Sugestia- Odpisanie żetonów phiruksa

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Sugestia ma na celu balansowanie gry ftp i ptw.


    W obecnej chwili nowy gracz/gracz ftp nie jest zaoferować niczego sensownego graczowi który ma na koncie ogromną ilość złota. Nic oprócz diamentów... Odpisanie żetonów phiruksa da możliwość obu stronom rozwoju zapewniając obrót finansowy. Jednocześnie byłby to ruch pokazujący dobrą wolę Gameforge.



    Dodam że dobrym pomysłem byłoby jednoczesne zablokowanie możliwości robienia dziennych w pt zapobiegłoby to nadużyciom i wyrównało szanse doświadczonych graczy jak i początkujących.

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited once, last by Destoy ().

  • za 1200 zetonow masz 3 (fuzjaki) 45 dias ... 45kk za 12 dni .... odpisanie pewnie by tez generowalo koszta wiec ... bez sensu . przy czym aktualnie na ahu czyste t7 kupisz za 15kk


    znacznie lepsza opcja sa odpisane itemki z instancji powiedzmy do aktualnie 97 lvl . nikt tamtych itemkow juz nie robi i nikt ich odpisywac nie bedzie chyba ze do wyciagniecia skili ...

  • Jak liczyć przeciw komuś to po 1kk dias kiedy na serwie są po 700k cena aktualna... Żeton- darmowy dias- za realną walutę... Bez porównania... t7 po 15kk to Właście tyle płacicie graczom ftp za prace wartą 45kk.... WYZYSK SUPER "KOKSY", SUPER... Dlatego nie warto grać w tą grę...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Jak liczyć przeciw komuś to po 1kk dias kiedy na serwie są po 700k cena aktualna... Żeton- darmowy dias- za realną walutę... Bez porównania... t7 po 15kk to Właście tyle płacicie graczom ftp za prace wartą 45kk.... WYZYSK SUPER "KOKSY", SUPER... Dlatego nie warto grać w tą grę...

    Co?

  • Naszą? Co ty za głupoty wygadajesz? Ktoś wystawia po 15kk to kupuje po 15kk. Co ja mam do tego za ile kto co wystawia. Chcę to kupię, nie chcę to nie kupię. Weź już skończ pisać swoje dyrdymały 😑

  • Mówię o liczeniu dias po 1kk bo "tak wygodniej" jak są po 700k. Po prostu jest to wprowadzanie dezinformacji (aż osobiście sprawdziłem). A co do cen prawda to prawda piszę moją osobistą opinię.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Destoy - być może jestem współodpowiedzialny za sugestię wartości 1 diamentu na serwerze, jednak nadal uważam ją za słuszną. Nie zmienia to faktu indywidualnej wartości diamentu dla danej osoby czy w danych okolicznościach. Był moment, gdy w danym momencie, szanowany przeze mnie bardzo użytkownik RoM, prosił o sprzedaż diamentów na światowym i z bólem serca zaproponowałem mu te 1kk/dia (transakcja nie doszła do skutku a ja mam nadzieję, że znalazł kogoś, kto był w stanie sprostać jego oczekiwaniom). Parę dni później, pewnie puścił bym mu po 300 lub nawet 250 (w ramach szacunku dla jego ogólnej pracy na rzecz innych w RoM) - ale okoliczności się zmieniły - promocja była... i nie do końca sprostanie czyjejś potrzebie musiało by poskutkować u mnie wyzerowaniem licznika diamentów...

    To nie koniecznie manipulacje. Raczej dostosowania do aktualnych potrzeb czy sytuacji. Stabilności w tym nie ma.

  • Jak GF, wg Twojego życzenia zablokuje robienie dziennych w pt (oprócz butelek), to śmiało 60 % kolejnych graczy skończy grę, którzy jeszcze dzięki ciułaniu tych biednych żetonów jako tako przędą, bo na inne zastępcze formy wyrównawcze od GFa, nie masz co liczyć, takze uważaj co im sugerujesz. Ja nie wiem jak tam to niby jest nielegalne, cos tam słyszałem ze podobno jakies dzienne sie robi na jakimś makrze cy cuś, ja znam tylko legalne wykonywanie, no chyba że autoaccept i dailynotes jest wg, Was nadużyciem. To jest tak jak byście chcieli zabrać Cedrica i zabronić handlu diasami bo inni gracze bugują, naprawdę propsuje taką metodę - ogarnijcie się :D

  • Wczoraj wszedłem na serwer i zapytałem się jednego z chcących kupić diamenty po ile one teraz są dostałem odpowiedź że po 700k...


    Aheo dzięki za hejt (znów) ale czytaj ze zrozumieniem chcę żeby żetony w pełni mogły zastąpić diamenty, a że wtedy robienie dziennych w pt mogłoby 100% sprawić że niebyłoby potrzebne doładowywanie diamętów. Z tąd ten pomysł.


    odpisanie żetonów- nie ma sensu

    blokowanie dziennych w pt- nie ma sensu


    blokowanie+ odpisanie= ma sens


    Nie wiem jak to łopatologicznie bardziej wytłumaczyć...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Obawiam się,że to nie przejdzie, nasz koncert życzeń a polityka Gfu to ziemia ,a wenus. Kasa, ludzie kasaaa, my to jesteśmy tylko owce do golenia.

  • Nie, nie ma sensu. Pomijąc runki, jedyną sensowną rzecza za żetony są pfs i doładowania (plusy są mało opłacalne). Obie te rzeczy można spieniężyć bezpośrednio na altach. Jak żetony miałyby zastąpić diasy? Kupisz za żetony losowe wydobycie, zaawansowaną odpiskę, nawierty?

  • Osobiście najchętniej nie robiłbym żadnych dziennych na altach, ale obecnie w tej grze nie da się inaczej funkcjonować.

    Kiedyś był podział na osoby które spędzają więcej czasu w grze i przez to farmią gold, w ten sposób zdobywać eq, robiąc mocną postać i na te, które wolą wydać złotówki żeby zrobić sobie postać na tzw. "end game".

    Obecnie podział ten jest zaburzony w olbrzymim stopniu, gdyż osób które doładowują diamenty jest bardzo mało. Spowodowane to jest tym, że aby zrobić eq end game, potrzebujesz niewspółmiernie więcej diamentów = złotówek, niż kiedyś. Dodatkowo gold nie jest w żaden sposób odprowadzany z serwera, a na nowej mapie za 10 dziennych dostajesz ponad 1kk :D


    Opcji żeby uzdrowić jakoś gospodarkę roma jest sporo, a twoja opcja nie ma żadnego sensu. Możliwości które pomogą naprawić ekonomię serwera/serwerów było już mnóstwo, od dawna podawanych, pomysły możliwe do zrealizowania, ale wydawca gry NIE JEST zainteresowany, by wyciągnąć rękę do graczy i faktycznie ułatwić rozgrywkę. Za to z roku na rok coraz bardziej ją utrudnia, przez anulowanie cedrica, diamentów na ah, SFM, zmniejszenie ilości rubinów, coraz gorsze promocje w is, zmniejszenie promocji na dias. Nie jestem w stanie nawet przypomnieć sobie jakiegoś ukłonu w stronę graczy, chyba tylko lustrzany świat, gdzie można nabyć aniołki i feniksy.


    W obecnej sytuacji powinien pojawić się npc, który sprzedaje itemki z is za ZŁOTO w grze. Jasne, nie mogłyby to być wszystkie rzeczy z is, ale mogłyby to być też feniksy, aniołki, talony na dzienne, plusy do 6/12, zwykłe odpisy, nawet losowe wydobycia, to oczywiście do przemyślenia. Wtedy przynajmniej gold by odpływał z serwera, a ludzie by mogli rozwijać swoje postacie nie tylko ładując diamenty, bo na tym polega F2P.


    Ale można się tak produkować, ciężko mi uwierzyć że nagle coś się w tym temacie zmieni, bo wydawca jest zbyt pazerny, żeby coś takiego zrobić,

  • No tak Razz ale na początek bez dias można by kupować oczyszczone i plusy do +12 chyba o ile się nie mylę i start już ma uproszczony jeden gracz z drugim, a to zawsze coś. Poza tym obrót żetonami byłby znacznie uproszczony i za golda byś mógł te podstawowe przedmioty dofinansować.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Camist

    Closed the thread.