Autocenzura w grze

  • Ostatnie aktualizacje launchera ograniczyły wybór regionu do EU i USA, musiałem coś sprawdzić w wersji DE dlatego też na chwile przełączyłem język, niestety po powrocie na PL aktywowała się autocenzura... jest sposób by ją wyłączyć? Wyrazy które obejmuje cenzura pewnie określane są po stronie serwera a nie clienta, tak szukałem i nie widzę możliwości zmiany regionu manualnie w plikach gry :rolleyes:


    Przykładowe wyrażenia:

    • Wspaniały Stalowy Napierśnik
    • Sprzedam za 1kkk golda

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Witajcie,


    Z tego co wiem lista słów/kombinacji liter, wyrazów itp. jest ustalona i zapisana w plikach waszego clienta - konkretnie jest to "other.fdb". Oczywiście modyfikacja plików gry jest niedozwolona zgodnie z Zasadami Gry oraz OWK, dlatego oficjalnie jako zespół odradzamy jakichkolwiek modyfikacji, z powodu tego, aby chociażby nie naruszyć i nie uszkodzić plików gry oraz nie udzielamy żadnego wsparcia technicznego w tej kwestii.


    Jedyny oficjalny zakres modyfikacji słów ocenzurowanych to interfejs dostępny w grze o nazwie "Ustawienia Filtru Słownictwa", do którego możesz przejść za pomocą "ESC"(domyślnie) > "Ustawienia Filtru Słownictwa" . W otwartym interfejsie możesz dodawać własne słowa, które chciałbyś aby były cenzurowane oraz usuwać je.


    Jeśli natomiast chcielibyście zgłosić sugestie, aby dany wyraz/kombinacja liter, została wykluczona z listy cenzury prosimy o stosowną informacje, a postaramy się ją przekazać do odpowiednich osób.

  • Z tego co wiem lista słów/kombinacji liter, wyrazów itp. jest ustalona i zapisana w plikach waszego clienta - konkretnie jest to "other.fdb".

    Więc jednak po stronie clienta, to by się zgadzało bo z dostępnych lokalizacji tylko PL nie miał autocenzury. Obecnie EU ma 3022 kombinacji liter, wyrazów zakazanych, akurat "nik" i "kkk" przedstawione w tym temacie rzucają się w oczy bo często się z nich korzysta. Wymieniać... wolał bym przywrócić poprzednie ustawienia :(

    Autocenzura nie włączyła się automatycznie po aktualizacji clienta/launchera, dopiero gdy sami zmienimy region to się włączy, zatem gdzie ta zmiana się zapisała? Pewnie można by przywrócić manualnie stare ustawienie.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Wychodzi na to, że dopiero przy zmianie regionu plik jest nadpisywany nowszą wersją ;)

    Dlatego albo ręcznie edytujesz plik, albo podmieniasz na starszą wersję.

  • Dobra już wiem w którym pliku zachodzi zmiana update.inf, zakładamy że każdy kto nie zmieniał regionu po ostatnich aktualizacjach nadal ma wersje bez autocenzury. Czy podmiana tego pliku na starszą wersje jest "modyfikacją gry"? Tak się składa że mam backup gry gdzie jeszcze nie był zmieniony, tylko nie wiem czy mogę go udostępnić.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Według mnie jest to raczej przywrócenie do ostatnej działającej wersji. Szkoda, że z IS tak łatwo nie da się tego zrobic XD

    Każda nowa wersja, działa coraz gorzej...

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski
  • Camist

    Removed the Label Other