Talon na plecak - nie zadziałał i bezpowrotnie zniknął.

  • No tak...

    Postać, na której miałem dwa talony na plecak III i dwa talony na plecak IV.

    Ponieważ w "zablokowanym" plecaku III mam pełno itemków, które czas uporządkować, a ogólnie wszystkie możliwe "przechowalnie zapchane na maksa, zdecydowałem o otworzeniu na 7 dni plecaka III. Mając otworzoną skrytkę bankową i skrzynie (obie zapchane na maxa), otworzyłem z torby/plecaka IS, talon na 7-mio dniowe użycie plecaka III. Plecak III pozostał nadal zablokowany a talon zniknął (brak również reakcji w oknie dialogowym). Ponieważ chwilkę wcześniej podobną sytuację miałem z dwoma doładowaniami transmutora (jednak po dłuższej chwili itemki pojawiły się - jednak przeniosły się do pustego miejsca i skrytce bankowej/IS) - odczekałem dłuższą, a nawet bardzo dłuższą chwilę. Bez reakcji. Przelogowałem konto - bez reakcji. Przelogowałem grę - bez reakcji... Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca, w które talom mógłby się przenieść... Nie ma, jest tylko jeden (a były dwa).

    Wygląda na to, że jeden talon na 7-mio dniowy plecak III po prostu zniknął bezpowrotnie bez żadnej reakcji po użyciu :(

    Szkoda.

    Sądzę, że jest tu jakiś błąd, bo sytuacja podobna już mi się ostatnio parę razy zdarzyła, jednak z powodu mniejszej wagi przedmiotu, który po przenoszeniu czy użyciu bez reakcji po prostu zniknął, nie robiłem z tego żadnej sensacji (bo szkoda mi było czasu i uwagi na dochodzenie tego, co i jak się stało). Jednak na ten talon, czekałem z zablokowanym plecakiem od roku (aby tam posprzątać i przenieść sobie niektóre rzeczy na "lepsze czasy")...


    PS


    To jedna z tych "zadbanych" 10-letnich postaci (zatem i itemków na niej sporo). Od rana robię na niej porządki - już skończyłem. Uruchomiłem ten drugi talon (tym razem wszystkie dodatkowe okienka przechowalni miałem pozamykane) i zadziałał. Po tamtym talonie jednak, ślad bezpowrotnie zaginął. Pocieszającym jest w tym wszystkim fakt, że na koniec, jak robiłem kufry w ogrodzie, finalnie wypadł mi "talon na plecak III - 7 dni". Szkoda tylko tej mojej uwagi i czasu na całą sprawę, ale jednego jestem pewien - coś jest nie tak z tym używaniem przedmiotów/przenoszeniem ich, do/przy pełnej przechowalni i trzeba uważać na taką sytuację, bo istnieje zagrożenie, że stracimy przedmiot.


    /jeśli nie będzie innych, dodatkowych zgłoszeń o podobnych sytuacjach - temat do zamknięcia za jakiś czas/

    Edited once, last by Propelerek ().

  • Witaj Propelerek ,


    Mając otworzoną skrytkę bankową i skrzynie (obie zapchane na maxa), otworzyłem z torby/plecaka IS, talon na 7-mio dniowe użycie plecaka III.

    Taka akcja powoduje, że przedmiot nie zostaje użyty, lecz przenosi się automatycznie do skrytki bankowej. Przedmioty ze Sklepu z Przedmiotami, takie jak Talon na Plecak, domyślnie lądują w ostatniej zakładce skrytki bankowej. Jest ona oznaczona symbolem "prezenciku" i można w niej umieszczać jedynie przedmioty z IS. W przypadku, gdy ta zakładka jest jednak zapełniona, przedmiot trafia do pierwszego wolnego miejsca w zakładce nr I. Może trafić też do kolejnych zakładek, o ile są one odblokowane, a zakładka nr I jest pełna.


    Proszę, byś przejrzał dokładnie te skrytki. Jeżeli jednak przedmiotu tam nie ma, zachęcam do kontaktu z Systemem Zgłoszeń w celu uzyskania pomocy.


    Pozdrawiam -

    Salamandra.

  • Salamandoro - wszystko przejrzałem. Wszyściusieńko co się dało, włącznie ze wszystkimi skrzyniami, pokojówkami itp. Potem uruchomiłem sobie jeszcze II przegródkę w banku i robiłem generalne porządki na postaci... Albo, poranek spowodował mi "rozdwojenie jaźni" ;) (np. talon na boskie odkupienie podświetlił mi jeszcze dodatkowo "echo" z poprzedniego podglądanego przedmiotu, albo poleciało w kosmos/straciłem jeden talon na boskie odkupienie). Za dużo itemków, bym spamiętał, czy przypadkiem nie miałem tam dwóch, osobno ułożonych talonów na boskie odkupienie - przygotowywałem się dopiero do porządków (i nie wiem, czy się nie układają w stosie, ale chyba tak, choć zawsze mozna wymusić sytuację, by w stosie nie były)... Nie było żadnej informacji w oknie dialogowym o użyciu jakiegokolwiek przedmiotu, zatem zakładam, że to sytuacja, w której przedmiot "zachował się" w taki sposób, jakby został przeniesiony a nie użyty (tylko go po prostu nigdzie nie było). Czasem w podobnej sytuacji, pojawia się taki przedmiot z dużym opóźnieniem lub po zwolnieniu miejsca w plecaku/skrytce, lecz tym razem tak się nie stało. To już mi się czasem zdarzało w innych okolicznościach, tylko nie zawsze miałem czas i ochotę dociekać, gdzie jakiś przedmiot poleciał (bo tam gdzie go oczekiwałem, go nie było).

    Nie ma problemu Salamandro, spadł mi drugi (trzeci) taki talon na sam koniec (z eventu skrzynkowego), jednak cała ta sytuacja pochłonęła przeogromną ilość mojej uwagi i czasu (na dociekanie, czy to aby na pewno nie jakiś mój błąd). Dopóki to nie jest jakiś stały wierzchowiec, albo co gorsza, itemek nad którym się pracuje latami - być może jakiś drobny błąd programowy w grze... Jednak polecam innym uwagę, by przed użyciem jakiegoś ważnego (dla nas na daną chwilę) przedmiotu użytkowego, pozamykać jednak okna wszystkich przechowalni (w szczególności, gdy są "zapchane").


    Zgłaszam błąd.

    Sytuacja zdarzyła się wielokrotnie, na wielu postaciach.

    W momencie, gdy skrytka bankowa jest zapchana i otworzona (nawet przy odblokowanych dodatkowych zakładkach - również zapchanych), użycie itemku z plecaka powoduje jego bezpowrotne zniknięcie.

    Potraciłem w ten sposób wielokrotnie: doładowania transmutora, talon na plecak, czy czapeczkę HD (chciałem ja założyć). To błąd, bo znika w cyberprzestrzeń i ani nie doładowuje/otwiera plecaka czy otwiera skrytki, ani nigdzie nie ma itemku (tym razem intratnego dla mnie). Nie pomaga zwolnienie miejsca w skrytce bankowej, czy odblokowanie kolejnej zakładki. Znika bezpowrotnie. Proszę o zgłoszenie jako oficjalny błąd.

    To nie jest trudne - przetestowanie, że taka sytuacja faktycznie istnieje. Pamiętam sprzed wielu lat, że ten problem już był - nadal nie jest rozwiązany (plecak i znikanie z niego itemków - jest rozwiązany już bardzo dawno temu, ale skrytka bankowa nie). Teraz, gdy jest event "zapychający" - bardzo dotkliwa to sprawa. Straciłem w końcu istotny dla mnie element ubranka HD. :(:(:( (pomimo daty - to wcale nie jest aprils fool joke)



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

  • Dzień dobry Propelerek ,


    Proszę o zgłoszenie jako oficjalny błąd.

    Twój problem zostanie zgłoszony do odpowiednich osób. Proszę jednak pamiętać, że zgłoszenie takiego błędu nie jest równoznaczne z jego naprawieniem. Dlatego jako rozwiązanie doraźne radzę w Twoim wypadku "ostrożniejsze" korzystanie z zapełnionej przechowalni oraz proszę o zaprzestanie prób umieszczania tam przedmiotów.


    Co do utraconego elementu ekwipunku, proszę o kontakt poprzez System Zgłoszeń, gdyż tego typu problemy mogą być rozwiązywane jedynie za jego pośrednictwem.


    Pozdrawiam -

    Salamandra.

  • Dziś straciłem amulet. Chciałem go założyć. Otwarta była w międzyczasie skrytka bankowa do połowy opróżniona (w pierwszej zakładce). Zakładka "sklepowa" (ostatnia) - nadal zapchana na maksa. Ani się nie pojawił w pustym miejscu w pierwszej zakładce, ani się nie założył. Poleciał w kosmos... Echhh...

  • Dzień dobry, Propelerek ,


    Ponownie proszę o kontakt przez System Support, z podaniem nazwy postaci, na której wystąpił ten problem. Tylko wówczas będzie możliwe sprawdzenie, co się stało z utraconym przedmiotem oraz jego przywrócenie.


    Dodam prywatnie, że na mojej postaci w grze próbowałam odtworzyć taką sytuację. Otwarta zapełniona skrytka bankowa oraz zapełniona skrzynia. Przy próbie umieszczenia przedmiotu w skrytce za pomocą kliknięcia PPM wyświetlał się czerwony komunikat, że przechowalnia jest pełna. Przedmiot nie znikał.


    Może Twój przypadek jest specyficzny. Dlatego wręcz nalegam na kontakt z Systemem Support. Proszę zrozumieć, że z poziomu forum nie jesteśmy w stanie udzielić wystarczającej pomocy.


    Pozdrawiam -

    Salamandra.



    Jeśli autor tematu miałaby dodatkowe pytania lub wnioskował o ponowne otworzenie tematu, prosimy o kontakt z zespołem forum.

    /Temat zostaje zamknięty. Teron

  • Teron

    Closed the thread.
  • Teron

    Added the Label Polski