Free to play znaczy za darmo

  • To bądźcie mnie nie kręci iść po robocie do kolejnej roboty gdzie i tak niczego za tą kasę z altów nie kupie bo nie ma co kupić nie wprowadzajcie żadnych zmian i pakujcie dalej diasy bo was stać... A może boicie się że stracicie całą potęgę koksów na rzecz innych graczy... Lotro już mi się kończy ściągać i będę miał czym zająć czas. Tylko jeszcze zaznaczę że grając jednym kontem a nie odpalając siabadamdziesiąt kont jedne dzienne zajmują ok 30min. to trzeba pomnożyć przez ilość postaci. W ogóle żeby wyrównać grę trzeba by zablokować możliwość robienia dziennych w drużynie.



    Kto się nie rozwija ten się cofa morału doszukajcie się sami

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • No to nie robisz dps/nie tankujesz/nie leczysz sam zresztą powiedziałeś że koksem nie jesteś

    Gram na głównie na m/wrl, czasem na w/m podepszę. Koksem nie jestem, ale eq mam wystarczające by radzić sobie na instach 😉


    Serio nie ma lepszych tematów ile co kto ma/nie ma? Kiedy jest f2p, a kiedy p2w?

  • Jak masz dobrze zorganizowany temat altów (ustawienia, addony, wprawa) to max 1h dziennie i jestes koksem na serverze. Nawet kosztem minigierek, na które mi osobiście szkoda czasu. Z doświadczenia. Dziekuję, pozdrawiam.

    nie no spoko ale za zetony z altów nie kupisz plusów do 16 i wyzej wiec...

  • Razz:

    ftp ma być wtedy kiedy nie ma konieczności ładowania realnej kasy a spowolnienie progresu postaci nie paraliżuje go w znacznym stopniu.

    ptw ma być wtedy kiedy zdecydujesz się zainwestować realną gotówkę na zakup diasów i w znacznym stopniu przyśpieszyć rozwój postaci.


    Tak ja to widzę.


    Celem moich rozważań jest przywrócenie grywalności gry, poprawa jej kondycji, zatrzymanie graczy a nie debata nad eq czy kłótnie na jaki kolwiek temat (o ile nie wnosi to nic nowego).jedna osoba dokonała jednego, druga drugiego to chwała wam za to. Ja patrzę oczami osoby która weszła do gry i przechodzi od "zielonego" do prokoksa. Polecam więc skorzystać z mojego elastycznego i wyjątkowo analitycznego umysłu.


    Gdyby ktoś nie załapał to moje dotychczasowe przemyślenia dotyczą:


    między serwerowy dom aukcyjny- ma stworzyć nowe możliwości handlu bo w chwili obecnej wszystko jest uspane i przez co działa wadliwie: ceny są zaniżone lub zawyżone (chyba każdy zna przykład takiej dysproporcji). Celem jest również zapewnienie popytu i podaży.


    Plusy za golda- celem jest wyprowadzenie z gry nadmiaru złota i stabilizacja tak, żeby ceny nie osiągały astronomicznych kwot. Sugeruję tu użycia algorytmu sterującego ceną tak, żeby przy nadmiarze złota cena była wyższa żeby go usunąć a przy niedoborze cena była nieco korzystniejsza od "docelowej" dając leprze możliwości zarobku. Gold nabierze realnej stabilnej wartości. Tu gameforge musi się zrzec części dochodów (lecz nie koniecznie bo może dojść do zjawiska "nie mam kasy- doładuje diasy").



    Odpisanie żetonów phiruksa+zablokowanie możliwości robienia dziennych w party- zablokowanie bo progres byłby stanowczo za szybki ("nadużycia"). Wzmocnienie możliwości gry ftp, dodatkowa możliwość handlu, leprze rozłożenie golda między graczami. Gameforge musi się liczyć ze stratą zysków w tym przypadku i byłaby raczej nie do odzyskania (nie licząc sytuacji kiedy gra stanie na nogi bo wtedy to się przełoży na ilość graczy).

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Destoy... zapomnij :D Gram i czytam to forum juz 9 lat i takich tematów było juz multum... i wiadomo jak sie toczy - wydawcy nie zalezy na rozwijaniu przestarzałego produktu, ma jakies tam nowsze swoje shity, po co im respirować trupa X/


    "zablokowanie możliwości robienia dziennych w party" - nie no sryy broo, wiem, że byś chciał dobrze, ale odjechałeś.

  • coś za coś ktoś będzie zyskowny ktoś stratny bez tego każdy by popylał z altami na plecach i diasów nie trzeba by było... i tak byś był na zysku jak robisz dzienne. A czy czasem dopięcie alta do pleców i pomimo że nie jest bezpośrednio kierowany przez gracza to zalicza misje nie jest niedozwoloną automatyzacją gry?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Niech wielce elastyczny umósł nie kombinuje więcej, bo zaczynasz pisać głupoty. Szukasz problemów tam gdzie ich nie ma... Już więcej nie chce mi się pisać w tym wątku, bo to nie ma sensu 😑

  • Destoy, nie kończyłeś czasem gierkowania w roma? ;)

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Nie wiem jak inni robia alty, mi żaden nie siedzi na plecach, tylko spokojnie czeka przy npc ,żeby oddać q, poza tym jakby ten tryb automatyzacji byłby zabroniony to... byłby zabroniony, chyba ze jest jakiś teraz trend o którym nie wiem, bądż generalna giełemownia zaspała :D To jest tak jakby problem bugowania diamentów kiedyś rozwiązywano dekapitacja Cedrica i usunięciem handlu ich na ahu. :D

  • Choć tematy i kwestie poruszane tu, są istotne - zupełnie zaśmieciliście temat.


    Póki co, realnie - nie ma na razie chętnych, do gry F2P zespołowo, ale nie mam pewności, czy jest to stały trend.


    Sądzę, że temat powinien z miesiąc powisieć (bez śmieci) - wtedy będzie jasność.


    Proszę by dyskusje na tematy niezwiązane z wolą gry zespołowej F2P umieszczać w innych miejscach.

  • Aheeo w tym temacie wyłącznie hejtujesz. Jak już widzę że odpowiedziałeś na ten temat to ręce opadają (i to jeszcze bez czytania)...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Nie, wyrazam swoją opinię z pozycji straego doswiadczonego gracza, który nie jedno widział :D. wiem ,ze byś chciał dobrze, ale tutjeszy realizm jest zdecydowanie brutalniejszy.

  • lotro jest wymieniane w pierwszej piątce gier mmorpg roku 1018. Podobny silnik do roma ale graficznie i klimatem rom go znacznie przebija... czemu zawdzięczają sukces? przejściu na ftp... Gdyby gameforge zrobił podobny krok z romem też by tak było. Ale rozumiem że gameforge to gameforge, ogólnie nie cieszy się szacunkiem ale jakby zrobić z roma grę sztandarową zmieniając co nie co... Może nawet załatanie bugów albo nawet optymalizacja (lotro pokazuje że da radę)... Powiedzmy że liczę na cud.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Przecież granie w lotro jest znacznie droższe niż w roma, co ty wygadujesz? Tam większość contentu jest płatna.

    Jaki podobny silnik? Grafika tam jest znacznie lepsza. Ta gra funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki popularności uniwersum Tolkiena.

  • Camist

    Closed the thread.