Właściciel kanałów handlowych

  • Witam Państwa. Mam pytanie do osób, które są osobami decyzyjnymi w kwestii gry - kto jest właścicielem kanałów tzw. "handlowych" typu Targ, czy Rynek i do kogo można napisać w razie wątpliwości, chęci zgłoszenia tzw."hejtu", odwołania się do czegokolwiek ? Czy te kanały są czatem prywatnym - i w związku z tym support nie może zareagować na ewentualne nieprawidłowości, czy za treści prezentowane na owych kanalach odpowiada firma Game Forge?


    pozdrawiam - Berry

  • Żaden kanał nie ma właściciela, czemu GF miałby odpowiadać za to co kto pisze? WTF

    Jak ktoś łamie regulamin gry, pisząc bluzgi, to zgłasza się fakt do supportu i tyle.

  • Ponieważ gra jest własnością GF. Z całym szacunkiem, ale chciałabym uzyskać odpowiedz na moje pytanie nie od gracza, ale od osoby, która reprezentuje firmę.

  • Witaj Berry ,


    Wspomniane przez Ciebie kanały "Targ" & "Rynek" lub podobne nie mają konkretnego właściciela, są to kanały stworzone przez społeczność serwera i mają charakter ogólnodostępny. Nie są to kanały oficjalnie przekazane przez grę jak kanał "Strefa"/"Świat"/"Szept" itp., a kanał prywatny stworzony przez społeczność serwera, który pod względem technicznym jest kanałem prywatnym, zaś o ogólnodostępnym charakterze. Na takich kanałach występuje osoba, która jest tzw. "Zarządcą kanału". Osoba, która posiada wspomniane uprawnienia jest zmienna, zaś zmiana dokonywana jest w momencie wylogowania się danej osoby ze świata gry. Funkcja ta gwarantuje chociażby takie uprawnienie jak usunięcie wybranej przez siebie osoby z kanału.


    Pomimo tego nie wygląda to w taki sposób, że poza oficjalnymi kanałami można bez przeszkód łamać Zasady Gry/OWK. W każdy miejscu w grze i na każdym czacie obowiązują Ogólne Warunki Korzystania oraz Zasady Gry i należy je przestrzegać. Jeśli doszło Twoim zdaniem do złamania zasad wspomnianych dokumentów, możesz jak najbardziej zgłosić to poprzez System Supportu, a my następnie poczynimy odpowiednie kroki w tej sprawie.


    Jeśli miałabyś dodatkowe pytania - służymy pomocą :)

  • Camist

    Changed the title of the thread from “WŁAŚCICIEL KANAŁÓW HANDLOWYCH” to “Właściciel kanałów handlowych”.
  • Camist

    Added the Label Other
  • Dziękuję za odpowiedz. Skoro ten czat nie jest moderowany, mimo obecności osób, które mają kontrolować nieprawidłowości to oczywiście wyślę kolejny ticket ze screenami. Natomiast mam jeszcze pytanie w kwestii prezentowania prywatnych rozmow na tych kanałach - czy można upubliczniać prywatne rozmowy bez zgody osoby, której się to tyczy? Prosiłabym również o podanie e-maila do instancji "wyższej" niż polski support.


    pozdrawiam - Berry

  • Dziękuję za odpowiedz. Skoro ten czat nie jest moderowany, mimo obecności osób, które mają kontrolować nieprawidłowości to oczywiście wyślę kolejny ticket ze screenami. Natomiast mam jeszcze pytanie w kwestii prezentowania prywatnych rozmow na tych kanałach - czy można upubliczniać prywatne rozmowy bez zgody osoby, której się to tyczy? Prosiłabym również o podanie e-maila do instancji "wyższej" niż polski support.


    pozdrawiam - Berry

    Ja kiedyś próbowałem kontaktować się z instancjami wyższymi, ale zawsze zostawałem przekierowany do Polskiego supportu. Teraz już niestety wszelkie kontakty jakie miałem zaginęły.

    Jedynie na niesatysfakcjonującą odpowiedź za pierwszym razem, co można zrobić to zgłosić skargę wyżej

    89779830bf6b2.jpg

  • Natomiast mam jeszcze pytanie w kwestii prezentowania prywatnych rozmow na tych kanałach - czy można upubliczniać prywatne rozmowy bez zgody osoby, której się to tyczy?

    Nie, nie można prezentować prywatnych rozmów bez zgody osoby, która jest uczestnikiem tej rozmowy. Chyba, że masz na myśli prezentowanie rozmów z ogólnodostępnych kanałów, to tak można je prezentować bez zgody, ponieważ są to kanały o ogólnodostępnym/publicznym charakterze.


    Prosiłabym również o podanie e-maila do instancji "wyższej" niż polski support.

    Nie istnieje jak to ujęłaś "instancja wyższa" niż polski support.

    Polski zespół Runes of Magic, który znajduje się w Supporcie jest jedyną instancją, która zajmuje się zgłoszeniami dotyczącymi polskiego serwera.

    Adres e-mail niestety również nie jest możliwością zgłaszania tego typu spraw. Wszelkie wykroczenia lub podejrzenia wykroczeń należy zgłaszać poprzez System Supportu.

  • Dziękuję za odpowiedz. Skoro ten czat nie jest moderowany, mimo obecności osób, które mają kontrolować nieprawidłowości to oczywiście wyślę kolejny ticket ze screenami. Natomiast mam jeszcze pytanie w kwestii prezentowania prywatnych rozmow na tych kanałach - czy można upubliczniać prywatne rozmowy bez zgody osoby, której się to tyczy? Prosiłabym również o podanie e-maila do instancji "wyższej" niż polski support.


    pozdrawiam - Berry

    GM nie jest od ciągłego gapienia się w chat i moderowania go. Instancją "ponad" supportem jest Celes/Marcik 😉

  • Dziękuję za odpowiedz. Skoro ten czat nie jest moderowany, mimo obecności osób, które mają kontrolować nieprawidłowości to oczywiście wyślę kolejny ticket ze screenami. Natomiast mam jeszcze pytanie w kwestii prezentowania prywatnych rozmow na tych kanałach - czy można upubliczniać prywatne rozmowy bez zgody osoby, której się to tyczy? Prosiłabym również o podanie e-maila do instancji "wyższej" niż polski support.


    pozdrawiam - Berry

    Ja kiedyś próbowałem kontaktować się z instancjami wyższymi, ale zawsze zostawałem przekierowany do Polskiego supportu. Teraz już niestety wszelkie kontakty jakie miałem zaginęły.

    Jedynie na niesatysfakcjonującą odpowiedź za pierwszym razem, co można zrobić to zgłosić skargę wyżej

    Zobaczymy, jeśli polski support umywa ręce, to może ktoś z ekipy niemieckiej odniesie się do hejtu, stalkingu oraz prezentowania prywatnych treści na tych kanałach. Kontakt już mam. Zobaczymy.

  • Instancją "ponad" supportem jest Celes/Marcik 😉

    Community Manager(Celes) oraz Team Manager(Marcik) są również częścią polskiego supportu oraz ostatnimi instancjami odwoławczymi.

    Zobaczymy, jeśli polski support umywa ręce, to może ktoś z ekipy niemieckiej odniesie się do hejtu, stalkingu oraz prezentowania prywatnych treści na tych kanałach.

    Niemiecki support Runes of Magic nie zajmuje się zgłoszeniami dotyczącymi polskiego serwera. Tak jak napisałem powyżej jedynie Polski support może zajmować się sprawami dotyczącymi graczy na polskim serwerze (Nawia).


    Jednak jak informowałem wyżej - zachęcam do wysłania stosownego zgłoszenia, a przyjrzymy się problemowi.

  • Berry Ty to od kilku miesięcy stalkujesz, nękasz i hejtujesz cały serwer bo ktoś Ci powiedział coś niemiłego... w grze... obcy człowiek... :rolleyes:

    Więc z całym szacunkiem ale ogarnij się bo zachowujesz się jakbyś miała około 10 lat.

  • Mrugal pytanie było do osób z teamu, niemniej jednak świetnie, że wyraziłeś swoje zdanie. Skoro napisałeś, że robię takie rzeczy to udowodnij to, może być system supportu. Jeżeli tak nie jest, a piszesz to w obronie "kolegi" to właśnie zrobiłeś dokładnie to samo, co osoba, o której jest mowa. Niestety nie stalkuję, nie nękam i nie hejtuję całego serwera. Jeżeli piszę coś na kanale Rynek to najczęściej są to oferty handlowe - zgodnie z przeznaczeniem kanału. To grupa osób, a nie cały serwer, jak Tobie się wydaje oraz Twoim znajomym, rości sobie prawo do pisania tam wszystkiego, co ślina na język przyniesie. Natomiast osoby, które chcą umieścić ofertę handlową, albo cokolwiek napisać, a nie są z takich, czy innych względów przez tę grupę tolerowane, natychmiast są wyzywane itp. Ticket już został wysłany do teamu, zgodnie z sugestią osoby, która tutaj odpowiedziała mi na moje zapytanie. Co do mojego wieku, istnieje coś takiego jak RODO, to dotyczy również szeptów, czyli moich rozmów prywatnych, ani jedno, ani drugie nie jest Twoją sprawą. Pozdrawiam Cię mimo wszystko, ze względu na to, że mieliśmy okazję pograć w tej samej gildii.

  • Spokojnie, bez stresu, trzeba wypracować dystans i się nie przejmować tak.


    Wystarczy popatrzeć na mnie, filmy, komentarze, a nawet osobne wątki na forum, nieźle się rozpisują o mnie, dorobiłem się niezłego rozgłosu, a ja mam tylko z tego niezłą rozrywkę 8)

    89779830bf6b2.jpg

  • Berry wiek nie jest danymi osobowymi także argument jaki podałaś umarł, chyba musisz sobie poczytać poczytaj sobie. Nigdzie nie jest opisane że kanał Rynek jest tylko i wyłącznie kanałem handlowym - a że tak było na cath to sorry ale to już nie ten serwer i on już nie wróci.

    Nie pasuje Ci ten kanał wyjdź z niego i po problemie jaki tam widzisz. Oferty handlowe jak tylko takie Cię interesują możesz pisać na świecie.

    Z tego co widzę po tym co napisałaś zachowujesz się jak dziecko któremu zabrano zabawki i wyrzucono z piaskownicy, bo każdy jest zły każdy coś do mnie ma a ja jestem nietykalna i nie zawiniłam nikomu i nigdzie


    Tak teraz czekam aż mnie będziesz hejtować bo wyraziłem swoje zdanie, które nie jest po Twojej myśli.

  • Mustek zaistniały pewne zdarzenia, które mnie - jako gracza i jako człowieka osobiście dotknęły. Oczywiście masz prawo wyrażać swoje zdanie, bo forum jest miejscem ogólnodostępnym. Natomiast ja zadałam oficjalne pytanie odnośnie treści prezentowanych na kanale Rynek i dostałam na to oficjalną odpowiedz. Nie Ty decydujesz o zasadach gry, ani o tym kto i co może napisać. Napisać można wszystko, ale nie bez konsekwencji. Co dla mnie jest obrazą, dla Ciebie może nią nie być. Nie życzę sobie udostępniania publicznie moich rozmów prywatnych, jak również nie życzę sobie, by udostępniano kogokolwiek rozmowy prywatne na kanałach, gdzie każdy to może czytać. Poza tym nie życzę sobie odnoszenia się do mnie w taki, a nie inny sposób na owych kanałach. Mogę, czy nie bardzo?

  • 1. Zrobiłem dokładnie to samo co osoba o której mowa? Serio? Czyli według Ciebie wyrażanie swojej opinii na dany temat to nękanie, stalking i hejt? OK.

    2. To czy ktoś jest albo nie jest moim kolegą to nie Twoja sprawa.

    3. Byli ludzie, którzy starali się Tobie pomóc ale Ty kompletnie ich zlałaś i postanowiłaś się dalej nad sobą użalać i mówić jaka to nie jesteś wielce pokrzywdzona.

    4. Uważasz, że kanał Rynek służy do ofert handlowych, a nie wygłaszania tego co ślina na język przyniesie. Ciekawe, że mówisz to po tym jak wylewałaś na nim swoje żale.

    5.

    Natomiast osoby, które chcą umieścić ofertę handlową, albo cokolwiek napisać, a nie są z takich, czy innych względów przez tę grupę tolerowane, natychmiast są wyzywane itp.

    "Udowodnij"

    6.

    Co do mojego wieku, istnieje coś takiego jak RODO, to dotyczy również szeptów, czyli moich rozmów prywatnych, ani jedno, ani drugie nie jest Twoją sprawą.

    Przytocz zdanie, w którym podałem Twój wiek.

    Skoro RODO dotyczy również szeptów i Twoich rozmów prywatnych to dlaczego linkujesz je na Rynku? Dlaczego swoje prywatne sprawy upubliczniasz na Rynku, a potem masz pretensje, że ktoś się interesuje?

  • Jak ktoś ma jakieś wąty (nie ważne, słuszne, czy nie) to pisze się ticketa do supportu, a nie wylewa się przez kilka dni w grze/na forum swoje żale.


    PS pls nie piszcie głupot, plotek o RODO. To nie jest kwestia "wydaje mi się", tylko konkretnych przepisów 😉

  • Mrugal, w jaki sposób jak to okreslileś "wylewanie swoich żali" jest atakowaniem Twojej osoby, czy też złamaniem Regulaminu gry? Jak napisałam to Ty rościsz sobie prawo do tego, by móc tam pisać cokolwiek. Faktycznie osobą moderującą kanał, jest ten kto ma miano "Zarządcy kanału" - a support od tego się odcina. Żeby było jasne, do Ciebie, personalnie nic kompletnie nie mam. Również nie jestem osobą, która wszystko i hurtowo zgłasza do supportu, ale pewne rzeczy w mojej ocenie idą już za daleko, zwłaszcza, że to nie jest pierwszy raz. Jeżeli nie widzisz związku między upublicznieniem mojego szeptu, a moją reakcją to trochę słabo. Niemniej jednak podkreślę jeszcze raz, ani wobec Ciebie, ani wobec nikogo innego nie mam ani złych intencji, ani nie staram się nikogo deprecjonować. Nie zamierzam nikogo hejtować, nigdy dosłownie nigdy tego nie robiłam. Jeżeli chciałbyś dyskusji to niestety nie w tym temacie, bo ja nie umieściłam zapytania wobec graczy, a konkretnie do teamu. Uzyskałam odpowiedz, za co dziękuję, i postąpiłam zgodnie z radą supportu, nie graczy i nie tego, co ktoś mi tam napisał.