Znikające postaci graczy.

  • Od jakiegoś czasu, w grze pojawia mi się niedogodność, w postaci zaniku "widzenia" innych graczy w ROMku. Wygląda to tak, że widzę wierzchowce innych graczy, ich "pety" oraz nazwę/tytuł/gildię gracza, ale samej postaci nie widzę. Niemożliwe jest również zaznaczenie postaci innego gracza (ale np. jego "peta", którego widzę - jestem w stanie zaznaczyć). Zwykle pomaga ponowne uruchomienie gry, jednak po niedługim czasie znów dzieje się to samo. Czy ktoś ma pomysł na to, co może być przyczyną lub jak ten problem naprawić? Może ktoś jeszcze ma to samo, lub już "przerabiał" taki problem.

  • Sam kiedyś miałem ten problem podczas wojen oblężniczych, gdy sporo się na takiej działo to zwykle pod koniec widziałem już same nicki bo nie wczytywało tekstur postaci. Powiedz czy masz w ustawianiach grafiki zaznaczone opcje "Automatyczne Dostosowanie Szczegółów"? Ktoś mi później pisał że pomaga odznaczenie (albo zaznaczenie) tej opcji, już nie pamiętam :)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

    Edited once, last by Zeno ().

  • Ustawienia mam takie:

    Popróbuję cosik z nimi, dam znać czy pomoże. Zacznę od tego "automatu". Skoro nikt inny nie zgłasza tego problemu, zatem coś się u mnie napsuło. Uciążliwe to bardzo jest. Nie używam żadnych makr ani dodatków, zatem nie mam pojęcia co mogło mi zepsuć grafikę w tak dziwny sposób. Dziękuję Zeno.

    PS

    Choć napotkanie postaci w strefach w których bywam nie jest proste, ale... przed chwilą ZOBACZYŁEM postać innego gracza. Być może pomogło odznaczenie tego "automatu". Zszedłem również o jeden poziom te dwa ostatnie suwaki.

    Edited 2 times, last by Propelerek ().

  • Witam,


    ja w sprawie tego:


    Skoro nikt inny nie zgłasza tego problemu, zatem coś się u mnie napsuło.


    To nie tylko Twój problem, tylko ludzikom się pisać nie chce (mi też się nie chciało, bo cośtam). U mnie też się to czasem zdarza, na różnych postaciach, głównie gdy siedzę na słabszym laptopie, ale na stacjonarnym też bywa... Nie jest to zależne od strefy, może dopaść byle gdzie. Pamiętam, że dawno dawno temu już miałam okazję słyszeć na TS stwierdzenia typu: "O, postaci nie widzę, same nicki". Tak więc problem jest stary. Może był zgłaszany, może nie, kto to wie? Czy to ważne, skoro rezultat i tak byłby taki sam: żaden.

  • No tak Vimka... Mój "silniejszy" komp ma wakacje i męczę laptopa. Natomiast wcześniej w nim nie pojawiał mi się ten problem. Rzecz w tym, że bez obciążenia... bo żadna wojna, nafaszerowana strefa czy nawet party. Rozumiem, że to pewnie problem słabszej grafiki, ale skoro jest jakieś rozwiązanie (być może to właśnie zaznaczenie tego "automatycznego dostosowywania szczegółów" w słabszym sprzęcie powoduje problemy)... od tego też jest MMO ;) Dziękuję serdecznie Wam wszystkim za reakcję a Zeno za pomoc. Dam temu kilka dni i dam znać, czy problem został całkowicie rozwiązany, czy tylko chwilowo/częściowo.

    PS

    Po dzisiejszym dniu intensywnego przebywania w różnych strefach (różnymi postaciami), muszę stwierdzić, że póki co, przestałem mieć problem "niewidzenia" innych graczy. Zdarza się jednak czasem, że nie widzę "nazw" niektórych postaci graczy (być może wcześniej ten błąd też istniał, lecz wtedy zupełnie pewnie nie widziałem gracza). Zjawisko jest o tyle dziwne, że nie widzę nazw tylko niektórych postaci graczy, ale to na dzień dzisiejszy stosunkowo rzadka przypadłość - zazwyczaj jest OK.

    PPS

    Nie wiem czy to po prostu "lepszy dzień", czy poprawiła mi się przy okazji inna przypadłość, ale od momentu gdy zmieniłem te ustawienia graficzne, nie doświadczyłem ani jednego crasha. Wcześniej miewałem czasem ich nawet kilka w przeciągu godziny.

    PPPS

    Ilość crashy nadal zatrważająca. Postaci już widzę, ich nazwy - czasem z dużym opóźnieniem.

    Edited 3 times, last by Propelerek ().

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski
  • Camist

    Removed the Label Other