10-urodziny Runes of Magic

  • Thormord.


    Ogłosili BUG'a.

    Ktoś, pewnie zamiast siedzieć i świętować, usiłuje to naprawić.



    Może jakoś to zrekompensują.



    PS


    Jak Ci jeszcze cosik diasków zostało, kup sobie jakieś wdzianko po piątalu, albo zrób zodiaka na kartę (póki szczęście większe na serwerze).. po prostu znajdź coś, co cię ucieszy...

  • Są kostiumy !!!


    Jeszcze nie wiem co to i jakie to, ale jestem właśnie na najstarszym koncie i SUPERMEGAMIŁA NIESPODZIANKA. Legendarny oraz Bohaterski do odebrania :):):) Wygląda na to że oba.

    Rozumiem, że aby dostać kostium Legendarny to trzeba mieć konto utworzone za czasów serwerów obcojęzycznych?


    Ja mam konto od 1 dnia polskiego serwera (niestety chyba 2010 rok to był jak dobrze pamiętam), więc rozumiem, że mi liczy w takim razie tylko 9 lat i Legendy nie dostane, tylko Bohaterski.


    A swoją drogą, Bohaterskiego też jeszcze nie widzę, może po następnym logowaniu pojawi się w sklepie do odebrania :)

  • Super 10 urodzinki romka, lepszych nie pamietam :love: a komu sie nie podoba to niech nie gra...

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Tak z ciekawośći ten legandarny ile osób dostało już bo z tego co wiem to obecnie pewnie 2 osoby? :)


    PS. Jak sprawdzić kiedy konto zostało założone, bo obawiam sie że też powinienem dostać te kostiumy a tu lipa ;(

  • Ja dostałem. Na konto swoje i to, które zakładałem dla małych jeszcze wtedy, moich dzieciaków :). Zatem, i z nimi zaczynałem na europejskim serwerze, ale to takie zamierzchłe czasy, że nawet tego nie pamiętałem :)


    Zaraz opiszę co w nim jest (założyłem osobny temat dla zaciekawionych), bo właśnie odebrałem. Ale tytuł jest tylko w "Bohaterskim". "Bohaterski" po odebraniu "Legendarnego" jest nadal dostępny na tym koncie, zatem tytuł również do pozyskania :)

  • Witam,

    Ogłosili BUG'a.

    Ktoś, pewnie zamiast siedzieć i świętować, usiłuje to naprawić.

    Owszem trwają pracę nad naprawą wspomnianego Eventu Logowania - poinformowaliśmy o tym w temacie: Patch 7.3.0.2866 - Festiwal Kwiatów , poście #2.

    Może jakoś to zrekompensują.

    Podjęta zostanie decyzja o nowych ramach czasowych trwania wydarzenia. Jak tylko zostanie to poprawione, stosowna informacja zostanie zamieszczona na naszym forum.

    PS. Jak sprawdzić kiedy konto zostało założone, bo obawiam sie że też powinienem dostać te kostiumy a tu lipa ;(

    W tym celu możesz skontaktować się z naszym Systemem Supportu :)

    • Eventy Wymiany: powitajcie po raz kolejny naszych przyjaznych handlarzy i wpadnijcie do nich koniecznie między 22.03. a 31.03.!

    Ktos ich widzial?

  • Kopiuj wklej, komuś sie nie chciało zmieniać xD.

    Gdzie te szumnie zapowiadane eventy? in-game plaaaaax bo chyba świętujemy rocznicę gry a nie forum? XD event na mity się nie liczy bo wrzucacie go na odczepnego kiedy nie macie co dać. Także Camist  Celes  Tsurara coś wiadomo jakieś plany czy olewka? :P

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • Też się zastanawiam gdzie są ci "PRZYJAŹNI HANDLARZE" od wymian. Chyba że Owenstein identyfikuje się jako kilka osób, to wtedy nic nie mówię, bo jeszcze mnie o dyskryminację posądzą!

  • Witajcie,

    Eventy Wymiany: powitajcie po raz kolejny naszych przyjaznych handlarzy i wpadnijcie do nich koniecznie między 22.03. a 31.03.!

    Ktos ich widzial?

    Aktualnie na Rynku Varanas znajduje się Owenstein, który pozwala na wymianę Monet na Dowody Mitu. Jeśli chodzi o liczbę mnogą w ogłoszeniu oraz brak dodatkowych handlarzy w grze - będziemy w stanie zweryfikować to najprawdopodobniej najszybciej w poniedziałek. W związku z tym prosimy o cierpliwość, a jak tylko otrzymamy więcej informacji w tej kwestii, zamieścimy odpowiednią informacje na ten temat.


    Prosimy o cierpliwość ;)

  • Witajcie,

    Eventy Wymiany: powitajcie po raz kolejny naszych przyjaznych handlarzy i wpadnijcie do nich koniecznie między 22.03. a 31.03.!

    Ktos ich widzial?

    Aktualnie na Rynku Varanas znajduje się Owenstein, który pozwala na wymianę Monet na Dowody Mitu. Jeśli chodzi o liczbę mnogą w ogłoszeniu oraz brak dodatkowych handlarzy w grze - będziemy w stanie zweryfikować to najprawdopodobniej najszybciej w poniedziałek.

    Niestety Owenstein samotnie przybył tym razem do Varanas, więc liczba mnoga w ogłoszeniu jest nieprawidłowa.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Nie wpadł ani 1, szansa ustawiona na 0,01% albo jest tylko w opisie. Ogólnie wpadły 2 stałe alpaki...


    Czy w tym pakiecie z IS za 5 dias szansa również jest tak niska? Ten sam tytuł dodany do opisu by zachęcić i wydoić graczy :thumbdown:

    Mnie to bardziej zastanawia sposób wyznaczenia szansy losowania.

    Czy rzeczywiście jest jakiś od tego algorytm lub coś bardziej rozbudowanego, który naprawdę daje jakieś szansę, ale po wciśnięciu kilku utykaczy i warunków szansa na zdobycie jest znacznie utrudniona, czy po prostu jakaś zwykła byle jaka funkcja, która ma na dodatek wrzucone schody i specjalnie jest utrudniona z góry, by szansa trafienia na wybrany przedmiot była jeszcze bardziej mniejsza.

    89779830bf6b2.jpg

  • Przy grze jedną lub paroma postaciami wykonując "masówki" oparte na "losie" tego jeszcze wyraźnie nie widać....

    Przy takich eventach, jak obecny - bardzo wyraźnie można dostrzec reguły panujące w "losowości" występującej w grze.

    Przykład?

    Ok.


    Plecak III w górę, Skrytka II w górę, dodatkowa skrzynia/szafka z miejscami na itemki, 7-dniowe skrzynki na listy, czy 7-mio dniowe runy przenoszące.

    Im bardziej "zapchana postać" - tym większe szanse na pojawienie się takiego itemku.

    Owszem, jakiś tam procent "pseudolosowosci" w tym jest, ale to przede wszystkim algorytm.


    Nie eksperymentowałem, czy nierobiąca "skrzynek" postać, którą się "zapcha" na maksa - przeskakuje w kryteria "częściej w/w itemki", czy to zależne od "juz 10 razy zrobiono skrzynki", jednak - widać wyraźnie obecność tych parametryzowanych algorytmów.


    Żadna "losowość". Oczywiście, że wygląda to na funkcję rodzaju "IF xyz, THEN a,b,c * RANDOMIZE u,v,w / f,g,h". Cała reszta, to parametryzowanie tego, co pod konkretnymi "literkami" się kryje. To może być uzależnione od dodatkowego "RANDOMIZE" i parametrów danej postaci i konta.


    Nie zmienia to faktu, że i tak - teraz "lecą" bardzo fajne itemki...

    To najfajniejszy event, jaki istnieje.


    /RANDOMIZE, to w tym wszystkim "generator liczb pseudolosowych", ale jego udział w całej funcji "los", może być znikomy. I prawdopopodobnie jest znikomy.

    Edited once, last by Propelerek ().

  • Generator liczb pseudolosowych jest zbyt przewidywalny, chyba, że jest mocno "wyboostowany" i rozbudowany o wiele schodów i dodatków utrudniając wypadanie wybranych liczb

    89779830bf6b2.jpg

  • Nie ma żadnych takich dziwnych zależności od "zapełniania" postaci.


    Po prostu masz zwykłego "randa" generującego liczby, oraz ustawione progi wypadnięcia poszczególnych itemków.

    Nie prawda, generatory są dostatecznie dobre na potrzeby gier. Można śmiało założyć, że błąd jest pomijalny, a rozkład równomierny.

  • Są ponoć trzy rodzaje prawdy. Ja dostrzegam ich kilkadziesiąt rodzai :)

    Skąd czerpiesz wiedzę Razz.


    Zachowujesz się tak, jakbyś był zawsze w opozycji do wszystkiego co napiszę.

    Czyżbym aż tak się ciągle mylił?


    Fakt, ja kieruję się spostrzeżeniami i są one "miękkie" - jednak pewne zalezności - trudno mi pomijać je w uwadze :)


    Natomiast co do nauki .... (jednego z omylnych paradygmatów, którym posługuje się homo sapiens). Musi być jakieś "IF... THEN... RANDOMIZE". A to całe "IF" to róznego rodzaju zależności, które już na wstępie można parametryzować (tak poza parametryzowaniem THEN i RANDOMIZE). Jam miałem 10 lat, już się tym bawiłem, w BASIC'u... To się robi zawsze w przypadku gier, czy innych sytuacji informatycznych, w których potrzebny jest rózny stopień losowości. A ten różny stopień losowosci - chyba nie masz wątpliwości że w RoM istnieje. Jesli i temu przeczysz... hmmmm...

  • Zajmuje się programowaniem to wiem, niestety czasem kombinatoryką również ;)


    Masz rację są ify, ale nie ma zależności od zapełnienia postaci czy posiadanych przedmiów. Po prostu są ustawione progi wypadnięcia danego przedmiotu.


    Nie krytykuje wszystkiego, po prostu doszukujesz się skomplikowanych teorii, tam gdzie rozwiązania są proste :P

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski