Częstsze i nietypowe crache- pytanie

  • Witam


    Dlatego że crache to "znane błędy", nie pytam czy zostaną usunięte z gry. Jednakże doświadczam ich ostatnio częściej, oraz występują one w nietypowych momentach (ekran ładowania itp.), mam pytanie:

    Czy coś zmieniacie w grze? Próba optymalizacji? Dostosowania pod nowszego windowsa?


    W ramach szerzenia świadomości graczy chciałbym spróbować zdefiniować zwrot "znany błąd"


    Według zbioru dobrych praktyk ITIL, które to gf zapewne praktykuje, definiuje się to tak:


    Znany błąd zdefiniowany jako incydent lub problem, którego przyczyna wystąpienia jest znana i dla którego została zidentyfikowana tymczasowa, zastępcza droga postępowania (work-around) lub trwałe rozwiązanie.


    Więcej można poczytać np. tu: http://www.ploug.org.pl/?page_id=1053

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Witaj Destoy ,

    Czy coś zmieniacie w grze? Próba optymalizacji? Dostosowania pod nowszego windowsa?

    Nic mi nie wiadomo, by takie zmiany zaszły.


    Crashe były, są i... może kiedyś to się zmieni X/


    Jednak można ograniczyć ich występowanie. Na starym, jak i nowym forum temat wielokrotnie poruszany. Przykładowo "Powrót do gry - aktualny stan ".


    Od siebie dodam, że warto zrezygnować z niektórych addonów, gdy nie są nam niezbędne np. Quest Helper, ItemPreview2, DungeonLoots. Mimo że się przydają, ich sposób działania mocno wpływa na stabilność gry.


    Pozdrawiam,

    Teron

  • Wielkie dzięki Teron chyba pomogło:) Powodem mógł być DailyNotes ale pewności nie mam bo podjąłem kilka kroków na raz. Dodam że z tym addonem nie miałem wcześniej problemów.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Ja tam mam zero Add-on'ów i dystans widoczności na minimum (szczegóły, fajerwerki też).

    A jednak, co jakiś czas.. crash, crash, crash... I to nie zawsze przyczyna mojego sprzętu, bo korzystam z lepszego i gorszego. Chyba trzeba się po prostu nauczyć, że RoM to też Runes of Crashes :):):) Inaczej ciągłe frustracje :)

  • Crashe były, są i... może kiedyś to się zmieni X/

    Muszę cię zmartwić Teron... Wydawca oraz twórcy gry musieliby mieć bardzo duże plany co do gry żeby takie coś miało miejsce. Właściwie trzeba by się spodziewać kompletnego remake w tym konkretnym przypadku. Ale z drugiej strony kupując swojego merca kupowałem go w stanie agonalnym pod wszystkimi względami i na pewno długo nim pojeżdżę, a to dzięki mojemu uporowi, zaradności, i wkładowi finansowemu rzecz jasna:P

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Crasz przed logowaniem serwer zdechł XD

    z 18.07.2019

    ponawiam dzisaj to samo przed wojna walka o zalogowanie z 15 min

    teraz tez nie moge

  • Teron

    Closed the thread.
  • Teron

    Added the Label Polski