Mam sposób na mniej crashy i więcej fps

  • To dotyczy wersji gry działającej przez steam


    Sposób dotyczy zmiany opcji uruchamiania. Efekt u mnie jest taki że mam więcej fps (ok. o jedna piątą, jedna czwartą więcej) i mogę jeździć wierzchowcem wszędzie po dalanis bez ani jednego crasha (na minimalnych ustawieniach), o czym do tej pory mogłem sobie pomarzyć.


    Oto sposób:


    Zmiana opcji uruchamiania

    1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na tytuł gry w bibliotece Steam i wybierz Właściwości.
    2. W zakładce Ogólne wybierz Ustaw opcje uruchamiania...
    3. Wpisz pożądane opcje uruchamiania (upewnij się, że parametry są oddzielone spacjami) i kliknij OK.
    4. Zamknij okno Właściwości gry i uruchom grę.



    Opcje uruchamiania które wpisałem to:


    +vt_pageImageSizeUniqueDiffuseOnly2 8192 +vt_maxPPF 8





    UWAGA!!!


    • +vt_maxPPF # – modyfikuje transkodowanie GPU, aby ulepszyć strumieniowanie tekstur, gdzie # to 8 dla dwu- lub czterordzeniowych procesorów i 16 dla sześciordzeniowych lub lepszych procesorów
    • +vt_pageImageSizeUniqueDiffuseOnly2 8192 – zwiększa ilość danych tekstur przechowywanych w pamięci graficznej


    Testujcie sprawdzajcie...


    Pozdrawiam i wesołych świąt

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Ciekawe jest że parametr +vt_pageImageSizeUniqueDiffuseOnly2 8192 zmniejsza ilość klatek ale poprawia stabilność gry:/

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Nie ma w tym nic dziwnego, parametr ten określa ile miejsca będzie zajmować każda tekstura :P Większa objętość tesktur, rośnie zużycie VRAM, GPU ma więcej pracy

    Nie ma to nic wspólnego ze stabilnością, tylko teoretycznie może poprawić wygląd tesktur 😁

  • W Dalanis 15fps i crashe bez opcji a z opcją 25 i bez crashy przy jednakowych i niskich ustawieniach grafiki... Nie wiem jak to działa ale poprawia tą stabilność. Gdzieś to na forum czytałem że najważniejsza jest komunikacja z vram i wnioskując jeżeli przeżucimy grafikę z ram do vram gra bedzie stabilniej chodzić ale nie chcę się kłucić bo są to domysły

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Nie ma to znaczenia, tesktury zawsze są przerzucane do VRAM. Przyczyną wielu crashy w dalanis jest skopana mapa. Dużo obiektów nachodzi na siebie i silnik gry od tego wariuje 🤣


    Coś tam niby kiedyś poprawiali, ale nigdy tam nie zaglądam to nie wiem czy jest lepiej.

  • Jest tragicznie... na rynku w dalanis normą jest że nie można przejść bo fps spadają poniżej 15 i crash... No a ja biegam na wierzchowcu i to z 25-30fps co mnie cieszy:) Razz dzięki za link do innych opcji testuje dalej w wolnej chwili i jest coraz lepiej ale skupiłem się na teksturach nie za bardzo wiem w jaki sposób przetważane są fx (grafiki skili itp.) bo jeszcze przy nich mi spada fps



    No dobra koniec "badań" U mnie lepiej chyba wyglądać nie będzie pamiętajcie tylko że w

    vt_maxPPF #

    zamiast # wpisujemy "8" dla procesorów z dwoma bądź czterema rdzeniami (nie wątkami) i "16" dla 6 rdzeni i więcej.


    Ja gram tylko przez steam ale z pewnością da się jakoś to zrobić bez steam (zmiana w skrócie do gry czy skrypt) więc szukajcie i tu rozwiązania. można też wprowadzić odpowiednie zmiany w launczerze ale tu już się kłaniam z prośbą do deweloperów. Tu moja praca skończona. Powodzenia

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited 3 times, last by Destoy ().

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski