydałaby się opcja wyłączenia drugiego hasła i dodania weryfikacje jeżeli z innego sprzętu się ktoś zaloguje na konto GF),
    • addony działają,
    • stare ustawienia działają.
  • Mustku, wraz ze zmianą na GF Launchera stary Launcher nie będzie działał - nie musisz ściągać od nowa gry, można tam wskazać istniejącą instalacje.

    Celes, gdzie jest to tam ? możesz mi powiedzieć ? także musze pobrać jakiegoś tego launchera ...

  • Sam launcher okej szybciej aktualizuje gre, nawet jak ktoś ma starszą instalke roma gdzieś schowaną ;)


    Dodawanie kont niby okej jeśli gra się tylko na swoich, uniemożliwia korzystanie z altów glidyjnych czy opiekowanie się kontami innych graczy co jest normalne w tej grze odkąd ona istnieje.

    (Jeśli dodałeś jakiekolwiek konto do launchera to zapomnij,że się na nie zalogujesz jeśli go wyłączysz i musisz wyrzucić addon do logowania, bo inaczej nie wejdziesz do gry ;) )


    Samo logowanie podobne jak za pomocą autologinu itp addonów z tą różnicą,że addony automatycznie logowały, a tu musimy wpisać hasło dodatkowe za każdym razem co na dłuższą mete będzie irytujące (pozdrawiam graczy co mają więcej niż 3konta XD )


    Tylko czemu ten launcher automatycznie dodaje konto in game do konta GF ,jeśli użyje się maila na którym było rejestrowane konto in game do rejestracji konta GF?


    + Czemu nie ma w tym launcherze jakiejkolwiek weryfikacji czy osoba logująca się na konto GF to właściciel, a nie złodziej ? Samo hasło dodatkowe do kont to marne ich zabezpieczenie :P ( Inne platformy już dawno rozwiązały to lepiej :D )

  • Takie pytanie czemu po zalogowaniu w polsce na polski serwer mam wszystko po angielsku? oO

    Co jeszcze mam zmienić by było normalnie? -> https://zapodaj.net/4f3092988c5ad.jpg.html

    Launcher GF ma ustawione PL, jednak musi wprowadzić te zmianę w plikach Clienta gry. Wybierz jeszcze raz Polski i uruchom grę, powinno być dobrze ;)

  • Celes ,

    robiłem wszystko tak jak napisałaś w faq, a i tak były problemy,także nie wiem czy to faq jest wyczerpujące :)


    Quote

    Jeśli posiadasz już zainstalowaną grę Runes of Magic na swoim komputerze, proszę wybierz folder instalacyjny.

    Tak uczyniłem, a instalator zainstalował nową kopię gry w środku starej.

  • Quote

    Jeśli posiadasz już zainstalowaną grę Runes of Magic na swoim komputerze, proszę wybierz folder instalacyjny.

    Tak uczyniłem, a instalator zainstalował nową kopię gry w środku starej.

    • Jeśli wybrałeś "Zainstaluj" i wskazałeś folder gry, to zainstalowało grę w grze.
    • Jeśli wybrałeś "Dodaj grę" i wskazałeś folder gry, rozpoczęło się sprawdzanie spójności plików i pobieranie brakujacych.

    Nie widzę tu innej możliwości. Sprawdzanie spójności trwa o wiele krócej, niż instalacja całości od nowa.

  • To przeczytaj teraz faq Celes, nie jest to kompletnie intuicyjne, instalator sam powinien sprawdzić czy gra jest zainstalowana czy ma ją tylko uaktualnić, poza tym nie pamiętam bym miał tam jakiś wybór.Poza tym kto tak wymyślił ? xD skoro gra jest na kompie, a raczej 99% osób tak miało, to po co mam dodawać grę ? czy ją instalować? ehhhh, gra już była zainstalowana, więc wybór instaluj lub dodaj grę jest bez sensu.



    Ejj czemu ten wasz instalator zmienił mi język na angielski, i gdzie to naprawić?

    i gdzie się zmieniało czcionkę , ta jest jakaś do d...y

    Edited 2 times, last by thormord ().

  • Tak pochrzanionego systemu jeszcze nie widziałem. Serio jest konieczne podawanie drugiego hasła dla każdego konta, przy każdym logowaniu, w ramach jednego konta Gejmfordż ? Nie można tych haseł zaszyć w koncie Gejmfordż, jak to ma przypadek z hasłem głównym każdego konta dodanego do konta Gejmfordż ?

  • prawidlowy email + haslo => nie dziala w launcherze ("Niewazne dane loginu"), nie dziala na stronie https://gameforge.com/pl-PL/sign-in ("Niepoprawne dane logowania").



    zgloszenie do supportu => po wyslaniu pojawia sie "Dziekujemy za kontakt z supportem" a potem na stronie glownej supportu "Nie posiadasz obecnie zadnych oczekujacych zgloszen".


    Poprzednio jak tak bylo kazaliscie mi zalozyc dodatkowy email i nowe konto w supporcie i potem powiazac emaile. To teraz mam TRZECIE email zarejestrowac w supporcie???


    PS: Wlasciwie nie wiem czy mi sie chce w ogole prosic o pomoc w rozwiazaniu tych problemow. Jak wam nie zalezy, to moze nie warto...

    ------------- NAWIA - najlepszy polski serwer! ;) -------------

  • Uure, ale założyłeś najpierw konto GF, prawda? Bo trzeba się najpierw zarejestrować na stronie GF/w kliencie GF. Dopiero potem się logujesz mailem i hasłem.


    pozdrawiam graczy co mają więcej niż 3konta XD

    Również pozdrawiam! Nigdy nie stosowałem autologinu i zawsze wpisywałem loginy i oba hasła z pamięci! A kont do obsługi mam... No sporo :P

  • Uure, ale założyłeś najpierw konto GF, prawda? Bo trzeba się najpierw zarejestrować na stronie GF/w kliencie GF. Dopiero potem się logujesz mailem i hasłem.

    Grrr. OK.


    Celes, nie dopisalabys do FAQ jasno ze starzy gracze musza zalozyc konto GF? Bo ja to zrozumialem tak, ze jak sobie gram w Roma konto GF mam (mianowicie to ktorym logowalem sie na strone...)

    ------------- NAWIA - najlepszy polski serwer! ;) -------------

  • Celes, nie dopisalabys do FAQ jasno ze starzy gracze musza zalozyc konto GF?

    Uure w FAQ jest że:


    Począwszy od dnia 30.09.2019, każdy użytkownik Runes of Magic potrzebuje uzywać nowego Gameforge launcherza i dodać konta w grze do konta Gameforge.

    no więc zakładam że "stary gracz" też podpada pod kategorię "każdy"? ;)

    Tak jak napisał Zaqes, musisz założyć konto GF (bądź zalogować się na nie jeśli już je miałeś) i tam jest opcja dodania kont gry RoM ( i innych gier też jak masz). I wtedy każde konto RoM odpala się już jednym kliknięciem w GF Launcherze.

    A ze Steam problemu nie ma

    Tylko że na Steam możesz podłączyć jedno konto gry, więc jak ktoś ma więcej to już schody :(

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • ten laucher jest śmieszny czemu za KAŻDYM razem musze wklepywać nazwę konta wybierać region i wklepywać hasło, chociaż za KAŻDYM razem zaznaczam "zapisz dane "

    Podobno miało być prościej a to jest upierdliwe !!!!!

  • ten laucher jest śmieszny czemu za KAŻDYM razem musze wklepywać nazwę konta wybierać region i wklepywać hasło, chociaż za KAŻDYM razem zaznaczam "zapisz dane

    Jest to jednorazowy proces - jak już dodasz konta to potem wybierasz je tylko z listy i logujesz bez haseł. ;)

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • ten laucher jest śmieszny czemu za KAŻDYM razem musze wklepywać nazwę konta wybierać region i wklepywać hasło, chociaż za KAŻDYM razem zaznaczam "zapisz dane

    Jest to jednorazowy proces - jak już dodasz konta to potem wybierasz je tylko z listy i logujesz bez haseł. ;)

    A jako iz tak nie jest, to polecam ci odinstalować GF Clienta i uruchomic RoM-a raz jeszcze. Przy odrobinie szczescia sam sie zainstaluje. A zauwazylem, ze reinstal tego... czegoś pomaga z problemami.