Czy warto zacząć grę?

  • Witam, gra stara jak ten świat ale nie każdy dysponuje komputerem z najnowszą, kosztowną technologią zaawansowaną pozwalającą na granie w znacznie nowszego typu gry a więc postanowiłam wrócić do klasyki. Pytanie czy ta gra jeszcze żyje? jak wygląda obecnie populacja graczy, a przede wszystkim polaków? czy warto zaczynać i ewentualnie jaki serwer wybrać by mieć pewność, że spotkam jakieś grupy, gildie?

  • Witam,


    co jakiś czas pojawia się post z pytaniem: "Czy warto zaczynać?", a ja z biegiem czasu mam coraz większe wątpliwości, jak na to odpowiedzieć. Kiedyś bez wahania odpisałabym: TAK! Jednakże teraz... czy jestem w stanie z czystym sumieniem polecić rozpoczynanie gry od zera...?


    Spróbuję odpowiedzieć. Runes of Magic to nadal jedna z najlepszych (moim zdaniem) gier MMO, zważywszy bogactwo rozgrywki, jakie oferuje. Ta gra ma tak wiele aspektów, że zawsze znajdzie się coś, czym można - lub wręcz należy - się zająć. Pod tym względem mogę szczerze ją polecić.


    Z drugiej strony ostatnie działania GF miały wręcz destrukcyjny wpływ na społeczność graczy. Wiele osób, które znałam, zakończyły grę - z powodu nudy wiejącej od ponad roku (brak nowej zawartości) i polityki finansowej zmierzającej coraz bardziej w kierunku p2w. Oczywiście, można grać bez pakowania realnej gotówki, ale... No właśnie, ALE. Nie będę o tym pisać, jest sporo na ten temat w innych wątkach. W każdym razie, polska społeczność powoli wymiera. Jednakże wciąż spora grupa osób gra - i są to naprawdę fajni ludzie.


    Polski serwer jest jeden - Nawia - i tutaj na pewno spotkasz Polaków. Gildie najczęściej wymagają jakiegoś komunikatora głosowego (Team Speak 3 jest najbardziej popularny), chociaż można trafić i takie bez TS. Wszelako jednak uważam, że nowy gracz powinien wręcz mieć komunikator, żeby porozmawiać, popytać, posłuchać rad. To naprawdę wiele ułatwia.


    Podsumowując: jeżeli chcesz grać rozrywkowo - polecam w 100%. Jeżeli jednak mierzysz wysoko, nastaw się na "krew, pot i łzy". Jeżeli na dodatek chcesz szybko zajść wysoko - przygotuj gruby portfel... Na Twoim miejscu dałabym tej grze szansę. Ale z dużą dozą sceptycyzmu.

  • Ponoć mniej ważne jest jak się zaczyna... niż to, jak się kończy. Wygląda na to, że ta gra się kończy... Tak od siebie - jeśli chcesz poodcinać kupony wraz z właścicielami gry, na pewno znajdziesz tu sporo rozrywki dla nowicjusza. Komuś, kto teraz zaczyna, gra się o tysiąckroć łatwiej, niż w momencie, gdy gra zaczynała swoje rynkowe podboje. Jest sporo frajdy, jeśli nie masz zamiaru pchać się na sam szczyt. Czy warto ? Spróbuj, poczytaj forum... daj sobie szansę (sobie, nie grze - bo to jej największy w historii upadek).

  • Rozumiem, tak własnie myślałam, że społeczność raczej jest nieco na wymieraniu a co do polityki GF to znam ją niestety doskonale ponieważ moją główną grą jak dotąd był Aion a na tamtejszym forum aż huczy od nowinek co tym razem ciekawego zrobił GF xD ale Aiona byłam zmuszona porzucić nie ze względu na taką czy inną koncepcję wydawców a dlatego, że mój komputer już nie daje rady, zbyt dużo lagów i crashy, nawet najnowsza mapka zupełnie zlagowana, dlatego rozglądam się za grą, która toleruje starszy sprzęt :/ w każdym razie dziękuję za wszelkie opinię i chyba rzucę okiem na Runes mimo wszystko, w szczyt absolutnie nie mierzę, chce tylko przyjemnie pograć xD

  • No ja nie mam rzecz jasna na myśli sytuacji gdzie powiedzmy jest bitwa przynajmniej setki graczy w jednym miejscu bo to wiadomo, że nawet w najlepszych grach kończy się lagami xD

  • Jak można grać w kolejną grę od szajsfordza? Osobiście odradzam tak RoMa jak każdą inną grę wydawaną przez tych { prosze sobie wstawić tu jakieś słowo }. Poszperaj w necie to może znajdziesz jakiegoś innego wydawce Runes of Magic....

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • No ja nie mam rzecz jasna na myśli sytuacji gdzie powiedzmy jest bitwa przynajmniej setki graczy w jednym miejscu bo to wiadomo, że nawet w najlepszych grach kończy się lagami xD

    Spokojnie już przy kilku postaciach gra crashuje :)

    Ogólnie polecam, IS coraz droższy, a bez niego nic nie zrobisz ^^

  • Polecam, dużo różnych aspektów jak ktoś wcześniej napisał zawsze sie znajdzie cos co można a wręcz trzeba zrobić ;) (spodobalo mi sie to sformulowanie bo trafia w dziesiątke ;)

    Co do IS u tak jest drogi i tak wydaje sie troche kasy ale tak sobie mysle skoro mozna czekac tygodniami na Promo ktorego sie okazuje ze nie ma, to znaczy ze mozna grać bez wydawania kasy ;) Ja troche wydaje i szybko sie zorientowalam kiedy zaczelam grac ze chyba trzeba, najgorzej to z wierzchowcem jak dla mnie bylo na poczatku bo kupony są i punkty honoru są na tymczasowe a nawet event raz w roku na trwałego ktorego sam robisz;) ale no po prostu wiadomo wygoda jest miła i łatwiej się od niej uzależnić niż od czegokolwiek innego tak szczerze powiedziawszy ;) na pocztku dostajesz care package - próbkę ISu ze tak powiem wiec juz jakby sie przyzwyczajasz do rzeczy bez ktorych mozna zyc ale mozna je kupic walutą w grze, darmową a nie tylko w ISie (Handlarz Phiriusa). Nawia to duzy serwer chyba, na pewno jest zawsze wielu graczy online, crashe czasem ale bez przesady a sprzet mam 9 letni laptopek... wydaje nie wiecej niz stówke czy dwa miesiecznie i żyje i się ubieram na 100 i gram dla siebie i z jakimiś ambicjami więc spróbuj nic cie akurat to nie kosztuje i wyrób sobie własną opinie ;) Polecam mimo wszystko z plusem ;)

    Gabrielle8o

  • Bez IS nic się nie da zrobić :/


    Wielu ma multikonta, w kluczowych miastach jest duże zagęszczanie, stąd złudzenie "ogromnej" ilości graczy 😉, tak naprawdę gra aktywnie 100-200 osób maks 😉

  • Nie sądzę Razz. Sam "nabijam" dobrą pięćdziesiątkę w okresie i miejscach intratności takiego zjawiska. Nie jestem w tym sam. Tego rodzaju działanie daje przy okazji sposobność obserwacji. Myślę, że twe szacunki są zbyt optymistyczne. być może dotyczą weekendów, lub innych akcydentalnych sytuacji, ale to najprawdopodobniej przeszacowane obserwacje. Spójrz na AH. Łatwo po roku spostrzec tą samą Osobę pod różnymi postaciami. Sam zresztą wystawiam na kilku, bo nie chce mi się przerzucać, a poza tym - są ograniczenia. Ale pojawiają się oferty od KILKU osób. Trudno założyć, że reszta wszystko wyrzuca, lub nawet nie podnosi.

  • Propelerek ma absolutną rację ja się zastanawialam miesiacami juz teraz czemu wszystko prawie mi wraca z Ahu a wlasnie sprzedaje na 3-4 postaciach z powodu wygody... inni tez jest to bardzo wyrazne.. na pewno nie ma 100 osob na nawii nawet w weekend.. to wszystko alty multikonta, masakra bo ciezko zarobic ciezko cokolwiek zrobic tak naprawde a sprobuj woj maga teraz ubrac... po prostu jak na gre to bardziej wydaje się ciezką pracą a nie rozrywką xd;p

    Gabrielle8o

  • Ja również nie polecam. Nie dość że GF niszczy tą grę od środka to jeszcze mamy upośledzony suport na którego odpowiedź trzeba czekać tydzień bo nikomu się nie chce kliknąć 2 razy + brak jakichkolwiek eventów ... nie polecam!

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • No tak... załatwiałem kiedyś (niecały rok temu) jedną prostą moim zdaniem sprawę przez system support. Faktycznie, moim największym zaskoczeniem było to, że całość trwała prawie trzy tygodnie, jednak co do sposobu załatwienia, nie miałem większych zastrzeżeń. To jednak procedura dla bardzo cierpliwych i wyrozumiałych (mi w międzyczasie uciekła jedna fajna, cenna dla mnie promocja (diamenty na nią "wisiały" w reklamowanym produkcie)).

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski