Łącze internetowe - problem z działaniem gry

  • Nawia chyba leży i kwiczy...


    W ogóle nie ładuje postaci. Dziś wieczorem w ogóle było fatalnie...

    A o 22 miałem CBL robić...


    A niech by was..


    Po co komu kolejny GM jak nie działa...


    Kasa idzie zupełnie nie na to, co trzeba.


    PS


    Ja wiem, że ferie, pożary i inne jakieś burze słoneczne i czas pomiędzy dniem świstaka a waleniem tynków...

    Dziś rano... nadal miałem wielkie kłopoty z logowaniem się do gry / wywalaniem mnie z gry / obsługą gry (siedziałem na stacjonarnym necie). Masakra jakaś. Przerzuciłem kompa na net z LTE (z którym nota bene ostatnio też były masakryczne kłopoty). Nic może imponującego, ale byłem się w stanie logować do gry i coś tam sobie porobić.

    Nie rozumiem.

    O co chodzi, jeśli strony internetowe chodzą, streaming video działa bez zarzutu a RoM kiełbasi. Jakaś dyskryminacja po IP czy co? Fakt, faktem... nie ma mnie zbyt wiele ostatnio w RoM'ku, jednak byłoby fajnie - jeśli już najdzie mnie ochota/potrzeba - po prostu móc się logować. I żaden kolejny GM jest mi do tego nie potrzebny (nigdy nawet nie skorzystałem z jakiejkolwiek pomocy GM'a). Czy ktoś z graczy w ogóle ma potrzebę kolejnego GM'a w grze?

    Edited 2 times, last by Propelerek ().

  • No nie nadaje się, bo GSM ma znacznie większe pingi, oraz słabszą dostępność (problemy z zasięgiem, obciążeniem sieci, gubienie pakietów).


    Skoro nie grasz w inne gry online tylko przeglądasz neta, to na jakiej podstawie stwierdzasz, że to wina romka? 😉

  • Gram w grę (jedną Razz, jedną) on-line Razz. I wystarczy. I to właśnie "romek". Od lat gram...

    Kłopoty są teraz. Tego rodzaju kłopoty. Właśnie z "dostępem" do serwera RoM. Tak, jakby przepustowość łącza na serwerze spadła itp. Gubi pakiety (znaczy nie koniecznie "po drodze" coś szwankuje), zatem po drodze komunikacja leci w poprzerywany niebyt. Ta droga [in the moment] zaczyna się w komputerze 'nadawcy' a kończy w komputerze 'odbiorcy'. Skoro to problem większej ilości komputerów użytkowników - być może problem z komputerem serwera lub łączem serwera.


    Co do 'kompresji' danych w grze.... Całą grę masz na komputerze. Strumień danych, jaki jest potrzebny do takiego RoM'ka.... to milionowe części 'grosików' w stosunku do innego rodzaju potrzeb wymiany danych przeciętnego komputera... takie są założenia.

  • Nie wiem jak byłeś wstanie grać online na HSPA... na takich standardach to się maksymalnie da przeglądać neta/oglądać youtube w zależności od samej lokalizacji.
    Poza tym prócz gubienia pakietów, problemy z zasięgiem, taka sieć jest uzależniona od masy czynników i nie da się jednoznacznie określić czy to wina internetu czy gry, czasami są momenty, gdy jest LTE+ i internet ma chwilowy "przestój".


    Kabelek to kabelek, nawet najlepszy gamingowy router z 50 antenami nastawiony na WiFi nie będzie lepszy od prostego taniego kabla Ethernet, bezpośrednie połączenie jest bezapelacyjnie najlepsze

    89779830bf6b2.jpg

  • Ech, tłumaczę, że jak gubi pakiety to znaczy, że net nawala. Nie jest to problem większości (użytkownicy Orange mają problemy, bo Orange ssie). Robiłeś tracerouta? To zrób i się ździwisz jak krzywo chodzą twoje pakiety.


    Tak, gry wymagają małego łącza, ale stabilnego. Przepustość serwera nie spadła.

  • Ale mam dostęp zwykle do dwóch różnych "kabelków". Nie w tym problem. Wczoraj i dzisiaj miałem ten problem na "kabelku". LTE to moja alternatywa na czas poza "kabelkiem" (albo momenty, w których coś na "kabelku" jest nie tak). Ten też ostatnio szwankował (ale nie dzisiaj).


    (no dobra... już nie marudzę w tej kwestii - pogodzę się ze złym losem i tyle ;) )

  • Co do 'kompresji' danych w grze.... Całą grę masz na komputerze. Strumień danych, jaki jest potrzebny do takiego RoM'ka.... to milionowe części 'grosików' w stosunku do innego rodzaju potrzeb wymiany danych przeciętnego komputera... takie są założenia.

    Na komputerze masz assety, pliki wykonywalne, skrypty i ogólne działanie gry w takim ogromnym skrócie.
    Między serwerem, a komputerem jest wymieniana długa lista danych, o których nie możesz być świadom.


    Przede wszystkim pierwszym czynnikiem jest lokalizacja serwera. Sygnał nie dociera bezpośrednio z Twojego komputera do serwera, najpierw przechodzi ona przez routery pośredniczące, które mogą dodatkowo opóźnić sam proces wymiany danych.


    Każdy gracz widzi Siebie i innych na mapie ponieważ jest stała synchronizacja między serwerem, a graczami, więc do jednostki muszą docierać takie informacje jak lokalizacja, pozycja, co aktualnie wykonuje, jakie czynności prowadzi, jakich umięjętności używa itp. Są też dane po stronie serwera, tylko część jest po Twojej stronie.
    Mógłbym tak wymieniać

    89779830bf6b2.jpg

    Edited once, last by FcapCurse ().

  • Jedno ale, właśnie tych wymieniach danych jest mało, są to suche liczby, nie audio/wideo. Do grania wystarczy łącze 2-3mb. Tylko właśnie musi być stabilne 😣

  • Tak, źle to określiłem, jest trochę tych danych (wymieniając samą listę rzeczy), ale one mało ważą mając na uwadze to, że serwer musi szybko i sprawnie takie dane przekazywać jak i odbierać, dlatego cała gra jest na komputerze.

    Inaczej serwery by spłonęły

    89779830bf6b2.jpg

  • Dobra wiedza nie jest zła.


    Dzięki, mimo wszystko. Sorki mimo wszystko. Foch na cały świat mimo wszystko...


    :):):)


    Czas obejrzeć jakiś dobry film :)


    PS -> DragonLore


    Pamiętasz taki "patent" jak Aero???

    Dzieciaki męczyły łącze w domu na maksa a ja z RoM'kiem przerzuciłem się na Areo. Chyba przez rok tak śmigłem i było OK. Potem wprowadzili jakiegoś paskudnego knifa z logowaniem się co pół godziny i było dyskomfortowo... to znalazłem inne rozwiązanie, ale nadal GSM... Śmigało. Może do wojny oblężniczej, ani instancji w grupie się nie nadawało, ale grać się dało całkiem OK. LTE (mieszkam w centrum dużego miasta z bardzo dobrą obsługą sieci komórkowej) zupełnie mnie zadowalało. Od pierwszego modemu z Plusa. Nawet w pociągu w aglomeracji w której mieszkam... Nawet do RoM'ka, gdzie mogłem sobie coś w pociągu porobić... To zależy do czego, ale nigdy nie miałem problemu z korzystaniem z gry poprzez sieć komórkową (wiem, to zależy od lokalizacji). Na te moje potrzeby - wystarczało.

  • do grania w zupełności wystarszy 512kbps ale śmiem twierdzić że na stabilnych 256k też by śmigało, rom + ts zamyka sie w 200kbps wykorzystania łącza

  • Camist

    Changed the title of the thread from “A niech by was dunder ścisnął z taką obsługą gry...” to “Łącze internetowe - problem z działaniem gry”.
  • I żeby nie było...

    Że same hiobowe wieści (jak w Wiadomościach, czy serwisach internetowych)...


    DZIŚ WSZYSTKO PIĘKNIE DZIAŁA !!!


    Tylko jeden "crash" - a męczę RoM'ka od samego świtu...

  • Teron

    Closed the thread.
  • Teron

    Added the Label Polski