Problemy z działaniem Sklepu z Przedmiotami

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Mi tak, choć jeszcze nie wiem czy wszystko. Lojal ok, ale takie małe okienko w oknie na samym początku...


    Dopiska:


    Po jakimś czasie zaczęło funkcjonować normalnie.


    Znaczy, to małe okienko w oknie IS pojawia się na chwilkę, ale zaraz następuje korekta do właściwej rozdzielczości.

    Innych problemów nie zauważyłem.


    Miałem braki w "widzeniu" innych graczy w grze (widziałem jedynie wierzchowce, nazwy postaci lecz samej postaci nie), jednak równolegle był jakiś update Windowsa i po przeładowaniu systemu, wszystko wróciło do normy.

    Edited once, last by Propelerek: Wydaje mi się, że problem został rozwiązany. ().

  • Witajcie,


    Z aktualnie posiadanych przez nas informacji wynika, że początkowo po otwarciu Sklepu z Przedmiotami, może dojść do wyświetlania go w nieprawidłowej rozdzielczości, która powoduje, że Sklep z Przedmiotami jest w mniejszym oknie oraz treści są mniej czytelne. Po odczekaniu pewnej ilości czasu lub zmianie zakładki w Sklepie, powinien on powrócić do swej początkowej "oryginalnej" wielkości.


    Przekażemy informacje o tym problemie do odpowiednich osób, a jeśli otrzymamy ewentualne informacje do tej sprawy - również je Wam przekażemy.

    Tymczasem zachęcam do zamieszczania ewentualnych dodatkowych informacji, które mogą okazać się przydatne w kwestii tego błędu - również zostaną załączone do zgłoszenia błędu.

  • Już wczoraj kilka osób skarżyło się na problem gdzie Sklep z Przedmiotami nie chciał się otworzyć, a raczej pojawiało się puste okienko.

    Do dzisiaj tego problemu nie miałem aż w końcu i mi się zawiesił, wielokrotne otwieranie i zmiana strefy nie pomagało, jak i otwieranie w innej strefie. Pomogło dopiero przeładowanie interfejsu makrem /script ReloadUI() (zwykły relog pewnie też by pomógł).

    Jeśli chcecie gdzieś sprawdzać to polecam strefę Kashaylan, nigdzie nie wywala tyle błędów IS co tam.




    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Ja mam ten sam problem co Zeno ale mi is już nie jest potrzebny do niczego więc zostawiam go

    W moim przypadku była to chwilowa usterka i szybko ją rozwiązałem, za to wyczytałem że u osób korzystających z Windowsa XP i Vista jest to poważy problem. Jako tymczasowe rozwiązanie, można edytować nazwę folderu "thirdparty" znajdującego się w folderze z grą, dzięki czemu gra nie będzie korzystać z umieszczonego tam pliku wbp.exe a ze starego poza folderem.

    Więcej o tym w tym TUTAJ , bezpośredni link do postu z tymczasowym rozwiązaniem.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

    Edited once, last by Zeno ().

  • Jako tymczasowe rozwiązanie, można edytować nazwę folderu "thirdparty" znajdującego się w folderze z grą,

    Osoby, które to zrobiły, może lepiej niech przywrócą oryginalną nazwę tego folderu, zanim po konserwacji odpalą klienta i zaczną pobierać patcha. W końcu jakby nie było, ten folder był wprowadzony "pod Steama", a dziś coś przy tym Steamie będą grzebać. A że to nasz kochany GF i wiemy jak to wygląda - lepiej dmuchać na zimne.

  • W moim przypadku była to chwilowa usterka i szybko ją rozwiązałem, za to wyczytałem że u osób korzystających z Windowsa XP i Vista jest to poważy problem. ...


    Bez obrazy ale Win XP ma 17 lat a Vista 12 lat... moze lepiej poprostu zaopatrzyc sie w nowy sprzecik niz narzekac ze cos co ma 17/12 lat nie dziala poprawnie.

    I`m no hero. Just a yordle with a hammer.

  • Czy wy musicie ciągle grzebać przy tym iS? Od dwóch dni działa strasznie wolno, wręcz wcale się nie włącza. Człowiek chce chociaż lojalki odebrać to nie może, bo za każdym razem coś :( Róbcie tak dalej. :cursing::thumbdown:

  • Od dwóch dni działa strasznie wolno, wręcz wcale się nie włącza.

    Dziękujemy za informacje.

    Znamy ten problem, który pojawia się co jakiś czas i został on już zgłoszony do odpowiednich osób.


    Mamy nadzieje, że poczynione zostaną odpowiednie kroki, które wpłyną na poprawę płynności działania Sklepu z Przedmiotami. Prosimy o cierpliwość.

  • A mi sie okienko po krotszym, lub dluzszym czasie otwiera, mam dostepny bonus- klikam , mam kalendarz, ale z boku nie pojawia sie okienko "ODBIERZ TERAZ"- po prostu puste pole, co czyni niemozliwym odebranie bonusu. Zdarzylo mi sie to juz dwukrotnie w ostatnim czasie.