Nowy laptop a transfer gry

  • W końcu zamieniam mój 9 lat wrzeszczący i rzężący na mnie stary lapek na nowy ;) gdzieś pomiędzy sobotą a poniedziałkiem będzie dostawa, tak więc chciałabym zawczasu uzyskać informację o tym, jak przenieśc grę / konto na drugi komputer. Nie znam się na niczym z tym związanym tak szczerze mówiąc .

    Czy mogę mi ściągnąc klienta z tym samym kontem na drugim laptopie?

    I jeszcze posiadam także Steam ale moje konto nie jest połączone. Zastanawiam się nad pomysłem połączenia konta ze steam (czytalam wasze instrukcje i jako tako rozumiem ;)

    i następne pytanko wynikające z tego czy robić to od razu czy najpierw ściągnąć klienta/gre i czy w ogole warto łączyć ze Steam.

    Czyli 3 pytanka w sumie :

    1. JAK przeniesc moje konto na inny komputer?

    2. Czy zostawić połączenie ze Steam na później czy robic to od razu?

    3. Czy w ogóle warto trudzić się łączeniem ze Steamem? prosze o pomoc Paulina (Gabrielle) ||:)

    Gabrielle8o

    Edited once, last by polianna2905 ().

  • Odnośnie STEAM, nic Ci nie podpowiem, bo zupełnie nie wiem.


    Jednak...


    Oprócz tego, że korzystam z RoM (w porywach) na 4 róznych komputerach z różnymi Windowsami (oczywiście nie w jednym czasie i miejscu) - mogę Ci podpowiedzieć kilka kwestii.


    Jedną z wersji, jaką posiadam, jest wersja 'nieinstalacyjna' (czyli nie integrująca się z systemem) i hula mi (z problemami niewielkimi) na wszystkich 4 komputerach. Jedynym problemem jaki mi się pojawia przy tej wersji - to fakt, że nawet zadbanie o "zapisz na serwerze" nie zawsze przynosi zamierzony skutek i czasem muszę układać na nowo wszystkie wygodne ikonki i skróty do używanych przeze mnie czarów, bufków itp. a nawet cały interface (wraca do postaci niespersonalizowanej). Taką wersję tworzyłem w ten sposób, że po prostu wskazałem mu instalację RoM (od podstaw), na zewnętrznym dysku. Oczywiście, po każdej aktualizacji gry, muszę również zadbać o aktualizację tej wersji (czyli po prostu odpalić RoM z dysku zewnętrznego (ikonka Client.exe w folderze, który wskazałem jako instalacyjny)).


    Co do samej gry - chyba warto zadbać o to, by mieć świeżą instalkę całej gry na nowym kompie. Trochę to trwa jednak - zwykle po czymś takim nie ma na samym początku niespodziewanych kłopotów (tych poza ogólnie znanymi lub na nowo pojawiającymi się).


    Nowy komp, zatem pewnie inne proporcje ekranu, inna rozdzielczość ... licz się z tym, że trzeba będzie na nowo poukładać sobie interface użytkownika. Jeśli nie pojawią ci się jakieś komplikacje - powinno hulać w taki sposób, że na starym komputerze będziesz miała stary interface - na nowym nowe jego ustawienia - jednak nie zawsze z tym jest gładko.


    Oczywiście, są również takie knify typu "na siłę", czyli:

    Bierzesz folder RoM ze swojego starego kompa.

    Robisz kopię w dowolnym miejscu nowego komputera.

    Robisz sobie skrót na ekranie do Client.exe i.... czasem hula

    (nie znaczy że bez dodatkowych problemów, choć na początku, jak już odpali wygląda, że wszystko OK)


    1. Konta przenosić nie musisz - ono jest na serwerze. Po instalacji RoM na nowym komputerze - po prostu logujesz się nazwą użytkownika i hasłem, tak jak robiłaś to do tej pory.

    2.3. Nie mam zielonego pojecia.


    Czy możesz ściągnąć klienta z tym samym kontem na drugim laptopie?

    Dobre pytanie, ale źle zadane ;)


    Konto jest na serwerze a nie w komputerze (starym czy nowym).


    Ale, uprzedzając następne pytanie:

    Gdy na starym laptopie masz "odpaloną" grę na swoim koncie a spróbujesz wejść za pomocą nowego komputera na to konto - owszem i wejdziesz, ale na tym starym laptopie cię wyloguje.


    Miłego mikołajka ;)

  • Quote

    Jedynym problemem jaki mi się pojawia przy tej wersji - to fakt, że nawet zadbanie o "zapisz na serwerze"

    - Dane nie są zapisywane na serwerze, przynajmniej nie ustawienie pasków, kont itp, jedynie aktualny stan konta i postęp

    Quote

    Oczywiście, są również takie knify typu "na siłę", czyli:

    Bierzesz folder RoM ze swojego starego kompa.

    Robisz kopię w dowolnym miejscu nowego komputera.

    Robisz sobie skrót na ekranie do Client.exe i.... czasem hula

    - To nie jest mały program typu CircuitMaker, który można sobie przenosić, żeby hulał, nie bez powodu większość wymaga instalacji i takie rozwiązanie nie przekopiuje Ci żadnych danych prócz folderu gry.

    Quote

    1. JAK przeniesc moje konto na inny komputer?

    - Informacje o ustawieniach Twojego konta, pasków, addonów itd trafia do "Dokumenty" - Runes of Magic jest tam ukrytym folderem, jego należy skopiować i przenieść na nowy komputer w to samo miejsce, by mieć "przeniesione" konto, znaczy ustawienia skilli na pasku, addonów itp itd. Bo sam stan konta jest zapisywany na serwerze.


    Quote

    3. Czy w ogóle warto trudzić się łączeniem ze Steamem? prosze o pomoc Paulina (Gabrielle)
    2. Czy zostawić połączenie ze Steam na później czy robic to od razu?


    - Nie robić połączenia ze Steamem w ogóle, nie polecam tego. Nie ma też sensu łączyć się z czymś, co i tak wymaga konta gameforge. Stracisz tylko dodatkowo czas na logowanie się na steama, a poza tym jest mnóstwo innych rzeczy dlaczego tego robić nie warto, m.in jedno sztywne konto przypisane do jednego steama.

    89779830bf6b2.jpg

  • I ja również dziękuję DragonLore. Być może również skorzystam z podpowiedzi, których udzieliłeś. Na pewno, dla tej wersji, którą mam na zewnętrznym dysku i służy mi czasem na jednym z kompów, na którym nie bardzo mogę cokolwiek instalować (przydaje się też czasem w innych 'nieoczekiwanych' okolicznościach na każdym). Co do tego mojego "kopiuj - wklej" - nie polecam, jednak zapewniam, że też działa (choć, jak pisałem - nie bez problemów). Robiłem tak nie raz, na czas równoległej - pełnej, nowej instalacji... a potem kosz. Dało się nakarmić w międzyczasie pokojówki, pety czy bonus lojalności. Nawet i dzienne zrobić. Nie polecam jednak do bardziej ambitnych zadań, bo faktycznie bywają dodatkowe kłopoty. Tym bardziej teraz, bo ostatnio z takiego 'knifu' korzystałem, jak jeszcze nie miałem zewnętrznego, szybkiego HDD, tylko wypasiony na tamte czasy pen-drive. Być może po braku supportu dla XP i Visty w ogóle to będzie niemożliwe. Nie wiem.

  • Metodą kopiuj-wklej przenosiłam grę nieraz (w tym z windowsa xp na 7), oczywiście wraz z ukrytym katalogiem z dokumentów. Oczywiście przez zmianę rozdzielczości musiałam sobie dostosować interfejs, ale poza tym żadnych problemów nie odczułam. Nie korzystam z opcji "zapis na serwerze", więc z nią też problemów nie miałam. Kojarzę, że zapisywała ona ustawienia skilli, makra i pewne ogólne ustawienia gry. Zaznaczę jeszcze, że wersja, którą posiadam jest wersją bez steama, a także bez gameforge live. Jest to stara instalka z okolic wprowadzenia ch5.

  • Można przenosić i kopiować i będzie działać aczkolwiek nie jest to zalecana metoda.

    Lepiej jest od nowa grę zainstalować, a później z niej wyciągnąć samego clienta bez potrzeby odpalania gameforge live, czysta instalka sprawia mniej problemów niż przekopiowana gra, a zabiera tylko trochę czasu.

    Jak ktoś ma SSD i szybki internet to kwestia parunastu minut, a zawsze można na noc zostawić, żeby się dograło, czy w wolnej chwili kiedy gra się w inną grę, skopiowanie danych konta i śmigasz bez tracenia czasu na ustawienia masy rzeczy, jedynie małe poprawki względem nowego monitora

    89779830bf6b2.jpg

  • o jeny dziekuje wam za tyle odpowiedzi, wlasnie dostarczyli mi laptopa kilka godzin temu i dopiero przeszlam przed ten caly poczatkowy nie wiem co to jest - krok po kroku i wlasnie sie zabieram za sciaganie gry. Bardzo bardzo pomocne co napisaliście dziekuje wam slicznie jeszcze raz bede dokladnie czytac i robic to co powinnam, wlasnie Propelerku o co chodzi z ta PELNA gra Runes of magic ? czy jest opcja taka i taka ? Siedze nad tym teraz wiec kiedykolwiek mozesz poprosilabym o [podpowiedz. No i addony. W ogole nie mam pojecia jak skopiowac gre albo cokolwiek na nowy lapek ?

    A jeszcze jednego mam normalnie starego z routerem a nowy udalo mi sie przez wifi podlaczyc do netu jak wszystko zainstaluje niestety komputera starego nie bede posiadac - musze go oddac ojcu jako maszyne do pisania nie podlaczona do netu.. nie pytaj... on ma Dela swietnego no ale coz..

    jakiekolwiek jeszcze wskazowki byly byb pomocne ale bardzo bardzo slicznie dziekuje ;) A i stary lapek ma win 7 wszystko bylo na niskich ustawieniach grafika dzwieki itp i i tak lagowalo strasznie moze dlatego ze tmobile internet mobilny nie wiem a tu windows 10 home pl

    Jeny wszystko makra interface WSZYSTKO ekran itp bede musiala od nowa zrobic na kazdej postaci ?? chyba sie poplacze

    Jak moglabym przeniesc na drugi komp bo dla mnnie to brzmi jakos magicznie ;)

    Gabrielle8o

  • Po pierwsze jaki ukryty folder czy on ma nazwe ? a poza tym jak przenosze ? czy potrzebuje dysku zewnetrznego ja nie mam chyba nawet juz nie korzystalam z tego latami ? czy jest mozliwosc przeniesienia bez wgrywania i zgrywania jakos przez internet czy wifi ?

    to sie nazywa chyba flash drive czy cos takie male ? czy tego wlasnie potrzebuje do przenoszenia ?

    Gabrielle8o

  • Gabi.


    Starając się połączyć tą istotną wiedzę, jaką tu masz...


    1. Strona RoM - instalacja gry.

    2. Czekasz aż wszystko do końca się poinstaluje ("PEŁNA") - trochę to niestety trwa.


    3. Win 10 - niestety, nie podpowiem Ci teraz, gdzie tam masz "pokaż ukryte pliki i foldery", bo siedzę własnie przed 8.1 - mogą by c różnice (z tego co pamiętam), jadnak powinno być podobnie:

    - w 8.1 jest tak:

    a) eksplorator plików (okienko)

    b) zakładka eksploratora "Widok" (to jest pod górną listewką okna).

    c) zaznaczasz "ptaszkiem" - "Ukryte elementy"


    d) Wchodzisz na folder "Dokumenty"

    - (powinnaś zobaczyć przyblaknięty lekko podfolder "Runes of Magic)

    * u mnie jest on niewielki (ok 8 MB), choć przeogromnie dużo na nim podfolderów z nazwami postaci, których używam na różnych serwerach, a w każdym z nich po 9 mikropliczków (razem ok 100 KB)...

    * jeśli masz doinstalowane makra - być może one też tam są i wtedy pewnie folder jest relatywnie większy o te makra, jednak sadzę że to i tak "drobnica pamięciowa"


    Nie pamiętam jak uaktywnia się "pokaż ukryte foldery" w win7, ale masz jeszcze "Właściwości" folderu Dokumenty - to bardzo stare rozwiązanie...

    Zatem jesli w tej 7, ciężko Ci będzie odnaleźć funkcję "pokaż ukryte elementy" - zawsze możesz spróbować kliknąć PPM na folder "Dokumenty", wybrać "Właściwości" a w nich, w zakładce ogólne - odszukać funkcję ukrywania folderu (wtedy musisz ją dezaktywować dla podfolderów - może to być kilka klików w to okienko wyboru lub/i odpowiedź na dodatkowe pytanie (czy ukryć/ujawnić podfoldery)


    Nowy laptop,zatem pewnie nie ma nawet czytnika CD, jednak jakikolwiek PENDRIVE, karta SD czy nawet podłączony do komputera telefon (przez USB), może Ci pomóc w przeniesieniu tak małego folderu.


    Gdy odpalisz już RoM z nowego komputera i rówolegle będziesz miała przeniesiony ten folder ustawień - być może będzie Ci łatwiej, jednak na pewno - zmiana rozdzielczości, czy dopasowanie do niej interfejsu użytkownika - czeka się na nowo.


    W W10, chyba nie musisz zadbać o to, by ten folder był ukryty - nie powinno to robić różnicy.

  • 1. Jeśli chodzi o pokazywanie ukrytych folderów:

    - w10 - tak jak napisał Propelerek,

    - w7 - będąc w dokumentach naciśnij lewy alt, powinien pojawić się dodatkowy pasek u góry, dalej kolejno klikaj Narzędzia->Opcje folderów...->Widok; dalej na liście znajdź "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski", zaznacz to i daj OK


    2. Jeśli instalowałaś jakieś addony, to możesz je też sobie skopiować. W folderze z zainstalowanym romem na starym komputerze znajdź folder Interface i skopiuj go w analogiczne miejsce na nowym komputerze.


    3. Jak przenieść pliki... Jak wyżej, jeśli kopiowałaś kiedyś zdjęcia z telefonu na komputer, no to już wiesz jak... Ewentualnie ta karta SD (czyli taka jak w aparatach fotograficznych) pod warunkiem że masz w komputerach odpowiedni czytnik albo adapter na usb. Możesz też przerzucić pliki przez internet: dropbox, chomikuj, dysk google, albo po prostu wysłać mailem (w tym przypadku najpierw spakuj te pliki, żeby to był jeden plik z rozszerzeniem .zip, a po przeniesieniu wypakuj).

  • Miej też na uwadze, że gra może nie działać dobrze i crashować co 5m, więc będzie trzeba ją zoptymalizować, powyłączać w grafice różne nowinki technologiczne, wygładzane krawędzi i inne takie między innymi, tylko i wyłącznie dla RoMa, no chyba, że jakimś cudem stockowo będzie śmigało.


    Nie polecam Ci też plików konfiguracyjnych przesyłać przez jakiekolwiek serwisy pośredniczące typu chomikuj. Najlepiej przez własny nośnik, a jak nie posiadasz to od biedy można podłączyć telefon i poprzez telefon to sobie zgrać, unikaj uploadowania tego do jakichkolwiek stron czy serwisów, jedynie poprzez chmury.



    BTW. jeśli komputery są włączone i podłączone do tej samej sieci zazwyczaj udostępniają też między sobą tylko te ogólne pliki - mój komputer > Sieć > NazwaKomputera i można bezpośrednio w ten sposób sobie przerzucić

    89779830bf6b2.jpg

  • Hej gra zainstalowana grafika przepiekna wszystko dlicznie sciagnelam addony nie znalazlam jeszcze ukrytego pliku, w dokumentasch TYLKO mam ETS 2 czyli inna gre... no tak wszystko piknie ALE na moja glowna postac Gabrielle loguje sie i gra natyvhmiastowo zatrzymuje sie. zamarza jakkolwiek to kto chce nazwac. GAME STOPPED komunikat i tyle. Inne 3 postaci bo nie probowalam wszystkich mam 6 , dzialaja w porzadku. Wiec wywalilam kilka adonow ktorych bez ktorych sie obede, zmienilam ta piekna rozdzielczosc wspaniala na normalna nizsza i NIC NIE POMOGLO nadal na Gabrielle wchodze i komunikat GAME STOPPED

    Drugi problem nie daje mi sie zalogowac na forum.runesofmagic.com ciagle mowiaz NIEPOPRAWNE HASLO boze mam te same 3 przez lata tu nawet zapisane w starym lapku wpisuje i NIC niepoprawne... czy to dlatego ze jestem tu zalogowana moze \?

    Jeszcze dodam ze nie zmienilam modemu jeszcze do nowego kompa, uzywa on wifi ze starego . Czy to moze byc powod ze Gabrielle zawiesza mi gre ? Wiadomo najwiecej wszystkiego jest na niej najstarsza i jedyna moja 100/77 woj naprawde nie moge sie bez niej obejsc... komp jest duzo szybszy i lepszy jak to mozliwe ze 1 postac zawiesza ? windows 10 home pl tak w ogole.

    .

    jezu jakis gm mnie ubije zaraz ja probowalam napisac w 1 i skasowac drugi post i jaki balagan przepraszam serdecznie nie potrafir skasowac postu


    //Posty zostały połączone

    Orestes

    Gabrielle8o

  • Otwierasz moje dokumenty bo tam są pliki z ustawieniami. Następnie w pasku nad paskiem adresu klikasz widok potem zaznaczasz pole przy ukryte elementy i już widzisz folder Runes of Magic to właśnie ten folder musisz przekopiować do moich dokumentów na nowym laptopie.



    Jeżeli odpaliłaś już grę na nowym laptopie to tam też będziesz miała taki Folder możesz go bez obawy usunąć.


    Pozdrawiam

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • znalazlam Propelerku dziekuje slicznie ;) bylo w wlasciwosciach windows 7 tutaj (stary laptop) i dokladnie jak napisales taki wyblakły ;p sprobuje gob przegrac na flash drive jedyny jaki posiadamy kopiowalo ok i bum blad zepsuty cos tam.. ale mam szczescie z tym nowym kompem WSZYSTKO nie jest tak jak powinno hasla foldery gra wlasnie GAME STOPPED jak napisalam na Gabi robi ;( masakra plakac sie chce . Dziekuje bardzo za pomoc jesli przeczytasz wlasnie o zatrzymywaniu gry moj post i mozesz sprobuj pomoc prosze

    Znalazlam dziekuje slicznie sprobuje przegrac na flash drive i skopiowac zastepujac taki sam folder Runes of magic w dokumentach nowego lapka. Tam jeszcze nie znalazlam ;p pozdrawiam

    a co do zatrzymywania gry na Gabrielli masz moze jakies pomysly prosze? .. ;(

    posty połączone //Raiden

    Gabrielle8o

  • Na nowym laptopie "Otwierasz moje dokumenty bo tam są pliki z ustawieniami. Następnie w pasku nad paskiem adresu klikasz widok potem zaznaczasz pole przy ukryte elementy i już widzisz folder Runes of Magic"



    Dla win 8, 8.1, 10 Ale mam nadzieję że na nowym nie masz win 78o

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Mam win 10. wylogowalam sie tu na starym zeby moze moc sie zalogowac na nowym i nie ma mowy w ogole moje haslo jest niepoprawne.. tutaj to samo 15 minut w koncu wpuscilo mnie... OMG.

    A co do zawieszania sie natychmiastowego gry na Gabrielle to co, bede w stanie tylko grać altami ? pozdrówka ;)

    wlasnie widze ze ten sekretny plik rom w ogole nie skopiowal sie na flasha no wiadomo przesnosnik ;p

    Gabrielle8o

    Edited once, last by polianna2905 ().