Nowe forum - Dyskusja

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Tak jak to było na starym forum podczas wprowadzania większych nowości, pozwolę sobie założyć temat do dyskusji i na samym początku zadać dwa pytania:

    1. Czy przewidywana jest polska wersja językowa forum (spolszczone menu,ustawienia,itp.) ?

    2. Czy istnieje możliwość dodania przycisku jak na starym forum "oznacz wszystkie fora jako przeczytane" ?

  • Witaj Suena ,


    Dziękujemy za Twoje pytania oraz witamy na naszym nowym forum!


    1. Czy przewidywana jest polska wersja językowa forum (spolszczone menu,ustawienia,itp.) ?

    Na ten moment dla tej wersji forum są dostępne jedynie dwie wersje językowe - angielski oraz niemiecki. Zmiany wersji językowej możesz dokonać w ustawieniach "General" dostępnych po kliknięciu na swój profil w prawym górnym rogu. Jeśli chodzi o pozostałe wersje językowe - zgłoszona została taka propozycja, jednak na ten moment nie mamy więcej informacji odnośnie daty ich wprowadzenia etc.


    2. Czy istnieje możliwość dodania przycisku jak na starym forum "oznacz wszystkie fora jako przeczytane" ?

    Owszem, taki przycisk jest już dostępny. Możesz z niego skorzystać kierując się do głównej sekcji oznaczonej nazwą "Forum" w górnej części naszego forum. Po przejściu do tej sekcji, przycisk będzie widoczny po prawej stronie "Mark This Forum Read". Dodatkowo taki przycisk jest również dostępny w każdym dziale, w dowolnej sekcji.


    Mam nadzieje, że moja odpowiedź okazała się pomocna, jeśli jednak pojawiłyby się dodatkowe pytania zapraszam do ich zadawania.


    Życzę udanej zabawy na nowym forum!

  • Dobra robota z przekopiowaniem poradników ze starego forum. Mam tylko na wstępie jedno zastrzeżenie: widzę, że Tsurara podopisywała kto jest oryginalnym twórcą, myślę, że w Twoim przypadku Camist wypadałoby robić to samo ;)

  • Witaj Effie ,


    Dziękuje za Twoją uwagę!


    Owszem taka informacja nie została dodana, ponieważ jak widzisz konta użytkowników poprzedniego forum nie zostały przeniesione na nowe forum, zatem dało to Wam możliwość wyboru nowych, być może nawet całkiem innych nazw użytkownika. Dodanie nazwy autora do poradnika, mogłoby wprowadzać czytelników w błąd, ponieważ w obecnej sytuacji daną nazwę użytkownika (jeśli jest np. dosyć popularna) mogłaby przejąć całkiem inna osoba, co mogłoby wywoływać niepotrzebne komplikacje.


    Rozumiem jednak, że część z Was być może zachowała poprzednią nazwę użytkownika i wciąż chce utożsamiać autorstwo poradnika ze sobą, w związku z tym taka informacja zostanie dodana najszybciej jak to możliwe, z dopiskiem, że nazwa użytkownika pochodzi z poprzedniego forum naszej gry :)


    Życzę udanej zabawy naszym nowym forum :)

  • Już mi się coś nie podoba, po edycji małego szczegółu pod tematem pojawia się cały post z dokonaną zmianą. Tylko spacje na szybko dodałem, trochę to razi, musi tak być?

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Kontynuując temat wyglądu forum, górna część w trybie mobilnym wygląda paskudnie 😫

    Wygląd i funkcjonalność wersji mobilnej naszego forum został już przekazany do działu zajmującego się naszymi forami.

    Już mi się coś nie podoba, po edycji małego szczegółu pod tematem pojawia się cały post z dokonaną zmianą. Tylko spacje na szybko dodałem, trochę to razi, musi tak być?

    Proszę o informacje, czy masz na myśli tzw. "Entry Logs" lub proszę o podanie nazwy tematu, w którym pojawiła Ci się taka informacja/post.

    Z całą pewnością po edycji treści posta - "Entry Log" nie pojawia się w danym temacie, a jedynie w poście zostaje dodany napis "This post has previous versions that are saved". Co umożliwia np. podgląd poprzedniej wersji naszego posta


    Entry Logs pojawiają się zazwyczaj jedynie w przypadkach edycji samego tematu, czyli wprowadzania przez autora lub moderacje takich zmian jak chociażby nazwa tematu czy wybrane etykietki (labels).

  • Quote from Camist
    Proszę o informacje, czy masz na myśli tzw. "Entry Logs" lub proszę o podanie nazwy tematu, w którym pojawiła Ci się taka informacja/post.

    Wyskakuje po edycji tematu a konkretniej nazwy tematu, Spis festiwali - numer patcha, data wprowadzenia, czas trwania ehh tylko spacje dodałem a zaznaczę że sam temat będzie często edytowany.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Owszem, są to tzw. "Entry logs" i pojawiają się w przypadkach, które wymieniłem powyżej - czyli przy edytowaniu samego wątku/tematu, nie zaś przy edycji posta.

    Jeśli zamierzasz często edytować posta - jako, że w taki sposób planujesz zarządzanie tematem/poradnikiem - nie musisz się obawiać "Entry logs" nie będą pojawiać się po edytowanym poście, a tak jak wspomniałem jedynie przy zarządzaniu samym wątkiem,tematem.


    W celach zachowania przejrzystości tematu informuje, że natomiast jeśli sam "Entry log" przeszkadza Ci w Twoim wątku i powoduje to, że poradnik nie wygląda tak jak planowałeś, zwróć się bezpośrednio do członków zespołu forum za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości, którzy postarają się pomóc Ci w tej kwestii poprzez np. ukrycie niechcianego elementu :)

  • Dzięki za informacje, jeśli macie taką możliwość to dobrze :)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Witam,

    mam taką malutką sugestię co do zmiany koloru czcionki używanej w niektórych poradnikach. Chodzi mi o kolor pomarańczowy użyty m.in. tutaj (poradnik na temat gildii):




    Może to tylko mój problem, ale ten kolor zlewa się troszkę z tłem, przez co ciężko się to czyta - zwłaszcza cyferki. Można prosić o zmianę koloru? Jak się nie da, to trudno, będę musiała sprawić se bryle...

  • Witaj Vimka


    Bardzo dziękuje za uwagę! Zostało to już poprawione.

    Kolor czcionki został zachowany z wersji poradnika na poprzednim forum, dlatego też na nowym forum z racji różnicy koloru tła, mógł stać się mniej czytelny.


    Jeśli ktoś z Was również dostrzegłby elementy mniej czytelne ze względu chociażby na kolor czcionki, bardzo proszę o skontaktowanie się z dowolnym członkiem zespołu forum, który postara się pomóc w tej kwestii.

  • Na starym forum była bardzo przydatna opcja, która pozwalała otworzyć istniejący już temat na pierwszym nieprzeczytanym poście, za pomocą zielonej strzałki. To było bardzo przydatne w przypadku tematów, które zawierały wiele postów. Tutaj nie widzę takiej możliwości. Można jedynie otworzyć ostatni post w temacie i trzeba pamiętać, na czym skończyło się czytać i które posty są nowe. Czy tu jest taka opcja, albo czy będzie możliwość jej dodania?

  • Czy Glosara już nie ma w teamie ? nie ma go zarejestrowanego na tym forum i nie było info o jego odejściu wiec gdzie on się podział ?



    Ach i gify w awatarze nie wyświetlają zmiany klatek na poprzednim forum gify działały normalnie w avatarach czyli występowała zmiana klatek/animacja....


    Czy zostanie to naprawione i kiedy ?

    I`m no hero. Just a yordle with a hammer.

    Edited once, last by bosakos ().

  • Na starym forum była bardzo przydatna opcja, która pozwalała otworzyć istniejący już temat na pierwszym nieprzeczytanym poście, za pomocą zielonej strzałki. To było bardzo przydatne w przypadku tematów, które zawierały wiele postów. Tutaj nie widzę takiej możliwości. Można jedynie otworzyć ostatni post w temacie i trzeba pamiętać, na czym skończyło się czytać i które posty są nowe. Czy tu jest taka opcja, albo czy będzie możliwość jej dodania?

    Z tego co wiem, ta funkcja jest już domyślnie zastosowana do naszego forum i temat zostaje otwarty na ostatnio przeczytanym poście, natychmiastowo po otworzeniu tematu. Nie została zastosowana tutaj "zielona strzałka", ponieważ ta funkcja została zaimplementowana do zwykłego odnośnika do tematu. Jeśli jednak pojawiłby się z tym problem, prosimy o informację, a przekażemy to do odpowiednich osób.


    Czy Glosara już nie ma w teamie ? nie ma go zarejestrowanego na tym forum i nie było info o jego odejściu wiec gdzie on się podział ?

    Bardzo proszę o cierpliwość. Proszę zauważyć, że forum jest aktywne dla użytkowników od kliku dni, a ewentualne urlopy/nieobecności członków zespołu mogą opóźnić proces rejestracji etc. Jako zespół postaramy się w najbliższym czasie przedstawić temat zawierający skład naszego Teamu z racji na zajmowane stanowiska/rangi, które na ten moment lekko różnią się od tych, które posiadaliśmy na poprzednim forum.

    Ach i gify w awatarze nie wyświetlają zmiany klatek na poprzednim forum gify działały normalnie w avatarach czyli występowała zmiana klatek/animacja....


    Czy zostanie to naprawione i kiedy ?

    Obecnie również z tego co widzę, Avatary w formie "gif" działają poprawnie i wyświetlają animacje klatek. Przy czym podczas ustawiania Avatara w takiej formie, bardzo proszę upewnić się co do odpowiednich wymiarów obrazka. (128x128 pixel). Jeśli miałbyś problem z ustawieniem tego typu Avatara, bardzo proszę o kontakt z Zespołem Forum, który postara się pomóc Ci w tej kwestii.

  • Czy Glosara już nie ma w teamie ? nie ma go zarejestrowanego na tym forum i nie było info o jego odejściu wiec gdzie on się podział ?

    Bardzo proszę o cierpliwość. Proszę zauważyć, że forum jest aktywne dla użytkowników od kliku dni, a ewentualne urlopy/nieobecności członków zespołu mogą opóźnić proces rejestracji etc. Jako zespół postaramy się w najbliższym czasie przedstawić temat zawierający skład naszego Teamu z racji na zajmowane stanowiska/rangi, które na ten moment lekko różnią się od tych, które posiadaliśmy na poprzednim forum.


    Co Ty mi tu... Jesteś zarejestrowany od 28 maja... czy chcesz powiedzieć że tylko wybrane osoby z teamu miały dostęp do forum tak wcześnie ? Czy może Glosar jest nieobecny od 28 maja ?

    I`m no hero. Just a yordle with a hammer.

  • Co Ty mi tu... Jesteś zarejestrowany od 28 maja... czy chcesz powiedzieć że tylko wybrane osoby z teamu miały dostęp do forum tak wcześnie ? Czy może Glosar jest nieobecny od 28 maja ?

    Z całym szacunkiem, ale ta informacja (kto, kiedy i co ustawiał i miał dostęp) nie jest Tobie, jako użytkownikowi, potrzebna.
    Glosar jest nadal w naszym Teamie i jeśli zajdzie tutaj jakaś zmiana, to będzie podana informacja.


    Przykro mi, ale dalsze informacje w tej sprawie nie zostaną podane, bo są to sprawy wew. Teamu.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Interesują mnie dwie kwestie


    1. Jaki obecnie jest tu limit znaków na post?

    2. Jeśli są tu rangi za nabijane pkt. to czy z wyższą rangą nadal każdy post z linkiem / załącznikiem będzie musiał zatwierdzać moderator?

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • 1. Jaki obecnie jest tu limit znaków na post?

    Aktualnie wynosi on 100.000 znaków.



    2. Jeśli są tu rangi za nabijane pkt. to czy z wyższą rangą nadal każdy post z linkiem / załącznikiem będzie musiał zatwierdzać moderator?

    Ranga nie ma związku z tego typu uprawnieniami. Post z linkiem/załącznikiem nie będzie musiał być zatwierdzany za każdym razem przez Zespół Forum - ten wymóg znika po osiągnięciu odpowiedniej liczby postów przez użytkownika.

  • 2. Jeśli są tu rangi za nabijane pkt. to czy z wyższą rangą nadal każdy post z linkiem / załącznikiem będzie musiał zatwierdzać moderator?

    Ranga nie ma związku z tego typu uprawnieniami. Post z linkiem/załącznikiem nie będzie musiał być zatwierdzany za każdym razem przez Zespół Forum - ten wymóg znika po osiągnięciu odpowiedniej liczby postów przez użytkownika.

    11 postów to jeśli liczba po jakiej nie będzie trzeba czekać na zatwierdzenie moderatora

    oreorom_1.png