Działania moderacyjne - FAQ

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Contents [Hide]

    Działania moderacyjne w sekcji PL, pytania, odwołania - FAQ

    1. Dlaczego nazwa mojego tematu została zmieniona?

    Naszym ogólnym celem jako polski Zespół Forum jest zapewnienie maksymalnie możliwej przejrzystości na forum, w polskiej sekcji językowej (PL), dlatego też wykonywane przez nas działania moderacyjne tyczą się również istotnej kwestii jakim jest nazwa tematu. Nazwa wątku powinna w możliwie najbardziej szczegółowy sposób przedstawiać problem/kwestie poruszaną w temacie, do takiego stopnia, aby potencjalna osoba przeglądająca dział i spoglądająca na nazwy tematów, była w stanie oszacować jakiej kwestii dotyczy dany temat


    2. Dlaczego temat, który utworzyłem/am został przeniesiony do innego działu?

    W naszej sekcji ("PL") przygotowane są działy mające na celu odpowiednią segregację wątków, w zależności od omawianych tam kwestii czy poruszanego problemu. Często zespół forum podejmuje decyzje o przeniesieniu wątku do innego działu, który będzie zdecydowanie lepiej pasował do danego wątku. Głównym celem takich działań jest również zapewnienie przejrzystości i pozwolenie naszym użytkownikom wyszukiwanie odpowiednich treści w miejscach, w których by się ich spodziewali.


    3. Dlaczego utworzony przeze mnie post/temat został usunięty?

    Najprawdopodobniej powodem takich działań poczynionych przez zespół forum, było niedostosowanie zamieszczonych przez Ciebie treści do Regulaminu Forum, dyskusji omawianych przez innych użytkowników w danym temacie lub niedostosowanie swojego wpisu do formuły tematu. Zamieszczanie postów/tematów niezgodnych z Regulaminem Forum jest generalną kwalifikacją do odpowiednich działań moderacyjnych takich jak chociażby ich usunięcie. Tworząc nowy post w danym temacie, upewnij się, iż zamieszczone przez Ciebie treści będą zgodne z nazwą tematu oraz dyskusją omawianą w tym wątku, w przypadku gdy treść posta będzie dość rozbieżna od wspomnianych wcześniej elementów - podejmij decyzje o utworzeniu nowego tematu, w którym będzie kontynuowana zapoczątkowana przez Ciebie dyskusja.


    4. Nie znam powodów usunięcia mojego posta lub tematu, jednak chciałbym/chciałabym je poznać, co należy zrobić w takim przypadku?

    W większości przypadków, w przypadku usunięcia posta lub tematu, będzie on oznaczony jako post usunięty, wraz z datą usunięcia, powodem oraz nickiem osoby, która podjęła dane działanie moderacyjne, zaś w innym przypadku osoba podejmująca taką czynność dostarczy na Waszą Skrzynkę Odbiorczą na forum odpowiednią wiadomość, w innych przypadkach w danym temacie może zostać napisany post, który będzie informował o usuniętych postach oraz ogólnym powodzie takich czynności. Jeśli jednak żadne z powyższych nie zostało przez Was dostrzeżone, jak najbardziej możecie skontaktować się z dowolnym członkiem zespołu forum, wraz z odpowiednim pytaniem o powody takich decyzji. Członek zespołu forum odpowie na Waszą wiadomość najszybciej jak to możliwe. Prosimy zauważyć, iż publiczne forum nie jest miejscem do pytania o powody usunięcia danego posta/tematu, takowe pytania należy kierować za pośrednictwem Prywatnych Wiadomości do zespołu forum.


    5. Czy jeśli nie zgadzam się z decyzją podjętą przez zespół moderacyjny lub mam co do niej pytanie - utworzenie dodatkowego tematu na naszym forum, będzie słusznym krokiem, aby się odwołać lub zasięgnąć więcej informacji?

    Nie, w żadnym wypadku. Jedynym miejscem do odwoływania się od decyzji moderacyjnych są Prywatne Wiadomości na forum lub System Supportu. Wszelkie niezadowolenia lub odwołania od konkretnych działań moderacyjnych należy kierować tylko i wyłącznie do wymienionych miejsc. Tematy lub posty zawierające odwołania lub pytania co do konkretnych działań moderacyjnych na forum, będą usuwane zaś odpowiedź może nie zostać udzielona. W przypadku pytań lub odwołania od decyzji zespołu forum, należy skonstruować odpowiednią wiadomość lub zgłoszenie wraz z pytaniem o konkretny post w danym temacie, lub wątek w danym dziale. Prosimy zauważyć, iż wiadomość prywatna lub zgłoszenie zostanie równie szybko zauważone jak temat utworzony w działach publicznych.


    6. Do kogo mam wysłać wiadomość w sprawie pytania o działania moderacyjne lub gdzie mogę sprawdzić, kto należy do zespołu forum?

    W przypadku pytań związanych z danym działaniem moderacyjnym, możesz skontaktować się z dowolnym członkiem zespołu forum. W tym celu utwórz odpowiednią wiadomość na forum, z pytaniem o konkretny post/temat. Z aktualnym składem zespołu forum, możesz zapoznać się w następującym temacie: Twój zespół Runes of Magic Polska . Jeśli chciałbyś, aby wiadomość została zobaczona najszybciej jak to możliwe, możesz dodać jako odbiorców, każdego z członków zespołu forum, zauważ jednak aby odbiorcy nie byli ukryci ("Invisible participants"), a widoczni. Pozwoli to odpowiedzieć osobie, która pierwsza zauważy wiadomość, zaś jeśli odpowiedź zostanie już udzielona, każdy z odbiorców będzie o tym poinformowany.


    7. Chciałbym odwołać się od decyzji moderatora, ponieważ uważam że jego decyzja nie jest słuszna i mam co do niej wątpliwości, z kim mam się skontaktować?

    Jako pierwszy krok powinieneś skontaktować się za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości z członkiem zespołu forum, który podjął daną decyzje - z prośbą o wyjaśnienie. W przypadku, gdy nie będziesz usatysfakcjonowany z odpowiedzi tej osoby, możesz skontaktować się z osobą wyżej - według hierarchii forum, o której możesz dowiedzieć się więcej w następującym temacie: Regulamin Forum .


    8. Chciałbym publicznie zapytać się konkretnego członka zespołu o daną kwestie lub porozmawiać na dany temat, gdzie mam się udać w tej kwestii?

    Część z członków zespołu forum, ma włączoną funkcje komentowania na swoim profilu ("Wall"), w związku z tym jest to miejsce, w który możesz napisać publiczną wiadomość (wpis na tablicy) do członka teamu, która będzie widoczna dla wszystkich.


    9. Otrzymałem/am niestosowny wpis na mojej tablicy/profilu lub nieodpowiednią wiadomość prywatną. Jest możliwe uzyskać pomoc moderacyjną w tej kwestii?

    Owszem zarówno w kwestii komentarza na tablicy profilu jak również prywatnej wiadomości na forum jest możliwość zgłoszenia tych treści, korzystając z ikony "Report Content" , znajdującej się po prawej stronie wiadomości. Po użyciu tej funkcji, otrzymamy stosowną informacje w tej kwestii i po tym podejmiemy odpowiednie działania moderacyjne wobec danego posta/wiadomości.


    10. Po jakim czasie tematy są zamykane? Czy jest na to jakaś reguła?

    Zamykanie tematów to jedno z działań moderacyjnych, za którym stoi wiele powodów m.in zapewnienie odpowiedniego porządku na naszym forum. Nieaktywne tematy, które wydają się, że nie będą kontynuowane w przyszłości są zamykane po kilku tygodniach lub gdy wszelkie informacje na pytanie autora zostały przekazane, a temat wygląda na wyczerpany. Dojść do zamknięcia danego tematu może również w przypadku gdy jest w nim wielokrotnie łamana obowiązująca formuła, bądź nie zmierza on do zapoczątkowanego celu.


    11. Temat, w którym chciałbym/chciałabym się wypowiedzieć został zamknięty - co mam zrobić w tym przypadku?

    Jeśli temat, w którym pragniesz się wypowiedzieć został już zamknięty i powodem takiego działania nie były cele moderacyjne takie jak przymusowe zamknięcie tematu, przez zespół forum z racji na niewłaściwe dyskusje i formułę w danym temacie, możesz zrobić to na 2 sposoby. Jednym z przykładów jest utworzenie Prywatnej Wiadomości do dowolnego członka zespołu forum z prośbą o ponowne otworzenie tematu, innym zaś utworzenie nowego tematu jako kontynuacja już zamkniętego - taki temat zostanie najszybciej jak to możliwe połączony w temat zbiorczy z zamkniętym już tematem.


    12. Po jakim czasie tematy przenoszone są do Archiwum?

    Tematy przenoszone do archiwum są w momencie takich sytuacji jak np. gdy temat od dłuższego czasu pozostaje zamknięty, prośby o jego otwarcie nie są tworzone oraz dotyczy on kwestii nieaktualnych, przedawnionych. Wątki z archiwum nie są zazwyczaj przywracane, a w sytuacji chęci poruszenia kwestii z tematu tam się znajdującego - można utworzyć kolejny temat w działach naszej sekcji.


    13. Zauważyłem/am, że archiwum nie ma podziału na sekcje i działy językowe, w związku z tym jak mam tam szybko odnaleźć tematy w języku, w którym szukam?

    Owszem archiwum na naszym forum nie jest przypisane do konkretnej sekcji, a jest wspólne dla każdej z nich. Działy archiwum nie są również podzielone na specjalne poddziały językowe, które definiowałyby znajdujące się tam tematy. Jednak jako nowość w tej wersji oprogramowania naszego forum są etykietki tzw. "labele", dzięki temu każdy temat przeniesiony przez nas do archiwum z sekcji PL, będzie posiadał odpowiednią etykietkę językową. Przypisane etykietki językowe pozwolą Wam błyskawicznie wyszukać tematy w polskiej wersji językowej, za pomocą dostępnej opcji filtrowania.


    14. Dostrzeżony przeze mnie użytkownik ma niestosowną sygnaturkę/avatar, która nie powinna znajdować się na naszym forum, co należy zrobić w tej sprawie?

    W tej sytuacji, możesz skorzystać z dostępnej w profilu danego użytkownika funkcji "Report User Profile". W tym celu skorzystaj z znajdującej się po prawej stronie profilu użytkownika - ikony "User", a następnie użyj wspomnianej funkcji. W nowo otwartym oknie, skonstruuj powód swojej decyzji i potwierdź to znajdującym się niżej przyciskiem. Jak tylko Twoje zgłoszenie zostanie dostrzeżone przez odpowiedniego członka naszego zespołu - poczynione zostaną odpowiednie kroki w kierunku działań moderacyjnych niepoprawnych elementów profilu.


    15. Czym mogą skończyć się ostrzeżenia na forum, czy mogą dotknąć nawet mojego konta w grze?

    Ostrzeżenia na forum to jedna z form kar na forum. W przypadku niestosownego zachowania lub łamania Regulaminu Forum i zasad tu panujących, zespół forum może nałożyć na danego użytkownika - ostrzeżenie. Ostrzeżenia mogą skutkować ograniczeniem dostępu do konta na forum, poprzez jego blokadę.

    Owszem kary za niewłaściwe zachowanie na forum, również mogą dotknąć konto w grze. Wspomniany sposób to tzw. "Combo Ban", który został opisany w następującym temacie na naszym forum: Zasady Gry . Zgodnie z zamieszczoną tam treścią, w przypadku znacznego łamania reguły obowiązującej na forum zasada ta może zostać zastosowana wobec konta w grze.