Zmiana taryf diamentów i przyszłe promocje

  • Jakby Ci to powiedzieć. Mam ogólnie chyba kilka przedmiotów wyplusownych na ponad 12. Chyba jedne skrzydła ponad 16... Reszta mi się nigdy nie opłacała. A przedmiotów już porobiłem na pewno ponad setkę i mam je porozkładane po rożnych altach (pochodzą z rożnego czasu). Z perspektywy lat, na moje potrzeby - zawsze wolałem poczekać aż pojawią się nowe statystki i w ten sposób się wzmocnić, niż inwestować w plusy. Fakt, na broni czy biżuterii czasem bardzo się opłaca, ale i tak wystarcza mi te 11. Co do plecaków... Albo milion altów, albo płać, płać płać. Na te moje potrzeby - bardziej na moje potrzeby korzystam z alta na który spadł mi kupon na plecak niż w kółko wynajmuję. Na dwóch altach mam na stałe odblokowane wszystkie plecaki. Ogólnie tu sobie trzeba radzić z wielością i różnorodnością... albo sporą ilością doładowań na to wydawanych. Top, top, top - to gra dla bogaczy/pasjonatów i prawie od zawsze tak tu jest. Może dlatego mnie tam nie rwie, bo w rozsądku można się zatracić. Ogólnie, zawsze gdy grałem - jako Nr 1 przed wszystkim miałem: x - (tu rozsądna kwota) miesięcznie na grę, i "choćby skały..." ani grosza więcej. Oczywiście, że czasem kumulowało mi się z dłuższego okresu w oczekiwaniu na jakąś intratną promocję, ale zawsze to było "choćby skały..." i nigdy w przód (akonto).

    Co do agresywnego marketingu... to temat rzeka. Znam go dogłębnie, jednak jedynie po to, aby uruchamiały mi się mechanizmy obrony przed nim. Ogólnie - tak mnie brzydzi, że nawet nie mam ochoty o nim rozmawiać/pisać.

    jeśli już rozpoznajesz w sobie impulsywność i niecierpliwość... może ta gra, to przede wszystkim dla ciebie wirtualna rzeczywistość, w której masz szansę trenować swe umiejętności w radzeniu sobie z tymi przypadłościami. Z mojego doświadczenia wynika, że do "kompletu", pojawia się w ich towarzystwie jeszcze jedna przypadłość - chciwość, a to już powód do zastanowienia się, czy wypuszczanie się na tak głęboką wodę jak to środowisko (RoM), ma dla Ciebie jakikolwiek sens. Bo to bardzo proste, ogołocić do cna Osobę z tymi przypadłościami...


    Odnośnie wstępu, do twoich refleksji i pytań do mnie... Może odpowiem Ci tylko jednym przykładem:


    Gram wieloma altami. Wiele jest sytuacji, gdzie z rożnej perspektywy mogę obserwować jak działa "los" w tej grze. Prosty przykład. Masz taką sytuację, jaka teraz była:

    - Postawić alta na Rynku w Varanas.

    - Zalogować się raz dziennie i odebrać to, co rozdają "za darmo"

    - i tak x razy (ile altów fantazja dała)


    I co się okazuje:

    Tam gdzie brakuje trochę wody... ani grama wody - tam gdzie zupełnie zbyteczna... woda,woda,woda...

    Tam gdzie przydał by się wierzchowiec - najwyżej taki na siedem dni i to raz na xxx altów

    Tam gdzie wierzchowiec, zabierającym miejsce (za które płacisz, jeśli chcesz mieć komfort) piątym kołem u wozu - ciach, ciach, ciach ... i to na 30 dni, aby ci żal było wyrzucić...

    Itd.


    Jeśli zatem "losem" w tej grze... nie sterują generatory liczb pseudolosowych, tylko parametryzowane algorytmy... o czym tu można mówić, jak nie o "wodzeniu za nos", czy tworzeniu ci iluzji że "los tak chciał"...


    Nie zmienia to jednak faktu, że nawet przy takim środowisku, można się nieźle bawić. Ale umiejętność zabawy to zupełnie odrębna kwestia.


    Młode pokolenie wychowuje się (społecznie/systemowo) na hedonistów. Wzmacnia się ich impulsywność, niecierpliwość... i inne ciekawe aberracje... tylko po to - by można ich było nieostrzeżenie "wodzić za nos" i przy okazji wyciągać kasę (na którą nota bene nie koniecznie oni zapracowali).


    Jeśli zatem bawi Cię nadal ta gra, baw się, relaksuj... ale ustal sobie zasady. Zdrowe zasady. Rozsądne zasady. Bez nich się pogubisz.


    Dla mnie, ten czas "fantazji sklepowych", to po prostu, kolejny okres na przeczekanie.

    Spokojnie, zadbałem o to, bym miał się czym bawić, pomimo jakichkolwiek diamentowych szaleństw. Inna sprawa, że po roku, trochę jestem znudzony i to pewnie czas na dłuższą przerwę.


    Póki co, gram zachowawczo. Tym co mnie jeszcze czasem bawi czy relaksuje.

    A że GF nie chce za to moich pieniędzy (tworząc mi środowisko do niewydawania ich), to już zupełnie ich sprawy.

  • 40% promo? serio gameforge? Wasz zarobek polega i tak na procencie składanym... robiąc item "na czysto" w t10 trzeba użyć 81 oczyszczonych kamieni fuzji co daje 81x15 = 1215 dias


    Teraz zasymuluje wbicie +25 jeżeli to by była zbroja (taniej)

    ok 20 kamyków do +6 16x2=32 dias

    ok 20 do +12 4x45=180 dias

    ok 15 do +16 15x35=525 dias

    ok 10 do +20 10x325=3250 dias

    ok 15 do +25 15x40= 600


    co razem daje 5 802


    teraz weźmy zróbmy 14 itemów co daje 81 228 dias. Dodajmy jeszcze broń i plecy co pewnie da coś ok 100.000 dias w waszej promocji trzeba wydać 5000zł żeby zrobić eq. A że nikt nie wyciągnie z portfela od razu 5000zł to trzeba kupić 151 razy po 50zł co daje 7550 zł na samo zrobienie eq I TO DALEJ NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE WYSTARCZY.


    Poza tym trzeba wydawać dias nie tylko na jedną klasę tylko na wszystkie posiadane kombinacje klas przy 3 klasach to 3 razy więcej a przy 4 klasach nawet 12... A są jeszcze inne wydatki niż ekwipunek... Już wolałbym robić eq długo (ale tak sensownie) i płacić sporo za megafony runy teleportacyjne itp bawiąc się powoli ale przednio niż wydawać takie właśnie majątki...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • 15 kamieni żeby wbić z 20 do 25? Optymista ;P Plusowanie pancerza ogólnie w dzisiejszych czasach jawi się jako czysta głupota, przy tej dostępności diamentów. Broń + ewentualnie pierścionki, resztę można olać. Co i tak jest duużym wydatkiem, biorąc pod uwagę cenę plusów i ich szansę na udaną rafinację. Jakby jeszcze GF nie miał graczy wiadomo gdzie, to zastanowiłbym się nad dalszą grą, ale to co mamy obecnie, to po prostu zwykły wyzysk i olewka.. Nie dajcie się wkręcić i nie dawajcie im ani grosza, szkoda kasy.

  • Robiłem "optymistyczną symulacje":P Weź nie wbij tieru na klacie jak ci daje obrażenia... Najciekawszą rzeczą jest to że procent składany sprawia to że jeżeli puszczą fuziony po 1 dias to zarobią tyle samo tylko tiery itemów będą wyższe np. +14 klata,tarcza i wszystko... Ba nawet śmiałbym twierdzić że więcej bo wtedy broń na czysto by się statowało tylko t13-t14:P czego dzisiaj się nie robi prawie wcale... No a profitów dla gameforge byłoby jeszcze więcej z innych względów...

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • To kiedy kolejne łączenie serwerów? :/ Powiedzmy z serwerami DE, bo może jeszcze tam ładują diamenty i da się kupić od innych, od tych waszych "super" zmian jeśli ktoś ładuje to tylko dla siebie, F2P zawsze tu kulało ale teraz... 1 sprzedający na 100 kupujących?

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Przecież o to im chodziło, zmusić zatwardziałych ftp do płacenia żywą gotówką za grę ;p a że część osób z gry zrezygnuje... Cóż, i tak nie było z nich pożytku, bo nie ładowali diasów. Gra i tak już kiepsko prosperuje, nie zostało jej dużo czasu, więc takie chamskie wyciąganie kasy z graczy którzy jeszcze nie otrzeźwieli ma dla nich sens.

  • Przez cały czas istnienia gry było kilka zmian taryf diamentów, za każdym razem na niekorzyść gracza, więc o czym to świadczy ? Ta gra jest f2p tylko w teorii.

  • A kilka lat temu filmiki na yt miały po 2 mln wyświetleń a teraz nawet do 2 tysięcy nie dochodzą. GF to syf który zniszczył bardzo dobrą grę, liczmy tylko na to że może kiedyś upadną i nie będą zatruwać środowiska wydawniczego taką chałą jaką odwalają.

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • Jak już pisałem ( a camist usunął ) trzeba być masochistą żeby obecnie grać w roma ;)

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • jak dla mnie ta zmiana miala by sens gdyby przy promocji 40% jaka byla ostatnia diamenty otrzymane za doladowanie byly takie same jak przy promocji 140% kiedys . czyli bez promocji za 100 pln musialo by byc ok 1600 dias

  • Przecież to o to chodzi, aby wydusić jak najwięcej kasy.
    Niech mi ktoś powie, bo nie wiem... czy na serwerach DE diasy są droższe, czy w takiej samej cenie jak u nas?

  • Polnischer Diashop aus Deutschland


    Po niemieckiemu nie szprecham, ale wychodzi na to że Niemiec płaci za diasy więcej niż Polak. W sumie zawsze tak było, Polska ze względu na dysproporcję w zarobkach miała tańsze diamenty. Ale co najciekawsze w tym temacie, polityka cenowa GF-a sprawiła że Niemiec chciałby kupować diamenty przez polski IS, bo się robi dla niego zbyt drogo. Także ten tego...

  • cena diamentów zależy od ip logowanie z polski powoduje ze płacisz cenę zakupu za diamenty tak samo na ''polskim'' czy tez ''niemieckim'' serwerze

    i zawsze zachodni ip powodował wyższa cenę diamentów