Uwaga na potencjalne przekręty finansowe/wyłudzenia

  • Dzisiaj jedna z moich znajomych z gry (Tsuki) przysłała mi screena ciekawej rozmowy jaką odbyła z postacią spotkaną w Srebrnym Źródle. Osobiście chciałbym zostawić wam decyzję czy to rzeczywiście próba wyłudzenia ale jak dla mnie sprawa jest oczywista dlatego prosiłbym też górę o zweryfikowanie na ile to możliwe i wprowadzenie stosownych ostrzeżeń.


    [obrazek został usunięty]


    Odnośnie zdarzenia poznania delikwenta... z tego co mi Tsuki opowiadała zachowywał się jak normalny nowy gracz. Twierdził, że zaczął grać niedawno ale nie wyglądało na to, później w rozmowie wygadał się, że "grał już wcześniej" i że musi zacząć ograniczać nałogową grę bo żona mu marudzi - jak dla mnie to jest wystarczający dowód na próbę wyłudzenia (per "na zaufanie do starszego gracza") lub po prostu na ściemę w kwestii bycia nowym. Pod koniec stwierdził, że podobno jego żona też ma grać ale osobiście odpuściłbym ten wątek bo i tak może być zmyślony...


    Z góry zaznaczam, że Tsuki (jak widać na screenie) wybroniła się z potencjalnego wyłudzenia więc nie ma 100% pewności czy taka próba miała miejsce czy może to zwykłe pytanie było, ale osobiście jako osoba z IT i trochę oczytana w Niebezpiecznika (tak wiem, że czasem przesadzają ale lepiej żeby alarm włączał się zbyt często niż zbyt rzadko ;) ) uważam tą sprawę za dość poważną.


    I ku wyjaśnieniu dla gracza kierującego postacią [wycięto]: nawet jeśli twój bank jakimś cudem nie obsługuje przewalutowania do euro (w co raczej nikt myślący nie uwierzy), to zawsze możesz założyć sobie wirtualny portfel na Skirllu, który jest jedną z opcji płatności i korzystać za jego pośrednictwem.

    Notka dla moda: nożyczki odnośnie imion - proszę bardzo, Tsuki wyraziła zgodę a [wycięto] JEŚLI jest oszustem to powinien być wymieniony z imienia (choć założenie nowego alta to i tak nie problem...). Jeśli wątek umieszczony nie tam gdzie trzeba to proszę bardzo można przenieść ;)


    Modyfikacja posta wykonana przez: Camist

  • Witaj Kochikaze


    Wszelkie dowody popełnienia wykroczenia lub podejrzenia co do popełnienia wykroczenia przez konkretną osobę - bardzo proszę o przekazywanie nam za pośrednictwem Systemu Support.

    Na naszym forum nie jest możliwe zgłaszanie wykroczeń lub sugestii że takowe zostały popełnione. Odpowiednim miejscem do rozpatrywania tego typu spraw jest wyłącznie platforma Supportu.

  • Camist na support można czasem czekać miesiącami a ludzie muszą mieć świadomość tak czy inaczej zanim dadzą się zrobić w jajco. Co więcej "zgłoszenie wykroczenia" lub "podejrzenie wykroczenia" tutaj nie pasują, gdyż to jest "podejrzenie próby wykroczenia"...


    Razz & @Vimma - jak znajdę gdzie to jest na tym forum to wyślę a jak nie to puszczę strzałkę na pocztę w grze ;) EDIT: niby poszło, zobaczcie

    Edited once, last by Kochikaze ().

  • Jako że temat nie służy do niczego konstruktywnego, to zostanie zamknięty.

    Jeśli chcecie sobie rozmawiać, to zapraszam na prywatne wiadomości.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Celes

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski