Osiągnięcie bardziej stabilnej gry za pomocą modyfikacji skrótu.

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witam


    Po kilku ładnych godzinach szperania w internecie oraz testowania udało mi się opracować metodę na zwiększenie stabilności RoM.


    Metoda opiera się na edycji skrótu przez który odpalamy grę. W polu "Element docelowy:", za istniejącą już ścieżką do uruchamianego pliku, wprowadzamy opcje uruchamiania (Takie jak na Steam). Wygląda to u mnie następująco:



    Ja używam następujących opcji:


    +vt_maxPPF # - Parametr ten zmniejsza ryzyko crasha w specyficznych sytuacjach (np.: w Dalanis). W miejsce # wpisujemy 8 jeżeli mamy 2 lub 4 rdzenie, a jeżeli mamy więcej to 16 (gra najprawdopodobniej jest napisana pod jeden rdzeń). Efekt jest widać przeważnie na słabszych komputerach.


    +fps_max # - Ponieważ gra rysuje tyle klatek na ile sprzęt pozwala (u mnie ponad 200), a ludzkie oko nie widzi różnicy kiedy gra przekracza 60fps, zmniejszyłem tym parametrem ilość wyświetlanych klatek. Sprawia to że gra nie ma "drop fps" kiedy na ekranie zbyt dużo się dzieje, bądź efekt ten jest mniejszy. W miejsce # wpisujemy ile maksymalnie gra ma osiągnąć fps. (Nie testowałem np.: Rumiankiem ale może pomóc).


    Fajnie by było gdyby ktoś po testował inne opcje uruchamiania. Mam nadzieję że mój wysiłek wam się przyda.


    Pozdrawiam

    Destroy



    Edit

    +fps_max # w Romie nie działa

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited once, last by Destoy ().

  • głupotą jest mówienie że nie widać różnicy pomiędzy 120 a 60 klatek ;)

    https://www.youtube.com/watch?v=5aOee4pB8mU polecam ;)


    Gdyby osiągnięcie mniejszej ilości crashy wiązało się ze zmianą w "Skrócie gry" to już dawno by się to ogarnęło i wszyscy byśmy tak mieli. Mimo że się nie znam to z logicznego pkt widzenia nic to nie da gdyż gra jest napisana tak że nie widzi więcej niż 2gb. Tak przynajmniej ja to rozumiem z wypowiedzi wielu osób na forum i w grze. Mogę się mylić może ktoś więcej się wypowie Razz  FcapCurse ?

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • Samael i oczywiście grasz na najostrzejszych ustawieniach w RoM tak? Hmmm... I odzywiście masz 120Hz monitor do RoM... Hmmm

    Nie rozumiem twojego hejtu... Druid z chęcią by grał na 20fps jakby tylko się okazało że mu gra nie ścina... Nie testowałem ale może się okazać że tak jest i co wtedy?


    A czego nikt na to nie wpadł? Bo nikt nie miał pomyłu? A jak miał to mu się nie chciało? A może siedział na czterech literach i gadał że się nie da tak jak ty...


    Mam dla ciebie propozycje: Osobiście przetestuj i wysłów się konstruktywnie albo nie hejtuj.


    Ja tu czas marnuje żeby coś zrobić pozytywnego a tu przyjdzie jeden z drugim i chce cudów jeszcze a no i mam mu monitor 120Hz kupić bo mu 50fps nie starcza...


    Przepraszam moderacje ale już z nimi nie mogę...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Tzw."Drop FPS" będzie w tej grze, niezależnie od ustawionego progu klatek na s, bo gra jest na koślawym silniku, a im więcej FPSÓW tym z reguły lepiej, mówię z reguły, ponieważ są przypadki, kiedy gra ma problemy przy obsłudze 60+.


    Ale głupotą jest ograniczać ilość klatek mając na baczeniu to, że ROM wcale nie jest zoptymalizowany i trzeba się liczyć z dropami. Tak jak przykładowo w jakiejś najnowszej grze chcesz osiągnąć 60 fpsów to z reguły testujesz grę i ustawiasz ją tak byś miał 70-80, bo i nawet w takich występują spadki.

    Wystąpienie w jednym momencie sporej ilości efektu to jeden z wielu przypadków takich spadków.


    Jeżeli dana gra obsługuje 1 rdzeń to będzie używać tylko jednego rdzenia, a nie 4, 8 czy ilu masz i nie będzie na siłę ich próbować używać.

    Możesz nawet wcisnąć Xeona z 20-rdzeniami do swojej jednostki, żadna gra nie będzie korzystać z 20 rdzeni, bo nie jest zaprojektowana pod korzystanie z tylu, warto Sobie poczytać choćby o wielowątkowości.


    Gra Ci się wywala, bo nie obsługuje powyżej 2gb Ramu, przekraczając próg program się wywala, a przekroczy go na pewno, bo na bank są dziury w pamięci.

    A czego nikt na to nie wpadł? Bo nikt nie miał pomyłu? A jak miał to mu się nie chciało? A może siedział na czterech literach i gadał że się nie da tak jak ty...

    Każdy ma dostęp do tych właściwości, bo wszystko jest w internecie, na co tu wpadać?

    Jest rozpisana lista, wystarczy dobrze poszukać, wujek google :)


    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

    89779830bf6b2.jpg

  • A sytuacja gdzie koślawy silnik zapycha się czymś przy wypluwaniu klatek brałeś pod uwagę? Np.: czynnik x zapycha kartę przez co ma mniej mocy na efekty specjalne... nie no ludzie sprawdzałem... Ja swoim testom wierzę to ni8e jest moje widzi mi się...



    A czego nikt na to nie wpadł? Bo nikt nie miał pomyłu? A jak miał to mu się nie chciało? A może siedział na czterech literach i gadał że się nie da tak jak ty...

    Każdy ma dostęp do tych właściwości, bo wszystko jest w internecie, na co tu wpadać?

    Jest rozpisana lista, wystarczy dobrze poszukać, wujek google :)

    To czemu nie wpadłeś?


    Dwie opcje które znalazłem i działają sprawdź sam ---> Dalanis

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Bo nie musiałem, skoro mam to lepiej XD. Zrobiłem to na tyle dobrze, na jednym komputerze, że crashy na wojnach nie ma, a może się zdarzyć 1-3 na dzień.

    Wszystko co widzisz dookoła to wykonywanie obliczeń w czasie rzeczywistym, może być ich więcej, mniej w zależności od efektów i wielu i wielu innych czynników. Im więcej obliczeń tym wymagana większa moc, a mocy w nowych kompach nie brakuje tylko jest do dupy optymalizacja i to wszystko wykonuje się na dupnym silniku.



    Usunęłam zbędną treść.

    / Vinelya

    89779830bf6b2.jpg

    Edited 3 times, last by FcapCurse ().

  • No cóż to nie korzystaj z mojej ciężkiej pracy ja ci kazać nie mam zamiaru. A co do twojej wiedzy na temat architektury systemów się nie wypowiem...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • No cóż to nie korzystaj z mojej ciężkiej pracy ja ci kazać nie mam zamiaru. A co do twojej wiedzy na temat architektury systemów się nie wypowiem...

    Ciężka praca? Robota na 1m, testowania 10m. Dwie właściwości ledwo co, jak jest ich na liście mnóstwo , na dodatek +vt_maxPPF służy do dostosowania transkodowania GPU w celu poprawienia strumieniowania tekstur, gdzie # wynosi 8 dla procesorów z 2 lub 4 rdzeniami, 16 to procesory od 6 w górę, jak już się bawimy to w pełne tłumaczenie danej właściwości.


    Btw, ja tylko napisałem swoje zdanie, nie musisz się tak unosić

    89779830bf6b2.jpg

  • Ciężka praca? Robota na 1m, testowania 10m. Dwie właściwości ledwo co, jak jest ich na liście mnóstwo

    Zrozum że sprawdziłem mnóstwo zanim znalazłem te 2.

    na dodatek +vt_maxPPF służy do dostosowania transkodowania GPU w celu poprawienia strumieniowania tekstur, gdzie # wynosi 8 dla procesorów z 2 lub 4 rdzeniami, 16 to procesory od 6 w górę, jak już się bawimy to w pełne tłumaczenie danej właściwości.

    Tak dokładnie to to znaczy. Masz z tym jakiś problem?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Jak się zna na systemach to intuicyjnie od razu wybiera się te właściwe ;)

    tak dokładnie. Z mnóstwa wybrałem całe mnóstwo potem je pojedynczo testowałem pod wieloma względami



    Usunęłam zbędną treść.

    / Vinelya

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Gram na najostrzejszych(bez dystansu) tylko w przypadku wojen zmniejszam wszystko do najniższej wartości gdyż powoduje to praktycznie brak crashy raz na tydzień 2 wywali raz. Po prostu to co napisaleś wydaje się nie logiczne nawet z perspektywy kogoś kto mało się zna i interesuje informatyką. Nie hejtuje, wyrażam swoje zdanie i zachęcam Cię do dyskusji żebyś wytłumaczył innym jak i mi jak coś co jest nielogiczne z mojego pkt widzenia ma działać

    Pozdrawiam ;l)

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • A co ja wróżka jestem pascala ci polecam:P

    Kontrargumentami się bije, a nie mówi, że ktoś się nie zna. Każdy znawca wybiera od razu właściwe komendy do odpalania i nie musi tracić czasu na sprawdzanie każdego pojedyńczo znając target i cel, w którym się to zastosowuje i z jakich przyczyn.

    Przeczytać w internecie i skopiować nie oznacza, że ktoś się na tym zna :S


    Usunęłam zbędną treść.

    / Vinelya

    89779830bf6b2.jpg

  • Słuchaj nie wiesz co to jest mostek północny a właśnie o jego architekturę się kłócisz... To mam w tym przypadku ci przyklasnąć czy uświadomić że nie wiesz o czym gadasz? To tak jakby rolnik z chemikiem się kłócił na temat chemii...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Dobry wieczór,


    Nie chcę wchodzić w kompetencje koleżanki z teamu Vinelya , dlatego nie zamknę, nie wyczyszczę. Jedynie poproszę uczestników tej zagorzałej dyskusji:


    Proszę zadbać o merytoryczną stronę wypowiedzi. Chciałabym nadmienić, że dział Poradniki, porady oraz zasoby, w którym obecnie się znajdujemy, nie jest odpowiednim miejscem do dyskusji typu: "Kto ma rację". Jeżeli macie ochotę się przekomarzać, proszę o utworzenie prywatnej konwersacji. Służy do tego ikona w prawym górny rogu "Conversations".


    Życzę miłego, spokojnego wieczoru -

    Salamandra.

  • Słuchaj nie wiesz co to jest mostek północny a właśnie o jego architekturę się kłócisz... To mam w tym przypadku ci przyklasnąć czy uświadomić że nie wiesz o czym gadasz? To tak jakby rolnik z chemikiem się kłócił na temat chemii...

    Ojej, a znasz F#? Potrafisz powiedzieć dlaczego w języku C++ lepiej blokować metodę umieszczoną w public, nie private?

    89779830bf6b2.jpg

  • Gram na najostrzejszych(bez dystansu) tylko w przypadku wojen zmniejszam wszystko do najniższej wartości gdyż powoduje to praktycznie brak crashy raz na tydzień 2 wywali raz. Po prostu to co napisaleś wydaje się nie logiczne nawet z perspektywy kogoś kto mało się zna i interesuje informatyką. Nie hejtuje, wyrażam swoje zdanie i zachęcam Cię do dyskusji żebyś wytłumaczył innym jak i mi jak coś co jest nielogiczne z mojego pkt widzenia ma działać

    Pozdrawiam ;l)

    Tak więc pytaj.

    Modyfikując skrót w taki sposób podczas uruchamiania przekazujesz do programu (gry) pewne zmienne. Podając odpowiednie zmienne z odpowiednimi parametrami możemy wpływać na działanie gry. Np.: prawdopodobnie w ten sposób można zdefiniować żeby gra widziała więcej niż 2 gb ramu jednak trzeba znać zmienną i podać odpowiednią wartość bo bez tego można tylko zgadywać. Gdybym znał "opcje" silnika graficznego turbine (na którym stoi rom) mógłbym prawdopodobnie znacznie więcej zdziałać więc zapraszam wszystkich do szukania informacji na ten temat.:)


    Tak więc widzicie że to nie proste i to raczej ruletka czy mi się uda coś znaleźć czy nie. Więc na boga doceńcie moją pracę.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Słuchaj nie wiesz co to jest mostek północny a właśnie o jego architekturę się kłócisz... To mam w tym przypadku ci przyklasnąć czy uświadomić że nie wiesz o czym gadasz? To tak jakby rolnik z chemikiem się kłócił na temat chemii...

    Ojej, a znasz F#? Potrafisz powiedzieć dlaczego w języku C++ lepiej blokować metodę umieszczoną w public, nie private?

    Ekhem przeczytaj post. Ten nad twoim ostatnim. Tak właśnie ten.

    No matter how, no matter where, a way is important.