10-urodziny Runes of Magic

  • Hej, dopiero teraz do mnie dotarło że ROM kończy zaraz 10 lat. Czy w związku z tym planowane są jakieś mega wydarzenia, czy wzorem lat poprzednich jedziemy z odgrzewanym kotletem ?

  • Camist

    Added the Label Game
  • Szanowni Managerowie, Administratorzy, Moderatorzy, GM'owie...

    10 lat to święto. Kawał czasu jak na grę.

    Zważywszy, że jestem w ROM'ku jeszcze od bety (mam dwucyfrowe numerki domków na wielu postaciach - nawet na tym Europejskim serwerze)... dla mnie to szmat czasu.

    10 lat temu, to jeszcze z dzieciakami grywałem... teraz już mają "lepsze" zajęcia.

    Dla mnie to święto. Te poprzednie, to raczej atrakcje (zawsze bardzo lubiłem te wydarzenia - od kiedy mi pospadały pierwsze żabki...). Event ze skrzyniami to pomysł w dechę. Zawsze na niego czekam i pozwala mi zasilić postaci w potrzebne itemki na caluśki rok...


    Nie wiem - jakie tam plany "odgórne", jednak ja tam sadzę, że macie powód (my też), by świętować przetrwanie tego tytułu przez tak długi okres.

    Wiem, bywały te lepsze czasy, i te gorsze... przetrwanie to jednak coś, co mamy "we krwi", zatem fakt ziszczenia 10-letniego okresu pracy i zabawy dla bardzo wielu - to niewątpliwy sukces.


    Bez względu na to, co tam się tym razem 'zaeventuje' - czy będzie to jakieś specjalne dekadowe wydanie, czy też z powodu ogólnych, niekorzystnych "klimatów" - jak co roku "odgrzewany kotlet" - dziękuje za ten cały wspólny czas.


    Jedno co wyjątkowo mocno pamiętam - zawsze gdy wracałem po przerwach do ROM'ka - miałem z tego przeogromną frajdę.


    Półtora roku temu, gdy wróciłem po dłuższej przerwie (ot po prostu zajrzałem, by nie potracić kont i postaci), zachęcił mnie do pozostania w grze i doładowywania kont fakt - ekonomicznego poukładania IS'u w sposób, który pozwalał mi na dalszy rozwój postaci w rozsądny sposób. Po wakacjach, zapadły decyzje, za które pewnie (Ja) bym pozwalniał odpowiedzialnych za nie. Tylu lojalnych i wspaniałych graczy odeszło... sadzę, że nie tylko z Nawii...


    Mam nadzieję, że ku lepszemu podziałacie...


    Nie życzę kolejnych 10 lat, bo to pewnie niemożliwe, jednak z całego serca - życzę tych rozsądnych decyzji "z samej góry" przez kolejne lata...


    A eventy dekadowe - jakie będą, takie będą... byle były, bo jest powód. Ogromny powód.

  • Oczywiście, eventy urodzinowe są planowane - mamy nadzieję, że spodobają się zarówno naszym Weteranom (a mamy graczy, którzy są z nami 10 lat! ^^) jak i "młodszym graczom".


    Przygotowania idą już pełną parą i mam nadzieję, że niedługo obędziemy mogli uchylić rąbka tajemnicy. 8)

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Celes ja jestem weteranem i gram od bety jednak gf bezpodstawnie zblokował permanentnie stare moje konto na którym miałem unikatowe przedmioty i na którym grałem jeszcze w becie. Tym samym czuję się nie tylko pokrzywdzony (przepadły chociażby itemy za diasy) ale i po trzykroć poniżony tym eventem. Czy Gameforge Będzie bronił swojego honuru? Znajdzie się dla mnie rekompensata za wszelakie straty? A może uda się w końcu odzyskać mi dostęp do konta żebym mógł w pełni honorów brać udział w evencie?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Data otwarcia Opis
    16/02/2010 Open beta pierwszego polskiego serwera Cath
    02/03/2010
    Oficjalne otwarcie pierwszego polskiego serwera Cath
    23/03/2010
    Oficjalne otwarcie drugiego polskiego serwera Saoraid
    11/10/2011 Oficjalne otwarcie trzeciego polskiego serwera Perun
    24/11/2015 Łączenie polskich serwerów Saoraid i Perun (Vesna)
    14/09/2017 Łączenie polskich serwerów Cath i Vesna (Nawia)


    Fajnie tylko żaden polski serwer nie ma jeszcze 10 lat. Chyba że ktoś grał na tych pierwszych serwerach (DE/EN?) i obecną postać ma na tym samym koncie, jak dobrze rozumiem to liczony jest czas od utworzenia konta a nie postaci.


    Zobaczymy jak już zostanie wgrany patch :)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Może za rok cosik fajnego doświadczymy jako polska społeczność :):):)


    Ale fakt... ten secik "Legendarny", to chyba tylko dla tych, co się jeszcze bawili międzynarodowo... Czy to aż tak wielka strata? Zeno... Dla Ciebie specjalnie... jeśli nie masz aż tak długo konta, a spadną mi dwa (nie pamiętam kiedy zdecydowałem się założyć drugie konto, by móc z dzieciakami grać) - sprawię Ci tą radochę ;)

  • Więc mówisz Propelerek że grałeś jeszcze na międzynarodowych? 8|

    Niewielu zostało z tych co kojarzę a zaczynali w tym czasie co ja, chociaż przechodząc z Saoraid na nowy serwer Perun tworzyłem inne czyste konto.


    Jeśli będzie tak jak myślę to niewielka strata, chociaż na ten drugi się załapie ;)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Zeno... ja to jeszcze takie 'wapno', że mIRC i ICQ mi nieobce, a przygody z informatyką zaczynałem od ZX80 (tak, tak... ZX80, nie ZX81 ani Spectrum - to było dla mnie o wiele później), ale fajnie się czuję jak coś informatycznego przetrwa dłużej niż 10 lat (bo to wyczyn) i ROM'ek do tego należy. Bardzo mi miło, że mogę być uczestnikiem takiej informatycznej 'przygody' i... wyczynu.

  • No nie mam pojęcia, kiedy zakładałem konto... ale pamiętam, że grałem sobie w jakiegoś FLYFF'a (fajne było, bo mogło się latać na desce ponad krainą)... a tu pojawił się ROM :):):)

    Wciągnął mnie bardziej niż FLYFF (Fly for Fun). No pewnie, że były wtedy jakieś równoległe projekty (grałem też wtedy intensywnie w np. Requiem Bloodymares), ale RoM'ek wtedy bił wszystko F2P na głowę... Szkoda mi tylko, że to teraz zupełnie P2W; ale i tak ma nadal swoje zalety (nie tylko te sentymentalne). 10 lat to super :):):) GRATULACJE dla twórców i tych, którzy dbali oto, by ten tytuł nie zniknął (to przecież nie tylko pracownicy, ale i również cała społeczność tegoż tytułu).

  • ja 2016 zostałem nazwany RomoMoholikiem w liście od gf na evencie Lojalnościowym co przysala mi certyfikat i gadżety ze gram najdłużej a wtedy były 8 urodziny roma wiec chyba liczą od założenia postaci na 1 serwie nie polskim

  • Ojojoj... Mam nadzieję tylko, że to - na co czekam od roku... zostanie "wynagrodzone/zrekompesowane" w adekwatny do 10-rocznicy sposób.


    Jednak... echhhh...

    Znowu: ech...

    ..i "a nich to...".


    PS


    Czyżby, kolejne posunięcia nastawione na akt miłosierdzia, by tym co odeszli, po prostu nie było żal?

  • Ja tam dalej wierzę, że zaraz któryś GM napisze, że w ramach podziękowania za naszą 10-letnią wyrozumiałość dostajemy wszyscy 3 i 4 plecak trwały i trwałą deskę. Za frogstera na urodziny w dawnych czasach dostawało się trwały plecak 3, może i GF pójdzie tym śladem.

    "Mamy dobry team,

    wybitnych specjalistów,

    wydawca robi co może,

    a graczom żyje się coraz lepiej"