Free to play znaczy za darmo

  • Gra od samego początku - do nadal, reklamowana jest jako darmowa.


    Polityka cenowa prowadzona dla tych wszystkich, którzy decydują się wspierać wydawców i własną grę przedmiotami dostępnymi za gotówkę, ostatnimi czasy - wydaje mi się wyjątkowo niekorzystna dla graczy.


    Z własnego doświadczenia wiem, że da się w tej grze znaleźć sporo rozrywki na zasadach F2P - w szczególności, iż jest to gra MMO i jak każdy tego typu produkt - tworzy społeczność, która sama w sobie jest wartością nieprzekładalną na jakiekolwiek wartości materialne.


    Moją propozycją, nawet dla tych wszystkich, którzy już w grze są od bardzo dawna i wsparli ją finansowo jest taka - by stworzyć społeczność korzystająca z gry jedynie na zasadach F2P.


    Oczywiście - jak sądzę -nie ma tu szans, na podbijanie nowych stref, czy rywalizację z grupami traktującymi grę jak P2W, jednak skoro wartością, której najbardziej żałują odchodzący z gry użytkownicy - jest właśnie społeczność - czemu nie wyjść temu naprzeciw.


    Być może wymaga to paru osób zaangażowanych w sprawę i stworzenia społeczności osób deklarujących tego rodzaju rozrywkę, jednak jak sadzę - po wielu latach istnienia tej gry, przy dobrej woli - nie powinno to być trudne (nie wszystko trzeba tu budować od nowa).


    Zastanawia mnie, czy w ogóle istnieje zainteresowanie tego rodzaju inicjatywą.

  • Pisałbym się na to ale co z handlem?


    Można by grać ftp i nawet podbijać nawet nowe strefy a nawet instancje bez wkładu gdyby gospodarka nie spała. Nie mam nawet ochoty tworzyć kilkadziesiąt altów do tierów i spędzać po 10 godzin w grze bo chcę kupić nawet byle jakie staty do eq bo o kupieniu eq z nowej 100 nie mam co marzyć z powodu cen.


    Tu zapytanie do Celes (znowu ale to jest według mnie adekwatna osoba do tego): Czy Gameforge zechce bądź ma plany wspierać takie społeczeństwo? Oczywiście poza pozyskiwaniem nowych graczy.


    Pisałem już w sugestiach o między serwerowym domu aukcyjnym bo ten problem widzę od dawna a rozwiązań może być więcej.


    Obecnie w romie można zarabiać z następujący sposób:


    1. Sprzedaż diasów (obecnie odpada)

    2. Sprzedaż tierów (wymaga dużego nakładu pracy jeżeli bez diasów)

    3. Sprzedaż czystych tierów (po analizie stwiedziłem za nieopłacalne- ceny za niskie)

    4. Sprzedaż itemów do tierów (Średni nakład pracy, zysk bardzo mały w porównaniu do potrzeb i panujących cen- bardzo mało opłacalne ale zawsze coś, porzeba odpowiedniego eq (iwestycja))


    Znacie jakiś jeszcze sposób?


    Obecnie i w praktyce nie da się zarobić na: sprzedaży eq, sprzedaży daily itemów, farmieniu instancji dla golda, sprzedaży jaj zwierzaków i.t.d..


    Propelerek przybliż proszę jak to mam mniej więcej wyglądać.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Faktycznie - jest wiele problemów/mankamentów, które opisałeś.


    Sądzę, że zacząć trzeba od utworzenia czy pozyskania istniejącej już gildii, o której wszyscy wiedzieliby, że to postaci/gracze F2P. Nie ma znaczenia, że wsadzisz w nią 20 czy 50 altów. Z nich też czasem spadają eventowo itemki gildijne - ale, byłaby jasność, że tą postacią (czy ten gracz), gra zgodnie z założeniami gry F2P. Nikomu również nie zabraniało by się innego rodzaju gry (np. P2W), bo to oczywiście bez sensu, jednak z przyzwoitości - poza tą gildią i na zupełnie innej postaci. To po prostu wspólne zmagania na zupełnie innych zasadach.


    Pomysł traktuję jako zupełnie otwarty. W społeczności, przecież istotną sprawą jest elastyczność i współpraca, jednak podstawowym założeniem takiej inicjatywy, jest gra F2P i to powinna być główna i podstawowa zasada osoby, która decyduje się na udział w takim przedsięwzięciu.


    Sami ustalimy, czy dopuszczalne jest np. kupno wierzchowca - wprowadzenia postaci z kupionym już wierzchowcem (tego się nie da poprzez AH), czy zdani jesteśmy na event/malatinę/wynajem... itp.

  • Nie martwią mnie zasady tylko brak możliwości na dzień dzisiejszy gry ftp. Przy dzisiejszych warunkach to nie wypali.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Tylko pytanie, po co tak się wydurniać? 🤣 Jak zobaczysz, że ktoś ma broń +18 to będziecie zwoływać radę gildii, która rozstrzygnie czy ktoś kupił diasy czy użył plusów ze skrzynek? Za posiadanie diasów kick z gildii?


    Pomysł jest tak samo denny jak tworzenie gildii, gdzie każdy musi ładować diasy co miesiąc 🤭


    Kto chce ten ładuje, kto nie chce ten nie ładuje, co komu do tego? 🤣


    Większość gier w formacie f2p jest tak na prawdę demem. Po prostu jedni są bardziej pazerni, inni mniej.

  • Wydawca twierdzi że to F2P a nie demo/beta (gram od czasów bety RoM'a).

    Wydawca twierdzi też że stale rozwija gre i inwestuje w marketing... ;)

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Z

    Wydawca twierdzi że to F2P a nie demo/beta (gram od czasów bety RoM'a).

    Obawiam się że zaniedbana gra straciła tą możliwość... Też grałem od bety i kiedyś się dało grać ftp ale i tak było bardzo ciężko. Teraz weź dorównaj komuś kto ma broń np. +24 +27 kiedy normalnie nie masz dostępnych takich kamieni w opcji ftp. Niech nawet będą dostępne za gold (zalecam drogo to się przyczyni do balansu ftp vs ptw w zasobności golda pojedynczego gracza, spadek cen itp. a cena plusa mogłaby być zmienna i w ten sposób regulować rynek) można by też wprowadzić możliwość handlu żetonami phiruksa żeby było czym handlować


    Tak więc żebym wrócił do gry potrzebne są pewne zmiany ja tu tylko daję propozycje. Między serwerowy dom aukcyjny, plusy za golda, odpisanie żetonów phiruksa. Zamieszczę je ponownie w odpowiednim dziale.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Wydawca twierdzi że to F2P a nie demo/beta (gram od czasów bety RoM'a).

    Przecież f2p to "demo" (wersja beta to testowa wersja 😌) W praktyce na dłuższą metę nie da się utrzymać gry mmo, oferując całą zawartość za darmo.

  • Razz masz rację dlatego powinien być zachowany pewien balans między ftp i ptw. Powinno być tak że jeżeli chcesz szybko osiągnąć cel to ładujesz diasy a jeżeli cię nie stać to ciężko pracujesz.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • No to tak teraz jest. Chcesz ładujesz diasy, nie chcesz zapierniczasz dzienne na altach 🤣 Czy i jaki ma to sens to już inna sprawa 😑


    Wystarczyłoby ogranicz pazerność GF, zwiększyć promocje, dać działającego Cedrika/handel diasami i byłoby "OK"

  • To nie zupełnie tak... Gra jest skonstruowana tak że jeżeli diaski będą tańsze to ty po prostu będziesz chodził w lepszym eq i w rezultacie i tak wydasz te diamenty, a co gorsza wydasz ich jeszcze więcej i nawet tego nie poczujesz. Te rozwiązania które dajesz są dla systemu ptw a nawet go wzmocnią. A co do dziennych na altach to i tak będziesz je turlał tylko możliwości dla maina będą niewspółmierne. Co masz z tych altów? Tiery i oczyszczony czasem jak trzeba ale tylko dla alta? Czas poza tym poświęcony na to jest niewspółmierny do zysków.



    A teraz jest tak że jeżeli nie ładujesz diasów jesteś nikim i stajesz na instancji góra 85 i tak stoisz bo nie stać cię na zakup eq ze 100lvl. Jedynym wyjściem jest sprzedaż dias i tu już się zaczyna ptw. Wiem bo osobiście to przechodziłem. A jak już chcesz ftp to pracujesz na jeden item ponad rok i w ten sposób zanim zbierzesz set to już i tak jesteś w plecy.


    Ciężko pracować to, na boga, nie latami!!!

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited 3 times, last by Destoy ().

  • Głupoty gadasz, z altów masz tiery, które sprzedajesz za grubą kasę.


    Gram ładne 5-6 lat, diasy ładowałem dosłownie kilka razy, łącznie wyszłoby może maks 200zł. Kiedyś trochę farmiłem alty, ale mi się znudziło. Nie zatrzymałem się na 85. Super mega koksem nie jestem, ale nowe sety mam. W tej grze gra z innymi, nie samemu.

  • No to nie robisz dps/nie tankujesz/nie leczysz sam zresztą powiedziałeś że koksem nie jesteś

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Tak sobie to czytam i nie wierzę w to co widzę Destroy Ty tak na serio z tym co piszesz? bo nie wiem czy się śmiać czy płakać czy może jedno i drugie.

    No to nie robisz dps/nie tankujesz/nie leczysz sam zresztą powiedziałeś że koksem nie jesteś

    No a ja lecze i też koksem nie jestem bez plusów bo też nie mam, więc też jestem inny i w ogóle nie dzisiejszy,więc nie wiem czemu się tak uparłeś że diaski musisz mieć, ja nie mam nie ładuje i żyje i nie uzalezniam mojego grania od tego czy mam diaski czy nie mam czy będe ładował czy nie.

  • No a ja lecze i też koksem nie jestem bez plusów bo też nie mam, więc też jestem inny i w ogóle nie dzisiejszy,więc nie wiem czemu się tak uparłeś że diaski musisz mieć, ja nie mam nie ładuje i żyje i nie uzalezniam mojego grania od tego czy mam diaski czy nie mam czy będe ładował czy nie.

    To zrób dps/tanka bez wyplusowanego eq i zobaczymy co ci z tego wyjdzie.

  • Jak masz dobrze zorganizowany temat altów (ustawienia, addony, wprawa) to max 1h dziennie i jestes koksem na serverze. Nawet kosztem minigierek, na które mi osobiście szkoda czasu. Z doświadczenia. Dziekuję, pozdrawiam.