Zmiana taryf diamentów i przyszłe promocje

  • Celes to chyba naprawdę ma graczy za debili albo myśli że tutaj dzieci grają... otóż Celes uświadomię Cię- nie ,nie ma już dzieci na tych serwerach (chyba że się ukryły gdzieś 1-2 sztuki) zabijcie tą grę a Twoje marne wymówki są tylko dowodem na to jak bardzo macie graczy w [ciach]. Żenujące jest to wciskanie kitu graczom z roku na rok ,miesiąca na miesiąc z tygodnia na tydzień- a graczy mniej. Wasze partactwo dowodzi tylko jak wielką ciemną masą jest GF, szare ludziki bez ikry i szacunku do ludzi.



    Ps: dobre to XD niezrozumiałe dla nas xDDD weź sie[ciach]


    Przestańmy się logować, przestańmy grać niech GF upadnie! Jolo!


    //Raiden

    "Nothing is true, everything is permitted"


    The only thing GM can do is delete and close topics -GF

  • Zeno. Z tymi mieszkaniami i samochodami nie przesadzam. Policzyłeś tylko stan obecny (znaczy teraz od startu do bieżących potrzeb end-game). Dodaj do tego przeszłość ('zmultiplikuj') - czyli np. konieczność zmian ekwipunku po drodze a otworzą Ci się oczy. Już dawno temu stwierdziłem, że ten rodzaj gry mnie nie bawi. Owszem, wynajduje sobie to, co bawi i nie obciąża zanadto mojego budżetu domowego, ale i tak ekonomia finansowa tej gry wygląda na politykę zniechęcania gracza w celu mało problemowego zamknięcia tytułu. Baw się tym co jest, póki jeszcze jest. Na tych paru "knifach" gra się nie utrzyma... owszem, spadnie im jeszcze parę akcydentalnych zasileń, ale takie zagrania wcale nie służą utrzymaniu stałego dopływu wpływów z gry (czyt - funduszy m.in. na rozwój, poprawę/naprawę). Dziękuję przy okazji za tą pomoc na Rynku.

  • Chyba że niebawem dostaniemy stałą obniżę cen niektórych przedmiotów z IS?

    Niestety nie jestem w stanie przekazać jeszcze nic na ten temat.

    Kolejnym krokiem będzie teraz przyjrzenie się tej sytuacji i dokonanie zmian jeśli zajdzie taka konieczność, jednakże może to zając pewien czas, tak więc prosimy o cierpliwość.

    Stworzyłem spis przedmiotów które można obecnie zakupić w IS i ich ceny, jeśli faktycznie miały by być jakieś zmiany będziemy mogli sprawdzić starą cenę, a kto wie może jeszcze do czegoś się przyda ;)


    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Hej,


    Zeno, czyżbyś nie wierzył w... - hm jakby to napisać, żeby mod nie wyciął :) - w dobre intencję i rzetelność przy "usprawnianiu" cennika przez GF?

    Dlaczego?

    Jakieś złe doświadczenia miałeś?

    Bo jeśli tak to sugeruje ... zewnętrzy backup, bo jeszcze post z danymi na TYM forum weźmie i zostanie "zniknięty"


    Klauzula antymoderacyjna: prezentowane w niniejszym poście opinie i oceny mają charakter prywatny i indywidualny,

    do czego mam niezbywalne prawo. Mając na uwadze powyższe proszę trzymać z daleka „nożyczki”. Obejmuje to również frazę

    „Pozdrawiam, B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)” będącą opisem stanu faktycznego,

    a nie komentarzem do sposobu/trybu działania supportu i moderacji.


    Pozdrawiam,

    B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)

    "Cenzura jest potrzebna.

    Cenzurowanie jest sztuką.

    Dobry cenzor powinien być artystą.

    Poza tym to jest gra."


    Ucieczka z kina "Wolność"

  • Zeno, czyżbyś nie wierzył w... - hm jakby to napisać, żeby mod nie wyciął :) - w dobre intencję i rzetelność przy "usprawnianiu" cennika przez GF?

    Dlaczego?

    Jakieś złe doświadczenia miałeś?

    Bo jeśli tak to sugeruje ... zewnętrzy backup, bo jeszcze post z danymi na TYM forum weźmie i zostanie "zniknięty"

    Spokojna twoja rozczochrana, takich doświadczeń nie mam i o swoje posty jestem spokojny.


    Każdy CM napisał podobnie

    Liebe Community,


    In den folgenden Wochen werden wir an weiteren Anpassungen unseres Item Shops arbeiten. Wir haben jetzt die zwischen Happy Hours und Normaltarif bestehende Preislücke verringert, und es ist im Zuge dieser Maßnahme wahrscheinlich, dass einige Items noch nicht zum optimalen Preis angeboten werden. Wie bereits zuvor angekündigt werden wir hier erneut Prüfungen vornehmen.


    Euer Runes of Magic-Team

    Chyba nikogo to nie dziwi, Celes nie wymyśliła tego na szybko a widać takie informacje dostali do przekazania. Temat ze spisem stworzyłem by każdy miał do niego wgląd, czemu nie skoro już piszą o kolejnych zmianach.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Jak tam zmiany cen w IS? Swoja droga to mi dostosowanie cen przedmiotów tak by klient jak i wydawca byli zadowoleni zajęło by max 1h pracy więc bawi mnie post celes jakoby było to cos niezwykle skomplikowanego i czasochłonnego ;) No chyba że to zwykłe lanie wody mające na celu usprawiedliwienie podwyżki cen disa... ;)

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Hej Korim,


    Przecież to typowa zagrywka na czas. Pamiętasz jak pilnie pracowali nad sposobem zrekompensowania graczom likwidacji Cedrika i diasów na AH? Tak pilnie, że mimo upływu kilku lat nic z tego nie wyszło.


    Celes musiała coś napisać - bo na każdym forum idzie z tego tytułu ostre flame, to napisała, że "myślimy, pracujemy, dostosowujemy, analizujemy... ect", bo co miała napisać? Przecież nie wstawi posta, że to ostatnie strzyżenie ostatnich baranów - takie już do gołej skóry.


    Klauzula antymoderacyjna: prezentowane w niniejszym poście opinie i oceny mają charakter prywatny i indywidualny,

    do czego mam niezbywalne prawo. Mając na uwadze powyższe proszę trzymać z daleka „nożyczki”. Obejmuje to również frazę

    „Pozdrawiam, B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)” będącą opisem stanu faktycznego,

    a nie komentarzem do sposobu/trybu działania supportu i moderacji.


    Pozdrawiam,

    B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)

    "Cenzura jest potrzebna.

    Cenzurowanie jest sztuką.

    Dobry cenzor powinien być artystą.

    Poza tym to jest gra."


    Ucieczka z kina "Wolność"

  • No witam wszystkich. Nie czytałam poprzednich komentarzy, zaraz to zrobię, ale uznałam, że jest to najodpowiedniejszy temat, by wyrazić swoją opinię. Jesli się myle, to niech szanowne grono zajmie sie, zgodnie ze swoim powołaniem, tym przypadkiem. Co to jest z tym Item Shopem? Ja nie moge kupic diasow w normalnej cenie? Co to jest, ze nie ma 130% promo na diasy, a tylko 30%? Czy wy ludzie, tak wy, nie rozgraniczam na Centrale i na moderatorow i innych Coma sroma i tak tam zwal, zreszta nie znam sie w tej tematyce, ale jesli firmujecie swoim nickiem to sie sprzedajecie katabasy tej firmie, wiec czy wy nie rozumiecie, ze ja teraz, w tym momencie przestaje grac?????? Ja, kapłan, który kitrał kazdego wydropionego smiecia, by sprzedac i uzbierac na te cholernie drogie i tak diasy??? Kapłan na wojenki z niemiaszkami, kupowalam od ludzi, którzy własne zarobione swoja praca pieniadze inwestowali w te gre???? Mieli rozrywke nie?, bo Polaczki waleczne, bo jeszcze placa???? powalilo was tam???? Nie gralam ponad miesiac wracam i tu taki prezent!!! Zamiast robic promocje, to wy niszczycie wszystko, co dobre. Bez osob leczacych ta gra upadnie bardzo szybko. Mozecie mnie zbanowac, choc nie wiem w sumie za co? Kij wam gdzies i nara. Berry

    Edited once, last by Cayenne333 ().

  • No witam wszystkich. Nie czytałam poprzednich komentarzy, zaraz to zrobię, ale uznałam, że jest to najodpowiedniejszy temat, by wyrazić swoją opinię. Jesli się myle, to niech szanowne grono zajmie sie, zgodnie ze swoim powołaniem, tym przypadkiem. Co to jest z tym Item Shopem? Ja nie moge kupic diasow w normalnej cenie? Co to jest, ze nie ma 130% promo na diasy, a tylko 30%? Czy wy ludzie, tak wy, nie rozgraniczam na Centrale i na moderatorow i innych Coma sroma i tak tam zwal, zreszta nie znam sie w tej tematyce, ale jesli firmujecie swoim nickiem to sie sprzedajecie katabasy tej firmie, wiec czy wy nie rozumiecie, ze ja teraz, w tym momencie przestaje grac?????? Ja, kapłan, który kitrał kazdego wydropionego smiecia, by sprzedac i uzbierac na te cholernie drogie i tak diasy??? Kapłan na wojenki z niemiaszkami, kupowalam od ludzi, którzy własne zarobione swoja praca pieniadze inwestowali w te gre???? Mieli rozrywke nie?, bo Polaczki waleczne, bo jeszcze placa???? powalilo was tam???? Nie gralam ponad miesiac wracam i tu taki prezent!!! Zamiast robic promocje, to wy niszczycie wszystko, co dobre. Bez osob leczacych ta gra upadnie bardzo szybko. Mozecie mnie zbanowac, choc nie wiem w sumie za co? Kij wam gdzies i nara. Berry

    Nie wypada się nie zgodzić z tą opinią.

    Też nie widzę powodu aby logować się do gry.

    GF to [wycięto].


    PS. Oddam zwiada w dobre ręce.


    Edit by Camist

    The real question here seems to be "Don't you see that the Upgrade System of RoM is way to expensive? "

    To that question I would say, what is too expensive? To expensive is a price no one is willing to pay...


    by Phelan (responsible for the Community Management, Support, Localization, Facility Management and Human Ressources departments in Gameforge)


  • Pewnie ładnie im przychody poleciały w dół to teraz dali cos na zachętę ;). Osobiście uważam iż niema sensu pakowania realnej gotówki w tą grę.

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • No jak zobaczyłem kilka tygodni temu tego newsa to padłem... I aż specjalnie porównałem sobie ilość kupionych Diamentów przed zmianą oraz jak sprawa wygląda po niej - oczywiście obie w promocji. I przyznam szczerze, że równocześnie zaśmiewałem się oraz czułem zniesmaczenie. To, że ta gra była P2W oraz mottem przewodnim GF było, jest jak i będzie "No dalej misiaczki, dajcie jeszcze nieco grosza!" to było wiadome od dawien dawna, ale to co się tu odjaniepawliło to przechodzi wszelakie pojęcie...


    Na prawdę nie wiem, czy na rynku jest gra, która bardziej "zmusza" gracza do użycia waluty premium do efektywnej gry, by móc w pełni korzystać z jej zawartości... Gracze i tak wydawali krocie, ale wtedy jeszcze miało to sens. Od dłuższego czasu widać jak bardzo zmienił się rynek Diamentów w grze. na przestrzeni 3 lat mojej ciągłej gry widzę nieporównywalną różnicę w tej kwestii. Sytuacja zmierzała w złą stronę sama z siebie - coraz mniej graczy grających, coraz mniej tych sprzedających Diasy, wzrost ceny Diasów w związku z tymi 2-ma faktami, wprowadzenie plusów do +20, następnie do +30, zmiana IS, zmiana zawartości IS(głównie Kół Losu), stopniowe zabieranie po kolei stałych do tej pory ofert HH, dodanie większej ilości przedmiotów z zawartością losową do IS, teraz jeszcze zmiana ilości Dias oraz promocji na Diamenty... To jest równia pochyła - szczególnie przy kosztach, jakie ta gra wymaga od gracza.


    Sam osobiście załadowałem Diasy 2x w swojej karierze. Po każdym z tych doładowań kończyłem grę, bo takie mnie wyrzuty sumienia zjadały, że dałem zarobić GF :D Większość tego co mam osiągnąłem ciężką pracą na altach oraz kupując Diaski od innych graczy. Obecnie, z tego co słyszałem, graniczy to z cudem, a nawet jeśli to cena jest horrendalna. Więc ja się pytam... Do czego to zmierza? Bo chyba tylko do samozagłady <X


    No bo jak nowych ludzi ma przybywać, skoro perspektywa takich wydatków wręcz zniechęca, ilość graczy szokuje, a ceny przedmiotów w IS są zabójcze(a szczególnie w tejże chwili!)? Starych graczy ubywa, bo mają dość marazmu i bezczynności GF i RW, nowych nie przybywa prawie wcale, a jak już to często kończą swoją karierę nawet przed wbiciem max lvla, handel walutą premium upada... Aż się smutno robi.


    A najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta gra ma na tyle duży potencjał, że spokojnie mogłaby konkurować ze swoim klonem P2P od innego wydawcy! Tylko ten potencjał jest marnowany przez brak ciekawych aktualizacji, przez stagnację i pazerność. Zamiast rozwijać to co dobre dla ogółu rozwija się to co dobre dla wydawcy - sposoby wydzierania od graczy hajsu. I owszem, to jest potrzebne, żeby móc utrzymać grę, ale chyba lepiej jest mieć 800 graczy, z czego powiedzmy 100 doładuje za 50 zł regularnie niż mieć 100 graczy, z czego 10 doładuje za 500, a potem się zniechęci, bo nie będzie miał z kim grać. Smutne jest jak widzę, że nawet taka stara, lecz kultowa gra jak Tibia jest lepiej zarządzana przez swoich wydawców aniżeli 2x młodsza gra jaką jest nasz poczciwy RoM-ek, przez co jej popularność ciągle wzrasta. Nawet pojawiają się polscy YouTuberze streamujący Tibię. Czy ktokolwiek z was kiedykolwiek spotkał polskiego streamera RoM-a? Bo ja osobiście nigdy.


    I prawda jest taka, że ludzie tak narzekają, a i tak te Diamenty na serwerze są. Niezależnie od kroków wydawcy są gracze, którzy te Diamenty doładują równocześnie narzekając i marudząc na Forum jakie to jest ble i fuj. To jest ich sprawa i nikogo nie oceniam - skoro tylko sprawia im przyjemność granie w RoM-a to proszę bardzo! Tylko że jest wiele równie dobrych tytułów na rynku, w których możnaby się lepiej bawić, a mniej powkur...zać :)


    Ja osobiście nie gram od bodajże 5 miesięcy - może dłużej - i szczerze mówiąc nie tęskni mi się za RoM-em ani trochę. Nuda i codzienne powtarzanie tego samego do bólu mnie wypaliły, pazerność i małe efekty po jednorazowym większym załadowaniu Dias zniechęciły, brak towarzystwa osób, z którymi spędzałem całe godziny zagrywając się w RoM-a smucą. I tego ostatniego jest mi żal najbardziej. Że gracze nie przez brak czasu odeszli, a przez działania zarządzających grą. Smutne jest to jak ta gra dogorewa swojego żywota.



    Pozdrawiam z jedynego i prawdopodobnie ostatniego posta na tym Forum ;)

    Zaqes




    EDIT: W tym całym wywodzie zapomniałem wyśmiać(bo przepraszam, ale inaczej się tego określić nie da) proces zmiany taryfy Diamentów. Skoro już obniżacie ilość kupowanej Waluty Premium - a żeby dokładniej powiedzieć - wielkość promocji, podczas której głównie dokonywano zakupów to chyba warto by było w tym samym czasie dostosować wartość przedmiotów w samym IS dostępnych za takową walutę?


    No bo sama przyznałaś w swoim poście Celes , że chcieliście zmniejszyć różnicę w ilości Diamentów otrzymywanych w oraz poza promocją. To oznacza, że ci wyżej zdają sobie sprawę iż Diaski były kupowane przede wszystkim przy promocji 1X0% . A to oznacza, że po zmianie jaka zaszła ostatecznie, tych Diasków gracz dostanie dużo mniej po zakupie przy zachowaniu tych samych cen w IS. Jeśli na prawdę ich decyzją było zmniejszenie tylko i wyłącznie ilości otrzymanych Diamentów bez dostosowania cen przedmiotów to to po prostu nie przejdzie. Nawet małpa zareaguje jak jej jedzenie wyrwiesz z ręki. Człowiek jest inteligentniejszy i po prostu nie da się zrobić w bambuko. Kupi tylko, jeśli na prawdę będzie mu czegoś potrzeba. Skończy się kupowanie "bo taki mam kaprys" - to jest za drogi biznes w tej chwili. Metin jest chyba jedną z droższych gier spod skrzydeł GF-u. Jednakże w tej chwili RoM bije go na głowę jeśli chodzi o cenę przedmiotu względem ilości zakupionej waluty.


    Uważam, że wraz ze "standaryzacją" wielkości promocji w parze powinna iść zmiana cen przedmiotów w IS. NATYCHMIAST. Przynajmniej tych kluczowych jak plusy i mounty/pety. Bo nie oszukujmy się, ale na tym forum słowa

    Quote from Celes

    jednakże może to zając pewien czas, tak więc prosimy o cierpliwość.

    działają jak płachta na byka i każą użytkownikowi myśleć, że problem został zamieciony pod dywan i nie zostanie rozwiązany w najbliższych kilku miesiącach/latach. Owszem, nie masz zbyt wiele tutaj do powiedzenia osobiście, bo taką dostałaś zapewne dyrektywę, jednakże to nie powinien być chyba kłopot uzyskać jakiekolwiek konkretne informacje od twojego zwierzchnika lub osoby zajmującej się tym w siedzibie GF, jako iż da się wywnioskować z twojej wiadomości, że pracę nad tym trwają, prawda?

    Edited 2 times, last by Zaqes ().

  • Dobry dzień,


    Mrugal poczekaj chwilę, nie gorączkuj się tak! 8o

    Przecież Celes napisał, że "dostosowywanie" cen w IS musi potrwać pewien czas, tak że ceny reszty plusów również pójdą w górę - spokojnie w tym GF na pewno nas nie zawiedzie :)


    Klauzula antymoderacyjna: prezentowane w niniejszym poście opinie i oceny mają charakter prywatny i indywidualny,

    do czego mam niezbywalne prawo. Mając na uwadze powyższe proszę trzymać z daleka „nożyczki”. Obejmuje to również frazę

    „Pozdrawiam, B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)” będącą opisem stanu faktycznego,

    a nie komentarzem do sposobu/trybu działania supportu i moderacji.


    Pozdrawiam,

    B. (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)

    "Cenzura jest potrzebna.

    Cenzurowanie jest sztuką.

    Dobry cenzor powinien być artystą.

    Poza tym to jest gra."


    Ucieczka z kina "Wolność"

  • Czy prawdą jest, że skończyły się 100% promo ze względu na to, że gra trafiła na Steam i trzeba jakoś odbić sobie wydatek?

    bo jeśli tak, to trochę to dziwne, zważywszy na to, że duża część ekipy GF to wolontariusze. Sumując, to i tak jesteście na plusie, więc skąd taka chora decyzja?

  • Czyli według Was kupowanie młotków za 50-80zł/szt to jest uczciwe? Czy Wy do końca zdurnieliście?! Przy takiej ilości dias to one powinny byc 150d najdroższy, ale pazerstwo nie ma granicy. Ja proponuje przełączyć z F2P na B2P i jeszcze abnonament włączyć.

    Kretynizm najwyższego szczebla...

    Oddam zwiadowce bardzo chętnie !