Runes of Magic na Steam - dyskusja

  • Zaczynacie coś dłubać przy grze. Nie wiem na ile to wynika z rzeczywistej chęci tchnięcia życia w ten tytuł, a na ile jest to po prostu robienie czegokolwiek na pokaz. Prawda jest taka - rom przy obecnym poziomie gry (większość populacji na endgame) oraz p2w jakie tu występuje nie jest w stanie zaoferować wiele nowym graczom. Myślę, że bez odpowiedniej pomocy i działań ze strony GF większość nowych porzuci grę bardzo szybko. Chcąc uzyskać pozytywny efekt należało by jakoś zachęcić na początku przygody i ułatwić gonienie tego endgame. Oczywiście exp/pt/drop, mity i inne tego typu rzeczy jak najbardziej, ale potrzeba też innych działań. Przykładowo gracze od lat piszą o zniesieniu przypisania przedmiotów z niskopoziomowych instancji. To z pewnością ożywiło by handel na niższych poziomach. Podobnych ułatwień można wprowadzić wiele, pytanie czy wydawca zamierza coś w tym kierunku robić. Czy może za hasłem "Runes of Magic wkrótce na Steamie" nie idą w parze sensowne działania?


    Zachęcam do dyskusji oraz proszę Celes o odpowiedź, co zamierzacie jako wydawca zrobić aby pojawienie się gry na Steamie przyniosło efekt i ożywiło Runes of Magic.

    Celes, widzę że przeczytałaś posta, czy pytanie skierowane do Ciebie, które było w nim zawarte było niezrozumiałe?

    Przepraszam za post jeden pod drugim, ale ponawiam pytanie do CM Celes.


    Edit by Camist : Zachęcam do używania opcji edycji posta, zamiast tworzenia dwóch postów obok siebie. Zapewni to przejrzystość forum dla naszych użytkowników.

    The real question here seems to be "Don't you see that the Upgrade System of RoM is way to expensive? "

    To that question I would say, what is too expensive? To expensive is a price no one is willing to pay...


    by Phelan (responsible for the Community Management, Support, Localization, Facility Management and Human Ressources departments in Gameforge)


  • W takim razie dobrze że zajrzałem na forum zanim zacząłem grać. Jest sens wracać? Grałem za czasów ch3/4 to były lata chyba 2010-2013, potem wróciłem na chwile w 2015 i już było widać że gra się sypie, coś się podniosło? Ruszyła aktywność, czy GF kolejną grę przerobił na trzepanie $ na sentymencie graczy??

  • Zachęcam do dyskusji oraz proszę Celes o odpowiedź, co zamierzacie jako wydawca zrobić aby pojawienie się gry na Steamie przyniosło efekt i ożywiło Runes of Magic.

    Ja także zachęcam graczy do dyskusji i propozycji.


    Jednak obecnie nie jestem w stanie przekazać informacji na temat, co konkretnie planuje w tym temacie na przyszłość twórca gry.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • W takim razie dobrze że zajrzałem na forum zanim zacząłem grać. Jest sens wracać? Grałem za czasów ch3/4 to były lata chyba 2010-2013, potem wróciłem na chwile w 2015 i już było widać że gra się sypie, coś się podniosło? Ruszyła aktywność, czy GF kolejną grę przerobił na trzepanie $ na sentymencie graczy??

    Tak GF przerobił kolejną grę na trzepanie $.

  • Przypominam że po wprowadzeniu nowego sklepu miało być inaczej.... Wraz z wprowadzeniem chaptera 7 miało być inaczej... Wraz z wprowadzeniem gry na steama ma być inaczej?

  • Boże błagam, już nie o nowości ale o stabilizację silnika gry, naprawę błędów, serwerów, skaczących pingów bez powodu, dropach w FPS, crashy itd :/ wkońcu coś zróbcie z tą grą ! Jakiś update silnika gry, cokolwiek, żeby to działało stabilnie, płynnie i na max detalach a nie że mam ciągle grać na min bo na max gra szarpie, nie ważne czy na sprzęcie z 2013r czy 2018, prawie każdy gra na min ustawieniach, bo tak lepiej ;/ to według Was dobrze ? Cokolwiek wkońcu poprawcie ! tysiące błędów od lat, no i jakiś przegląd klas, nadal są klasy niektóre nie ruszane od lat ! Od lat niegrywalne praktycznie ! a kilka innych połączeń znowu topuje od lat w dps :/ ale zróbcie zdrowy balans a nie jak zawsze byłe top dpsy do śmieci a wchodzą kolejne, nowe 3-4 połączenia których nie idzie doścignąć !

  • Boże błagam, już nie o nowości ale o stabilizację silnika gry, naprawę błędów, serwerów, skaczących pingów bez powodu, dropach w FPS, crashy itd :/ wkońcu coś zróbcie z tą grą ! Jakiś update silnika gry, cokolwiek, żeby to działało stabilnie, płynnie i na max detalach a nie że mam ciągle grać na min bo na max gra szarpie, nie ważne czy na sprzęcie z 2013r czy 2018, prawie każdy gra na min ustawieniach, bo tak lepiej ;/ to według Was dobrze ? Cokolwiek wkońcu poprawcie ! tysiące błędów od lat, no i jakiś przegląd klas, nadal są klasy niektóre nie ruszane od lat ! Od lat niegrywalne praktycznie ! a kilka innych połączeń znowu topuje od lat w dps :/ ale zróbcie zdrowy balans a nie jak zawsze byłe top dpsy do śmieci a wchodzą kolejne, nowe 3-4 połączenia których nie idzie doścignąć !

    Chłopie na co ty liczysz? Przez ostatnie kilka lat nie zrobili, nic i myślisz, że zrobią coś teraz? :D Zapomnij, ta gra jest już dawno spisana na straty. Będą tylko przez przypadek podnosić ceny w IS 8o

  • Poczytałem sobie angielskie i niemieckie forum oraz dyskusje na samym steamie i jestem pod wrażeniem entuzjazmu jaki mają ludzie odnośnie wersji steamowej i nowego serwera, szczególnie wśród graczy z takich krajów jak Turcja, Rosja czy Kanada. Może coś z tego będzie.

  • czy ty sadzisz, ze jak rom trafi na steam to nagle Gf wezmie sie do pracy???

    kolejni ludzie sie przekonają ze jest jak jest???

    GF to GF sa "rzeczy" króre sie nie zmieniają



    ps miłym zaskoczeniem było by gdybym sie mylił, ale jest to NIE REALNE!!!!!!

  • Owszem wraz ze startem naszej gry na Steamie rozważamy możliwość otwarcia dodatkowych serwerów.

    no to teraz jakie będzie wsparcie dla "nowego" i "starego" serwera, czy będzie równe ??

    Co rozumiesz przez słowo "wsparcie"? Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie informuję, iż z aktualnie posiadanych przez nas informacji wynika, że zawartość nowych serwerów będzie identyczna do tej, z którą mieliście okazję spotkać na aktualnych.