Client update - brak odpowiedzi

  • Czy ma ktoś problem z opdalaniem RoM'a na kilku klientach? Często zdarza mi się, że proces Clientupdate zawiesza się i nie można nic zrobić tylko go usunąć. Prościej... Wyskakuje mi okienko startowe i nie mam aktywnego "Graj teraz" a sam proces clientupdate ma brak odpowiedzi. Kiedyś problem zdarzał się raz na (powiedzmy) 50 razy, teraz raz na trzy próby odpalenia.

    Odpalanie pojedyńczego RoMa także potrafi zawiesić, ale tutaj zdarza się to rzadziej...

    W momencie pisania posta trzy kolejne próby odpalenia nie dały rezultatu i dodatkowo wyrzuciło mi konto już odpalone...

  • Mi się pojawia tylko czasem pustość wielka w miejscu, gdzie zwykle widać 'bieżące' informacje. Ale fakt faktem, bardzo rzadko zdarza mi się odpalić więcej niż jednego klienta.


    Natomiast bywa, że ni z gruszki ni z pietruszki IS odpali mi się nie w grze, tylko na przeglądarce internetowej. Wszystko działa OK, nawet nie ma problemu ze skalowaniem, ale to dla mnie dziwność wielka.

  • Z "nowych" problemów jakie zauważyłem, to nagłe zamrożenie gry (bez crasha/bez możliwości kontynuacji) bez przyczyny, wymagające zamknięcia gry z poziomu managera...

  • To, co opisujesz zdarza mi się nierzadko. Zdążyłem się przyzwyczaić jak do wielu innych mankamentów, jednak zawsze to uważałem za crash, tylko trochę "głębszy", bo wymagający zamknięcia gry z poziomu menedżera zadań.

  • Czy ma ktoś problem z opdalaniem RoM'a na kilku klientach? Często zdarza mi się, że proces Clientupdate zawiesza się i nie można nic zrobić tylko go usunąć. Prościej... Wyskakuje mi okienko startowe i nie mam aktywnego "Graj teraz" a sam proces clientupdate ma brak odpowiedzi.

    Nie raz tak miałem, u mnie wyglądało to tak jak mówisz a w koło nieaktywnego clienta ramka.




    To było kiedyś, jest sposób by odpalić grę bez odpalania clienta, co mi tam podzielę się ;)


    PPM na skrócie "Runes of Magic" który masz na pulpicie, wchodzisz we "Właściwości", zakładka "Skrót", do ścieżki "Element docelowy" dopisujesz "NoCheckVersion" ze spacją przed. Wygląda to tak


    "C:\Program Files (x86)\Runes of Magic\Client.exe" NoCheckVersion




    Tym sposobem pomijasz ewentualne aktualizację i jeśli nie masz najnowszej wersji wyświetli Ci że obecna różni się od tej na serwerze, innymi słowy nie zalogujesz się. Odpalasz "Client.exe" który jest w folderze gry i aktualizujesz jak trzeba, tyle.



    Z "nowych" problemów jakie zauważyłem, to nagłe zamrożenie gry (bez crasha/bez możliwości kontynuacji) bez przyczyny, wymagające zamknięcia gry z poziomu managera...

    Również znany problem, o ile crashy praktycznie wcale nie mam to już prędzej "zamroziło" grę podczas instancji... ale to i tak rzadkość, z tym już nic nie zrobisz :rolleyes:

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Camist

    Closed the thread.