Zmiana taryf diamentów i przyszłe promocje

  • Mija już sporo czasu od kiedy ostatnio doładowałem dias, w sumie głównie za sprawę tego, że nic się nie zmienia w grze, 0 nowej zawartości na przestrzeni roku. Czytając tytuł postu o zmianach w IS zamieszczonego przez CM myślałem, że może w końcu jakiś ukłon w stronę graczy. A tu jednak nie, te [wycięto] z GF postanowiły ustalić ilość otrzymywanych przy zakupie dias na około 50% tego co było przy promocji, przy jednoczesnym obniżeniu wartości promocji? Aby dostawać podobną ilość dias jak do tej pory promocje powinny wynosić około 100%. Patrzyłem pod kątem najbardziej opłacalnych pod względem dias/pln opcji z jakich korzystałem - płatności kartą za 500 pln.



    Pytanie do Celes. Czy możesz potwierdzić, że gra nie podrożeje po tym zabiegu, czyli że promocje na dias będę wynosić 100% i więcej? Bez obrazy Celes, nie mam nic do Ciebie, wiem że wszystko co możesz to tylko przekazywanie wiadomości, a i na to nie zawsze bidulko masz pozwolenie.



    PS. Ta gra jest tak droga, że wprowadziliście opcje doładowania dias za 1000 zł, to w naszym kraju często połowa miesięcznej wypłaty. Nieźle to chyba jakiś rekord jeśli chodzi o IS w grach dostępnych w naszym kraju?


    Edit by Camist

    The real question here seems to be "Don't you see that the Upgrade System of RoM is way to expensive? "

    To that question I would say, what is too expensive? To expensive is a price no one is willing to pay...


    by Phelan (responsible for the Community Management, Support, Localization, Facility Management and Human Ressources departments in Gameforge)


  • Dobijacie te gre już do końca. Aż mi się odechciewa grać... Jakieś zmiany jeszcze bedą na lepsze? Czy wprowadzicie jeszcze opcje platną za logowanie i pobór dias za otwarcie samego IS ? :C Wstydźcie się.


    PS. Zróbcie porządek i oddajcie te grę w rękę graczy, bo wy nic nie umiecie zrobić.

  • Czy możesz potwierdzić, że gra nie podrożeje po tym zabiegu, czyli że promocje na dias będę wynosić 100% i więcej?

    Nie sądzę, byśmy mieli promocje na diamenty w okolicach 100% i więcej. RoM będzie miał teraz wartości Diamond HH znane z innych naszych gier.


    Jak zostało to podane w newsie, tylko RoM borykał się z bardzo dużą dysproporcją pomiędzy ceną diamentów "w normalne dni", a w czasie HH (sami o tym wiecie, bo mówicie że poza HH nikt nie kupuje). Dlatego jest to pierwszy krok w stronę normalizacji tej różnicy - obecnie w "normalne dni" bazowa ilość Diamentów będzie wynosiła więcej, a HH zostaną znormalizowane.


    Planowane są też przyszłe dostosowania - np. wczoraj zmieniona została też cena "paczek DLC" w sklepie, które wynoszą teraz 699 i 1999 diamentów.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • A mozesz mi powiedziec kogo obchodza jakies durne pakiety DLC? Zmienicie ceny plusow czy doladowan to ludzie podziekuja (o ile przy okazji nie zmniejszycie szansy na wbicie plusow, do czego jestescie zdolni.....), a takto zabieracie sie za te wszystkie zmiany i naprawy od tylka strony

  • Za każdym razem jak GF wspomina o zmianach w grze to zaczyna od IS :D

    Szkoda że po IS nie ruszają nic dalej.


    aaa no i zmniejszenie cen pakietów jest chyba troszkę strzałem w nowych graczy którzy kupili po starej cenie.

    Nie żebym kupił któryś z nich. Same pakiety są odzwierciedleniem GF.

  • Ciekawa polityka, przez.miesiac brak promki widac nie bylo chetnych to podniesiemy niewiele bazowa ilosc diamentow i zobaczymy moze kilku szalencow z nowych serverow kupi, a jak nie to sie pomysli.


    Coz czytajac calego tego pana na P doskonale widac, ze wsztstkie propzycje graczy szly do kosza ...


    Na szczescie jak pisal Rey end gamowi gracze nie maja potrzeby ldowac diasow bo po co? Ktos widzial od roku nowa strefe inste? Smiem twierdzic ze jej wogole GF nie ma lub jest tak skopana ze nie warto sie chwalic.


    Niestety wychodzi na to ze ta droga gra bedzie jeszcze 2 razy dozsza, jak sadze 😁

  • Nie sądzę, byśmy mieli promocje na diamenty w okolicach 100% i więcej. RoM będzie miał teraz wartości Diamond HH znane z innych naszych gier.

    Kolejny cios wymierzony w stronę graczy, nikt kogo znam nie ładował diamentów bez promocji. Podnieśliście o ileś tam % ilość diamentów otrzymaną bez promocji ale nadal jest to mniej niż z promocją, ta gra była wystarczająco droga a wychodzi że będzie jeszcze droższa.

    Nie myślcie że przybędzie wam od tego graczy, ten wzrost populacji to tylko kolejne alty tworzone na dzienne, namiastka f2p która pozostała w tej grze, alty nie doładują diamentów i nic na tym nie zarobicie. Jednak nawet alty wszystkiego nie załatwią, osoby sprzedające diamenty są potrzebne by rynek się utrzymał, teraz kupno od kogoś graniczy z cudem i jeśli to się nie zmieni odejdą kolejne osoby.


    wczoraj zmieniona została też cena "paczek DLC" w sklepie, które wynoszą teraz 699 i 1999 diamentów.

    Pochwalił bym ale nie po takim czasie, zapłaciłem podwójnie a mogłem za połowę tej ceny przykładowo kupić plusa do broni za 600d który i tak by pewnie spalił broń o poziom niżej... :rolleyes:


    Prawdę mówiąc cała ta zmiana mnie nie rusza, eq mam zrobione i wystarczy na kolejne dwa lvl capy jeśli nic się nie zmieni na lepsze, więc nie mam potrzeby by cokolwiek ładować. Szkoda tylko tych nowych graczy, osoby które zaczęły na nowym serwerze, osoby które wróciły po latach do jednej z najlepszych gier mmorpg, gra jest nadal dobra tylko zarządzana przez <dokończcie sami>.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • mi się wydaje ze jakiś urząd kazał im po równo dawać bo w eu dalej średnia pracy za godzinę jest o wiele większa niż w Polsce

  • Nie sądzę, byśmy mieli promocje na diamenty w okolicach 100% i więcej. RoM będzie miał teraz wartości Diamond HH znane z innych naszych gier.

    Jeszcze tak dodam bo fakt nie wiadomo ilu % będą te promocje i jak często je dostaniemy, to się okaże. Nie znam też ofert promocyjnych z innych gier GF, jednak taki pierwszy lepszy przykład, za cenę 49,99 zł przy promocji 140% mogliśmy dostać 975 dias. Przy nowej "normalnej" ofercie promocja musiała by wynosić tak z 105% by to wyrównać. Chyba że niebawem dostaniemy stałą obniżę cen niektórych przedmiotów z IS?

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Nie znam też ofert promocyjnych z innych gier GF

    Są one w okolicach 20-50%

    No to ładnie chcecie wydoić ta resztkę frajerów która jeszcze diaski kupuje ;) Widze że ama z Pelanem ( czy jak mu tam ) już przynosi skutki ;)


    A tak bardziej serio to czy w innych grach GF też trzeba wydać tyle samo realnej gotówki by ulepszyć eq? Ciekawi mnie to jak obliczyliście by zrobienie itemku w Ajonie kosztowało np. 100zł i zrobienie itemku w Romie też kosztowało 100zł?

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Nie znam też ofert promocyjnych z innych gier GF

    Są one w okolicach 20-50%

    No to ładnie chcecie wydoić ta resztkę frajerów która jeszcze diaski kupuje ;) Widze że ama z Pelanem ( czy jak mu tam ) już przynosi skutki ;)


    A tak bardziej serio to czy w innych grach GF też trzeba wydać tyle samo realnej gotówki by ulepszyć eq? Ciekawi mnie to jak obliczyliście by zrobienie itemku w Ajonie kosztowało np. 100zł i zrobienie itemku w Romie też kosztowało 100zł?

    Tak, aion EU z patch na patch jest coraz bardziej p2w :P

  • Liczę i liczę po tych fantastycznych innowacjach IS i ni w ząb mi na razie nie wychodzi, że mam po co doładowywać konta. Gra podrożała horrendalnie. Pobawię się pewnie jeszcze trochę tym co jest, ale chyba czas na kolejną przerwę. Póki co "odcinam kupony", ale pewnie szybko mnie to znudzi. Jest przecież tyle innej ciekawej rozrywki na tym świecie :) A i przerwy też są dobre ;)

    Może ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy, lub wystąpią inne okoliczności, które przywrócą mi frajdę z tej gry.

  • Może i ja się wypowiem, jako jeden z graczy ze zdecydowanie dłuższym stażem (mało osób, wie od kiedy dokładnie w nią gram i pod jakimi nickami się pojawiałem).


    Stanowię jedną z niewielu osób na serwerze, która może powiedzieć, ze gra f2p ( poświęcając sporo czasu na eventach mitowych, ale jednak. Pomijając fakt, że ubrać druida to nie problem).

    Temat końca gry pojawiał się od bardzo dawna ( może od dwóch lat? Może wcześniej?). Ale nie sądziłem, że gra zostanie zarżnięta.


    W momencie takiego stanowiska GF wobec diasów, gra dla mnie właściwie się skończyła. Diasów nie zobaczę, albo zobaczę w takiej cenie, że... Każdy będzie pakować tylko dla siebie ( z tych co zostaną oczywiście - jakieś 15 osób na serwie +700 altów).

    Wejdzie nowa insta, której nie będzie komu robić. Jak tym dwóm gildiom się uda, nie będzie komu sprzedać przedmiotów. A nawet jeśli się ktoś znajdzie to co z Kamieniami Fuzji? Co z plusami? Nawiertami? Już wcześniej słyszałem, że zrobić broń to ok. 2k PLN, a teraz?

    Brak eventów ( takich naprawdę ciekawych - tu hołd dla Vimmy, każdy wie dlaczego), brak nowych graczy, brak zainteresowania tym co się dzieje w grze, wszystko aby wydoić do końca. Tak więc właściwie chciałbym tylko powiedzieć każdemu, kogo spotkałem w grze i zamieniłem choć parę słów, powodzenia Wam życzę we wszystkim co robicie, może gdzieś jeszcze z niektórymi się spotkamy w innym czasie, w innej grze, kto wie. Taki trochę pożegnalny post, ale myślę, że to dopiero początek góry lodowej, która się pojawi po tym, jak ludzie na spokojnie przeanalizują obecną sytuację i przekalkulują, czy warto grać dalej.


    Pozdrawiam serdecznie graczy i administrację,

    Iehiaar/Sins


    P.S. Przy okazji nie tylko nam się nie podoba wizja przyszłości gry, sprawdźcie forum EN

    P.S.2 I pomyśleć, że kiedyś jak ktoś pytał o MMORPG to z miejsca bez zastanowienia odpowiadałem RoM

    P.S.3 Potłumaczyłem sobie przy okazji forum DE. Jako ciekawostkę powiem, że dla niemieckich sąsiadów ceny są również barbarzyńskie. A co powiedzieć dla nas z naszą średnią krajową?

    Powodzenia, koszt zrobienia postaci to się w tysiącach PLN liczy. Statowanie w t9, tiery w t13 to już minimum na insty. Zróbcie to F2p

    Edited 3 times, last by Iehiaar ().

  • Plusy i oczyszczone pal licho, da się to "wymęczyć" altami, lub dostać z bonusu za logowanie. Gorzej z losowym wydobyciem, które jest tylko i wyłącznie w is za diasy. Bez nich nie zrobisz eq...

  • Plusy i oczyszczone pal licho, da się to "wymęczyć" altami, lub dostać z bonusu za logowanie. Gorzej z losowym wydobyciem, które jest tylko i wyłącznie w is za diasy. Bez nich nie zrobisz eq...

    Tylko czy jest sens poświęcać swój czas na coś co już od dawna nie daje fun'u, tym bardziej że po każdym przekręcie gf'a odchodzą kolejni znajomi z gry?

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Wcześniej przy normalnej promocji 140% za głupiego smsa dostawało się 200 diasów, teraz jest to 117 za tą samą kwotę. GF to powinien nie bawić się ze zmianami ilości diamentów, ale ich ceną. 30% promocja powinna być ale na cenę dias...w dół.

  • Plusy i oczyszczone pal licho, da się to "wymęczyć" altami, lub dostać z bonusu za logowanie. Gorzej z losowym wydobyciem, które jest tylko i wyłącznie w is za diasy. Bez nich nie zrobisz eq...

    Tylko czy jest sens poświęcać swój czas na coś co już od dawna nie daje fun'u, tym bardziej że po każdym przekręcie gf'a odchodzą kolejni znajomi z gry?

    No sensu nie ma :/

  • Camist

    Added the Label Shop