Nowy launcher Gameforge

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Sprawdzałem już trochę tego nowego launchara, tak z ciekawości ten komunikat wywaliło przy pobieraniu świeżej kopii gry czy "Dodając grę"? Dodając grę wskazujesz już wgrany folder z grą i sprawdza spójność plików, u mnie działało.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Client sie zaktualizowal jak sie logowałem za pierwszym razem, konto dodałem, trzeba addon do logowania wyrzucic :x

    Czyli mam rozumieć, jesteś w stanie się zalogować?

    Ale własnie taki komunikat wyskakuje mi po kliknięciu opcji "Sprawdź Instalację" ;)


    Dodam, że konta również dołączyłem.

    Możliwe, że niestety będzie potrzebna reinstalacja :(

    Jeśli dowiem się czegoś więcej od devsów to dam znać.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Jedyną chyba opcją było by założenie oddzielnego konta GF account o innym emailu i tam dodanie tego konta RoM - ale jeśli już je wszystkie dodałeś, to pomóc może ewentualnie jedynie Support GF (my w Supporcie RoM nie zajmujemy się kontami głównymi GF).

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Okey, to jeszcze jedna kwestia, jeżeli chciałbym zalogować sie na czyjeś konto to musze dostac od kogos maila i haslo, gdzie bez problemu w cliencie gf moge zmienic tej osobie hasło, nie za słaba ta weryfikacja? (Nie testowałem, ale wyglada to mizernie)

  • Zasugeruję zmianę i poprawę tego.


    Ale pragnę JESZCZE MOCNIEJ podkreślić, że dzielenie się loginami do kont gry jest zabronione i tym bardziej nie polecam dzielić się kontem GF.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • To ja powiem tak...

    Ale własnie taki komunikat wyskakuje mi po kliknięciu opcji "Sprawdź Instalację" ;)


    Dodam, że konta również dołączyłem.

    Możliwe, że niestety będzie potrzebna reinstalacja :(

    Jeśli dowiem się czegoś więcej od devsów to dam znać.

    Reinstalacja była potrzebna, ale tego "innowacyjnego" urządzenia, które jest takie jak każde inne wynalezione przez SF... Potem ten nowy "coś" wybrał sobie prawidłowy plik z folderu z grą, a nie jakieś "temporary..." dalej nie wiem, bo się nie mieściło na guziku.

    Potem zalogowałem na swoje SF konto, 3 próby, dopiero za trzecim uruchomiłem klient(oczywiście trzeba było wyczyścić wszystkie procesy ręcznie). Klient zatrzymał się na Pozyskiwaniu listy serwerów. Uruchomiłem konto altowe. Ruszyło. Wyczyściłem procesy GF Clienta, zamknąłem konto z problemem, uruchomiłem po raz kolejny. Ruszyło.


    Tylko teraz tak...

    Próbowaliśmy ze znajomym i...

    1) Są problemy z aktualizacją danych. Zalogowałem się na jego maila w SF Cliencie, a miałem swoje konta. On podobnie.

    2) Nie można do swojego maila przypiąć konta, które podpięte jest do innego konta GF. Mam rację?

    3) Co jeśli konto osoby, która nie gra, przypiąłem do swojego konta SF, ale ona będzie chciała się nagle zalogować, jeśli punkt 2) to prawda?

    4) Idąc dalej... Co jeśli ta osoba zechce wrócić do gry, a ja jej konto mam przypisane do swojego konta SF? Nie widzę nigdzie opcji odpisania konta.

    5) Kolejna sprawa... Sprawa bezpieczeństwa... Mam przypisane konta do konta SF. Co jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie? Albo mam czyjeś konto przypisane do swojego? Bo teraz nie trzeba wpisywać hasła do konta in-game. Jedynie w cliencie SF. I widzę możliwość zmiany hasła jedynie w cliencie SF. Czyli wychodzi na to, że ja/ktoś zmieni hasło w cliencie SF i tym samym zmieni hasło do wszystkich przypisanych kont? Czy jest jakaś tego dwuetapowa weryfikacja w celu zapobiegnięcia kradzieży kont? Jakieś tego rozwiązanie?

  • Zasugeruję zmianę i poprawę tego.

    To jeszcze mam dodatkową propozycję, podczas podpinania konta gry do maila, moze tez dodac jakas weryfikacje/akceptacje ze starego adresu mailowego? Bo chyba nie przychodzi zadna wiadomosc z powiadomieniem o zmianie maila po podpieciu konta, przynajmniej u mnie.

  • Nie można do swojego maila przypiąć konta, które podpięte jest do innego konta GF. Mam rację?

    Konto gry RoM można przypiąć tylko do jednego konta Gameforge. Nie można mieć tego samego konta na dwóch różnych kontach GF.



    3) Co jeśli konto osoby, która nie gra, przypiąłem do swojego konta SF, ale ona będzie chciała się nagle zalogować, jeśli punkt 2) to prawda?

    Gdy ta osoba będzie chciała wrócić do gry i będzie próbowała dodać swoje konto do konta GF, które Ty już sobie podpiąłeś - otrzyma komunikat w stylu: "nie można dodać konta gry ...". Tu będzie trzeba CHYBA napisać do Supportu GF, tak jak wspomniała Celes .


    Wystarczy, że osoba, która miała login i hasło do Twojego konta stanie się jego właścicielem, bo doda je do swojego konta Gameforge, dlatego sprawdzi tu się zasada, że zgodnie z ZG i OWK nie należy udostępniać swoich danych dostępowych.