Dyskusja na temat handlu diamentami

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Jestem stosunkowo swiezym graczem (gram moze z pol roku) , a gra juz jest stara jak swiat....Gracze sie wykruszaja, a ci co zostali ze starej gwardii tak juz sie przyzwyczaili do sklepiku, ze widze tylko dyskusje na temat roznorakich promocji.. A mnie wkurza fakt, ze niektore rzeczy mozna nabyc wylacznie za diamenty. Naprawde trzeba by byc dosc zamoznym czlowiekiem, zeby powiedzmy "dorownac innym". Mysle, ze fajnie by bylo gdyby diamenty mozna bylo swobodnie kupowac na aukcji za walute z gry. Cos by sobie czlowiek w koncu uciulal. Po kij robic prezenty przez sklepik za diaksy skoro mozna by swobodnie nimi handlowac ? Nie wiem czemu sluzy ta komplikacja....

  • Kiedyś była taka możliwość, ale GF nie potrafił poradzić sobie ze złodziejami, więc zamknął tą możliwość nabycia diasów. Ileż to było już dyskusji na ten temat na forum, ameryki nie odkryłaś :)

    Ogólnie tendencja jest taka: jeżeli w grze występuje błąd, który pozwala graczom na osiągnięcie dodatkowych korzyści, to zamiast to naprawić, zamyka się dla wszystkich możliwość korzystania z tej opcji. Można walić głową w mur, płakać na forum, prosić o przekazanie sugestii i jak grochem o ścianę.

    Edited once, last by Tosia ().

  • Ameryki moze nie, ale jak mowilam gram krotko i dawnych czasow pamietac nie moge- ot spostrzezenie lub jak widze pobozne zyczenie :(

  • Vinelya

    Added the Label Game
  • Siekierezada znam twój ból aż za nadto... Liczyłem przeliczałem i własnym oczom nie wierzyłem. Też jestem za tym żeby można było wszystko co zwiększa potęgę gracza było dostępne non premium. A jeżeli już coś ma być w IS to tylko dodatkowo dla tych co są niecierpliwi.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Nie ma żadnego błędu w handlu diamentami poprzez AH, co bardzo dobrze pokazuje inny wydawca, gdzie dostępne są diamenty za złoto w domu aukcyjnym, u Cedrica i za pamiątki.

    Problem jest innego typu - z ekonomicznego punktu widzenia GF bardziej opłaca się nie udostępniać tej opcji.

  • Hationt, był jakiś babol, że możnabyło kupywać nieograniczoną ilość diamentów z AH, to samo z Cedrikiem, ale to fakt - ekonomicznie to nie po myśli GF :p

  • Nie zrobią tego, bo aukcja i posiadanie diasów jako przedmiotu ma wiele problemów, które większość graczy obchodziła, klonowanie, "otwieranie" jednego pakietu diasów non stop itd, często taki proceder jest mniej zauważalny jak ktoś dobrze to Sobie rozplanuje, a aktualnie jak chcesz wygenerować diasy i je użyć to proces śledzenia i zbanowania gracza jest bardzo banalny i szybki.


    Ktoś nie nabył diasów przez sklep, a mimo to wartość powiększyła się? Wręcz łatwo takich wyszukać i zbanować w trybie natychmiastowym.


    Przy wymianie między graczami proces znajdowania oszustów jest utrudniony, bo jest więcej czynników do uwzględnienia

    89779830bf6b2.jpg

  • AheoNie było problemów z handlem diamentami poprzez AH.

    Problemem był gold zdobywany przez exploity, a następnie używany do skupowania diamentów.

    W ten sposób oszuści mieli dostęp do całego contentu gry, w tym tego najważniejszego - diamentów, a tego GF nie chciał.


    FcapCurse Od 5 lat bez problemu ten system działa u innego wydawcy.

    Nikt tutaj nie pisze o "przedmiocie" jako diamencie, bo już dawno takich rzeczy na serwerach nie ma.

    Ostatnie diamenty w formie itemu (np.: 207075) były dystrybuowane w okolicach Chaptera II.

    Proceder otwarcia takiego przedmiotu jest banalny to wyśledzenia.

    Otwarcie pakietu jest w logach przedmiotów jako informacja o jego użyciu, a w logach diamentów jest informacja o dodaniu diamentów i źródle.

    Prawdą jest, że bez diamentów na AH łatwiej wyśledzić anomalie, ale nie to jest powodem dlaczego nidy nie wróciły.

    Wymiana? Nie można przecież wymieniać diamentów na trade.

    Wymiana przedmiotów jest logowana tak samo jak wysyłka pocztą, czy przekazanie przez skrzynkę.

    Edited 5 times, last by Hationt ().

  • Nie mówię o tym, że tego się nie da zrobić tylko, że dogrzebanie się do wszystkiego w celu stwierdzenia czy ktoś oszukiwał czy nie, jest bardziej czasochłonne.


    Dlatego ich nie ma na ah i nigdy nie będzie, bo mieliby za dużo roboty z wyszukiwaniem przekrętów, a banować ludzi na chybił trafił też nie mogą. Pomyśleć, co by się działo, gdyby to wróciło.


    Inny wydawca najprawdopodobniej nie ma tyle luk w grze, żeby ten system działał i mają mniej roboty, a jak gra jest bardziej oblegana to więcej ludzi się nią zajmuje, tak to zamiast całej tej roboty wystarczy auto do śledzenia czy jakiś gracz nie wykonując zakupu diasów poprzez sklep wzbogacił się i gotowe, nie trzeba nic robić tylko takich banować

    89779830bf6b2.jpg

  • FcapCurse odpowiedzią jest... Bardziej zaawansowany skrypt... Przecież ludzie Się tym nie zajmują. Tylko trzeba chcieć a gf-owi się nie chce bo się nie opłaca dlatego specjalnie "preparują" błędy żeby móc się zasłonić źle działającym cedrikiem lub exploitem na ah. Nie broń ich bo gf robi nas cały czas w bambuko a ostatnio ich na tym można przyłapać:


    gf twierdzi że ma złe stosunki z rw i dladego gra jest źle wspierana...

    Mi wiadomo że gf i rw od jakiegoś czasu RAZEM pracują nad nową grą, co znaczy że robią ze mnie i z Was baranów i nie mają konfliktu.


    Czyli po prostu gf ma Nas gdzieś.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Sądząc po tym jak wygląda naprawianie błędów, dodawanie czegoś itd, ten zaawansowany skrypt pewnie nie byłby do zrobienia albo nawet by nie powstał, bo jedyne co się udaje to zmiana wartości i liczb, choćby od losowania.
    Nie muszą niczego preparować, skoro gra działa jak działa i ma liczne problemy i bugi, pewnie sporo rzeczy jest napisana na kolanie i to funkcjonuje do jakiegoś czasu albo jakimś cudem działa tylko jeśli stosuje się do jedynej reguły, a gracz zawsze wymyśli inny sposób albo zrobi coś inaczej i się zepsuje

    89779830bf6b2.jpg

  • ...pewnie sporo rzeczy jest napisana na kolanie...

    Istnieje taki dokument w którym gf definiuje za co płaci i są tam zamieszczone standardy jakości oraz procent jakości w jakim produkt powinien je spełniać. Widać gf żąda mało i płaci mało.


    Poza tym dalej sądzę że sabotaż np. Cedrika jest w 100% możliwy tym bardziej że byłby sprytnym odwrotem gf od złej decyzji zamieszczenia go w takiej formie w jakiej go zamieścili. w ten sposób robią z nas durniów myśląc że będziemy się obwiniać na wzajem a nie podejrzewać wydawcę gry

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Camist

    Closed the thread.