Sugestia- zmiana w systemie plusów do broni, biżuterii, i reszty eq

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Widzę że GF może mieć problem z etyką związaną z losowością w systemie ulepszania ekwipunku za pomocą plusowania. Po prostu przypomina hazard (w moim pojmowaniu po prostu nim jest).


    Zaprezentuje system który może go zmienić z hazardu w zabawę.


    Na początek wprowadzę dwa przedmioty: Szmaragd Rafinacji i Pełen Mocy Szmaragd Rafinacji.

    Szmaragd Rafinacji kupowało by się u npc. Następnie w interfejsie stworzonym w tym celu przy użyciu run o określonej łącznej punktacji można zamienić go w Pełen Mocy Szmaragd rafinacji (Dodam że przemiana pojedynczej runy mogłaby się powieść bądź nie). Te zaś można by użyć do ulepszenia kamyczka do plusowania według schematu:


    Kamień rafinacji za gold + (1 x Pełen mocy szmaragd rafinacji) = Kamień rafinacji z IS

    Kamień Rafinacji z IS + (4 x Pełen mocy szmaragd rafinacji) = Perfekcyjny kamień rafinacji

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Wszystko, pięknie, ładnie... Zapomniałeś o jednym:


    Poza tym... Temat był nie raz poruszany i zakańczany oficjalnym stanowiskiem prawników GF przedstawianym przez Celes, więc sobie daruj. A temat się nadaje jedynie do zamknięcia, tak jak wszystkie wcześniejsze.

  • Kolega poruszył tu bardzo ciekawą sprawę :)


    Zgodnie z polskim prawodawstwem w grach online udostępnianych na terenie Polski, zakazane jest udostępnianie zdarzeń w których o wyniku ( wygrana / przegrana) decyduje w głównej mierze losowość i do uruchomienia których wymagana jest realna gotówka. Dodatkowo zdarzenie takie nie musi dawać korzyści materialnej ( wypłata realnej gotówki)


    A odnosząc to do Runes of magic , jeśli przyjąć że "zdarzeniem" będzie "pulsowanie" a "wygraną/przegraną" będzie jego wynik to traktując "kamień rafinacji" jako przysłowiowy "żeton do gry" ( kupowany pośrednio za pomocą realnej kasy , a bezpośrednio za diamenty) to w myśl Polskiego prawodawstwa jest to hazard i jest zabroniony o ile organizator nie posiada zezwolenia na jego organizację.


    Wiec by dostosować powyżaszą sytuacje do obowiązującego stanu prawnego istnieją dwie drogi:



    1. Wszytki plusy oferowane w IS musiały by mieć 100% szansę na podniesienie poziomu. A wszytkie losowe plusy musiały by być dostępne za walutę której nie można w żaden sposób uzyskać za realna kasę ( żetony, łuski, energia sprawiedliwości, fragmenty luster, itd itp ) Dotyczy to również wszystkich zdarzeń losowych udostępnianych za diamenty w których "wynikiem" może być "przegrana". ( np wszelkiego rodzaju gashe oferujące losową (ale z góry określoną ) zawartość nie podlegają tej ustawie bo choć wynik jest losowy to nie można tam przegrać a zdarzenie to jest traktowane jako loteria z gwarantowaną wygraną)


    2. Operator gry musiałby uzyskać zgodę na organizowanie gier losowych i zastosować się do wszystkich ograniczeń i obowiązków z niej wynikających ( np weryfikacja pełnoletności , ostrzeżenia o szkodliwości hazardu, itd itp )

  • ... A wszytkie losowe plusy musiały by być dostępne za walutę której nie można w żaden sposób uzyskać za realna kasę ( żetony, łuski, energia sprawiedliwości, fragmenty luster, itd itp )...

    Czyli nie wykluczasz żeby losowy plus był dostępny zarówno w grze za złoto z odrobiną starań jak i IS dla tych którzy chcą za złotówki przyśpieszyć ten proces? To by było fair play.


    Swoją drogą chociaż uważam że gra powinna być zamknięta albo naprawiona ale jako pacyfista wolę pokojowe podejście. Mimo to nikomu nie zakazuję chwycić karabinu w dłoń:P

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Czyli nie wykluczasz żeby losowy plus był dostępny zarówno w grze za złoto z odrobiną starań jak i IS dla tych którzy chcą za złotówki przyśpieszyć ten proces? To by było fair play.

    wg mnie losowe plusy dostępne w IS za Diamenty są w świetle Polskiego prawa elementem hazardu i powinny być usunięte z gry , lub operator powinien uzyskać zgodę/licencje wraz z wszystkimi ograniczeniami i obowiązkami z tego wynikającymi. Bez tego jedyne dostępne w IS plusy powinny mieć 100% szanse sukcesu.

  • No to w świetle prawa według mojego pomysłu było by tak:


    -Kamień za gold daje ten z IS tylko że na IS on już nie może być:P

    -Kamień ten co już go nie będzie na IS dawałby (po dłuższych staraniach) perfekt

    -Perfekt można by kupić za dias bo to nie hazard...


    I teraz o ile GF nie przesadzi z ilością run potrzebnych do transmutacji kamyczków to trzeba odpowiedzieć na pytania:


    -GF poczuje kasę?

    -Gracz czuje swobodę wyboru?

    -Gra poczuje trochę F.T.P.?


    Jeżeli by było 3x tak to nie widzę przeszkód.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Gienek, a ty czytałeś mojego posta? Nawet jeśli, to zacytuję:

    Poza tym... Temat był nie raz poruszany i zakańczany oficjalnym stanowiskiem prawników GF przedstawianym przez Celes

    Nie jestem w stanie go zacytować, bo post ten był na starym Forum. A na resztkach ze starego Forum tego tematu nie ma. W każdym bądź razie Celes tam wyjaśniała jak to działa i na jakiej zasadzie oraz w oparciu o jakie zasady i przepisy cały ten system działa. I gdyby coś było nie tak, to po tej ilości skarg, jaka poszła, już dawno obecny system ulepszania zostałby wycofany.


    Więcej się nie zamierzam udzielać, bo to nie ma sensu, ale życzę udanego lania wody ;)

  • Zaqes bardziej myślę o tym że różne kraje z unią europejską na czele zmieniają prawo pod kątem hazardu w grach i to co dzisiaj nie jest jeszcze hazardem za rok czy 2 może być. Daję tylko gotowe rozwiązanie w razie godziny W. I to takie żeby nikt nie był pokrzywdzony (ani gracze ani GF)

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Nie jestem w stanie go zacytować, bo post ten był na starym Forum. A na resztkach ze starego Forum tego tematu nie ma. W każdym bądź razie Celes tam wyjaśniała jak to działa i na jakiej zasadzie oraz w oparciu o jakie zasady i przepisy cały ten system działa. I gdyby coś było nie tak, to po tej ilości skarg, jaka poszła, już dawno obecny system ulepszania zostałby wycofany.


    Więcej się nie zamierzam udzielać, bo to nie ma sensu, ale życzę udanego lania wody ;)

    Tak czytałem, ale z tego co się orientuje to najnowsza nowelizacja prawa odnośnie gier hazardowych i losowych została uchwalona na początku 2019, i to co kilka lat temu było zgodne z prawem teraz już nie jest lub może nie być. Nie na darmo R* w polskiej wersji gier nie udostępnia możliwości hazardu i gier losowych, a inni wydawcy gier wideo online udostępniają taka opcje tylko za walutę gry nie powiązaną w żaden sposób z realnymi pieniędzmi.

  • Oooo to może już jestem w plecy z informacjami...


    No chyba się nie doczekam odpowiedzi GM na ten pomysł...



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • to ja dodam od siebie odnosnie hazardu jaki tu PANUJE

    kupując kamienie godzisz sie na warunki, czyli defakto zgadzasz sie na nie

    jest to taka luka/kruczek (ptaszek prawny). To dzięki temu to funkcjonuje

    Choć by nie wiem co, to tego nie zmienią (90% przychodu to rafinacje)



    ps

    co do rafinacji genialny sposób/system wbijania jest w "Revelation"

  • Viera godzisz się bo takie są realia gry. To znaczy jeżeli chcesz grać w tą grę to musisz kłaść te niebotyczne sumy. A ten system bazuje na błędzie poznawczym który nakazuje dalej grać bo w przeciwnym wypadku stracisz to co już wsadziłeś w grę. Nie jest tak? I to nie jest fair play



    Wracając do tematu:

    Jako że nie znoszę być ignorowanym to w takim razie ZABRANIAM gameforge oraz Runewaker wykorzystywać moje pomysły w tej czy innej formie. Piszę tu bo moje inne Posty zostały pozamykane

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited once, last by Destoy ().

  • Piszę tu bo moje inne Posty zostały pozamykane

    Ermm... Destoy , ale Ty wiesz, że to normalne, że tematy nieaktywne od xxx czasu są zamykane?


    I żeby nie było zupełnie że offtop... O ile dobrze rozumiem ten system (a łeb mi pęknie zaraz na dwie połówki i wyskoczy z niego Atena w pełnej zbroi, więc nie mam siły myśleć): kupujesz dynks u NPCa, a w międzyczasie farmisz jakieś runy... zapewne III, tak? Łączysz te runy z dynksem i albo się uda albo nie zrobić plusa. Jak się uda, to "hura, jaka fajna gra", a jak nie to płacz na forum, że "buuu, jaka fuj gra", dobrze myślę?


    <sarkazm off>

  • Tak dla porównania myśli


    Vimo

    co bedzie bardziej po myśli

    10 kamieni za realną gotówke(diasy)

    robisz przedmiot (wybierz sobie jakiś)

    bazowy przedmiot jest na +18 po rafinacji(zużyciu) +17


    jaka jest twoja reakcja??

    jeżeli szczęśliwa, zahacza o masochizm ?


    90% serwera tak ma


    Teraz sytuacja odwrotna

    tak samo 10 kamieni, oczywiście za diaski

    dany przedmiot na 20 plus parę zostaje na później


    yyy kto tak miał?? ręka w górę .... XD


    Albo "ugryzę" z innej strony ile osób ma przedmioty na +30, jestem tylko ciekaw ile wpakowali by to wbić.

    I czy opłaca im się to teraz zmieniać, mimo że sama gra tego wymaga???


    to jest coś w stylu "niechcemm alemm muszemm" bo inaczej d#$a

  • Viera, nie musisz mi uświadamiać, jak wygląda plusowanie w grze i jak bardzo jest ono frustrujące, gdyż - zdziwisz się - ja to wiem :D

    W moim powyższym poście wyraziłam tylko moje dość sceptyczne nastawienie do tego pomysłu. Sceptyczne z wielu względów, o których nie chce mi się tu pisać.

  • Moja wypowiedź nie tyczyła się tylko tego wątku i w tym zdaniu to podkreśliłem i uzasadniłem.


    A z tymi runami to trochę nie tak: Runa III dałaby mniej punktów niż runa IV (inne analogicznie). Szansa na niepowodzenie występowałaby w pojedynczej runie (np. z 300 run weszłoby ci 202 runy). Po pewnym czasie gracz stawałby przed wyborem: albo używam ryzykownego kamyka albo walczę o perfekta.


    System opiera się o wolność wyboru i czas a nie o kasę. Chociaż złotówki mogłyby to przyśpieszyć to i tak byłby to w pełni wolny wybór.


    Po za tym jeżeli byłbym na "buuu" albo na "hura" to nie opuściłbym gry posiadając miecz na +27 bo mi było by żal. Potraktowałem go jako przedmiot dostarczający wątpliwej rozrywki a w dodatku w końcu będzie to przestarzały model konieczny do wymiany więc moje pieniążki wylądują w śmietniku.


    Viera miałem niewyobrażalnego farta i z +24 do +27 zużyłem 4 plusy. Znacznie gorzej wbijało się te +24.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Viera miałem niewyobrażalnego farta i z +24 do +27 zużyłem 4 plusy. Znacznie gorzej wbijało się te +24

    to ja też miałem farta

    z 20 na 29 od groma (chciałem 30) zostało na 23 XD