Sugestia- Między serwerowy dom aukcyjny

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witam


    W mojej głowie zaświtała myśl handlu między różnymi serwerami. Gra ewidentnie by ożyła a ludzie byliby zadowoleni nawet na mało licznych serwerach. Stworzenie między serwerowego AH wydaje mi się świetnym pomysłem a gdyby wprowadzono by jeszcze dodatkowo handel diamentami do domu aukcyjnego też byłoby wyśmienicie. Nowy bądź powracający gracz wchodząc na AH po prostu widzi że dany serwer jest opustoszały a handel umarł. Myślę że takie posunięcie ratowało by ekonomię gry bez zbędnego ingerowania w nią. W końcu handel to pieniądz a gameforge go lubi;) Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sugesti.


    Pozdawiam

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Razz w jaki sposób?


    Np. na Navi masz w ogóle gospodarkę?:P


    W moim zamyśle jest utworzenie jednej wielkiej gospodarki zamiast kilku mikro rynków na których nic nie można kupić ani sprzedać.


    Moim zdaniem największe wahania w zasobności golda na serwerach były by na początku a potem by się wyrównały i płynnie by się zmieniały tak jak to w gospodarce (np. gpw) bywa. Zresztą nawet nie można myśleć o zasobności serwerów tylko poszczególnych graczy a właściwie nawet o możliwościach zarabiania przez nich i potrzebach. Po prostu zacząłby istnieć popyt i podaż.


    Co do implementacji to nie powinna być aż tak straszna jak mówisz i jeżeli będą chcieli zarobić to to wprowadzą nie bądź czarnowidzem ja bym chciał kupić nowe czyste itemki które mógłym zrobić za diaski gameforge8o.


    Moim zdaniem każdy byłby zadowolony np.: GF by miał więcej kasy z diasków, kupujący diamenty by mieli co kupić, a sprzedający diaski by mieli co za tego całego golda kupić i każdy zadowolony.


    Tak więc rozumiem twoje obawy bo ludzie boją się nieznanego a to by była istotna zmiana ale jestem na 99.99% pewien że ogólnie taka zmiana wszystkim by była na rękę i dy była po pewnym czasie pozytywnie przyjęta

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Dlatego proszę o rozpatrzenie pozytywnie moich sugestii przez Gameforge ale masz możesz mieć rację mogą nie dać rady. To zależy od nich.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • lepiej niech nie ruszają nic i niech zostanie tak jak jest bo jeszcze bardziej się wszytsko posypie, z resztą coś czuje że dziś i tak coś się sypnie jak to przy każdym patchu. Także niech ah będzie takie jakie jest.

  • Hmmm więc nie chcesz zmiany bo ktoś może coś schrzanić? Ciekawe... No ale cóż... Ale gdyby ten ktoś się by przyłożył i zrobił to jak należy to byłbyś za taką zmianą?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Hmmm więc nie chcesz zmiany bo ktoś może coś schrzanić? Ciekawe... No ale cóż... Ale gdyby ten ktoś się by przyłożył i zrobił to jak należy to byłbyś za taką zmianą?

    w przypadku RW to nie możliwe by ktoś się przyłożył, za długo w to gram by uwierzyć w to że ktoś tam do czegoś zwiazanego z romem się przykłada.

    Tutaj nie istnieje słowo "jak należy" bo z tego co pamiętam chyba nigdy nie tak nie było

  • Ale załóżmy tak "czysto hipotetycznie" że będzie tak jak należy to byłbyś za tą zmianą?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Sama idea jest ciekawa, ale... Bądźmy realistami. Nie podołają... Ponadto istnieją zbyt duże rozbieżności w cenach diamentów na różnych serwerach, a co za tym idzie - w cenach itemów wystawianych na AH. Przeglądając obcojęzyczne fora można się zdziwić, że na niektórych serwerach ludzie narzekają na "zbyt wysoką cenę dias" wynoszącą 300k za sztukę...


    A i jeszcze ten fragment:


    Stworzenie między serwerowego AH wydaje mi się świetnym pomysłem a gdyby wprowadzono by jeszcze dodatkowo handel diamentami do domu aukcyjnego też byłoby wyśmienicie.


    Diamentów do AH nie wprowadzą ponownie. I potwierdził to sam imć pan Phelan w anglojęzycznym wątku "AMA with Phelan blababla" (nie chce mi się teraz szukać dokładnie) - uzasadniając to nadużyciami i przekrętami, jakich dopuszczali się źli gracze... Btw. Cedrica też nie przywrócą - a tłumaczenie jest takie samo - źli gracze nadużywali.


    Poza tym, lepiej niech tego nie tykają, bo spsują jak nigdy...

  • z tego co wiem to GF ma kontrakt z RW do konca tego roku . co potem? niewiadomo . ale mozliwe ze w tym roku powstana 2-3 serwery europejskie zlaczone z wszystkich innych ... wydaje sie to najrozsadniejsze ze strony GF-a , i wiadomo ceny w isie(za otrzymane diasy) zostana wyrownane dla wszystkich krajow czyli sadze iz niestety dla PL w gore ( niewiele w gore bo moze roznica z 10% ) .


    Jak wiadomo polityka finansowa GF jest do **** i malo skromnie sadze iz sam bym podejmowal lepsze decyzje dotyczace rozwoju gry i IS-u , wiec liczcie sie z tym ze bedzie jeszcze gorzej:] (ludzie odpowiedzialni za finanse i rozwoj nie sa graczami wiec wiedza tyle co kot naplakal )


    Kolejna sprawa jest to ze ludzie nie tylko nie ufaja GFowi jak i moderacji itp itd , a ze sam sie zaliczam do tych ludzi wiec sadze iz wasze propozycje nie beda w 99% przekazane ( nawet te sensowne , bo malo tutaj takich )

  • z tego co wiem to GF ma kontrakt z RW do konca tego roku .

    Jestem bardzo ciekawa "skąd" wiesz, bo z tego co ja wiem, to sprawa ma się inaczej - ale jeśli masz jakieś informacje wew. od RW to proszę podziel się. ;)


    Celes czy moja sugestia została może przekazana?

    Przekazałam sugestię do Zespołu RoM, więc jeśli uznają że pomysł jest fajny to mam nadzieję zasugerują RW, jednakże takie ogólno-serwerowe AH nie jest łatwe do zaimplementowania a dwa wpłynie na ekonomię na wszystkich serwerach.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • z tego co wiem to GF ma kontrakt z RW do konca tego roku .

    Jestem bardzo ciekawa "skąd" wiesz, bo z tego co ja wiem, to sprawa ma się inaczej - ale jeśli masz jakieś informacje wew. od RW to proszę podziel się. ;)

    Ponad 3 lata temu wspomnieliście o tym w liście do społeczności

    Quote


    Nasza umowa z Runewaker obowiązuje do 2020, z opcją przedłużenia, a w tym czasie oprócz obszernych aktualizacji możliwe są również kolejne Chaptery.

    Wypowiedział się również Phelan, osoba z zarządu GF, odpowiadając na pytanie

    Quote


    Did you (GF) already extend the contract for RoM with Runewaker or do you plan to do so? In the last Community Letter you wrote it runs until 2020.

    As long as we have enough players that play RoM, we will offer our services. Most of our games have an auto-renewal clause in it, and we have no plans to stop running RoM

    Dosyć wymijająco jak dla mnie, oczywiście wydawca ani żaden z pracowników GF nie powie tego wprost i jest to zrozumiałe. My jako społeczność RoM widząc brak zainteresowania wydawcy tą grą tylko utwierdzamy się w przekonaniu że tak może być...

    W planach na pewno została jeszcze jedna z pięciu wysp Chassizz ale to w plikach gry jest już od dawna, nie ma nic dalej.


    Co do samego tematu, żeby nie było Vimka bardzo dobrze to wyjaśniła ;)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Zeno, w Twoim tłumaczeniu podane jest "z opcją przedłużenia", a Phelan miał na myśli że (tak jak w przypadku sieci komórkowych xD), umowa przedłuża się automatycznie o ile żadna ze stron nie zgłosi nowych planów, a takowych nie ma z naszej strony. :P

    Więc nie musimy aktywnie wystąpić o jej przedłużenie (sama się przedłuża), lecz o jej zaprzestanie - a gdyby takie plany były to było by już o tym wiadomo, bo takiego procesu nie robi się w kilka dni.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Mówiąc "As long as we have enough players that play RoM, we will offer our services." zapewne miał na myśli ilość osób doładowujących diamenty a nie ilość kont bo tu nie odróżnicie głównego od jego altów. Ja jestem co do tego sceptycznie nastawiony i w mojej ocenie robicie wszystko by do tego doszło ale zobaczymy, jeszcze nie planuje kończyć ;)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Problem z diamentami na ah, czy Cedriciem jest taki, że GF/RW zamiast naprawić, bądź usprawnić działanie tego (wymagałoby to oczywiście trochę pracy), woli po prostu to wyłączyć i mieć w poważaniu graczy. Osobiście nie rozumiem takiego postępowania, gdyż jestem pewny że gdyby ROM był bardziej przyjazny graczowi nadal grałoby tu sporo osób i wybitnie łasy na pieniądze GF miałby znacznie większe zyski.

    Zawsze czekałem na jakąś dłoń wysuniętą do graczy, tylko że ta dłoń raczej zasadza porządnego liścia, a nie wyciąga grę z dołka w jakim się znajduje.

  • Celes ,zwyczajnie to zanegujcie ,ze umowa sie konczy w 2020, jakims komunikatem cy cuś bo w swiadomośći graczy ( prawie wszystkich bez wątpienia) ta data jest równoznaczna z koncem romka. No chyba, ze nie mozesz, nie masz wiedzy, nie pozwalają... chociaż nakłam :D