Przerwa trwajaca "dłużej niż zazwyczaj" - 6.08.2018

  • Skoro zazwyczaj przerwa trwa "dłużej niż zazwyczaj" - co tu jest "zwyczajem" i może by tak z szacunku dla tych, którzy sobie organizują rozkład dnia i obowiazków, choć orientacyjnie podawać spodziewany czas uruchomienia serwerów po przerwie. Informacje rodzaju: "dłużej niż zazwyczaj", używane niemalże nagminnie, przestają być jakimkolwiek źródłem znaczących treści - w szczególności - jeżeli odnoszą się do zupełnie "nieostrych" markerów (czyt. spamują).

  • Camist

    Changed the title of the thread from “Przerwa trwajaca "dłużej niż zazwyczaj"” to “Przerwa trwajaca "dłużej niż zazwyczaj" - 6.08.2018”.
  • Witaj,


    Niestety zgodnie z przekazanym informacjami w temacie Przerwa techniczna - 6.08.2018 - patch 7.2.1.2844 - nie jesteśmy w stanie na ten moment przekazać wiecej informacji na temat zakończenia przerwy technicznej, jak rownież przybliżonej daty jej zakonczenia, jak tylko takowe informacje będą dostępne postaramy się Wam je przekazać.

    Zachęcamy do śledzenia naszego forum.

  • Dziękuję za szybką reakcję. Informacja "jak również przybliżonej daty jej zakończenia" jest już treścią, która pozwala przypuszczać, że tym razem to poważniejsza przerwa i nie ma sensu sprawdzać co godzinę, czy to już. Rozumiem, że zgodnie z przewidywaniami, RoM kiedyś tam jeszcze będzie dostępny dla graczy ;)

  • Jak skończą przerwę techniczną to nam powiedzą, do tego czasu można poczekać i porobić coś bardziej pożytecznego niż granie w RoM. Jeden dzień bez grania w tą grę to nie koniec świata, a nawet wyjdzie ci to na zdrowie. Po dłuższej przerwie od RoM'a nawet więcej frajdy będzie ci sprawiało zabijanie koboldów w Jałowych Grotach ;)

  • Dziękuję za szybką reakcję. Informacja "jak również przybliżonej daty jej zakończenia" jest już treścią, która pozwala przypuszczać, że tym razem to poważniejsza przerwa i nie ma sensu sprawdzać co godzinę, czy to już. Rozumiem, że zgodnie z przewidywaniami, RoM kiedyś tam jeszcze będzie dostępny dla graczy ;)

    Na pewno kiedyś będzie :D

    Faktycznie, czasem jest tak (a dziś całkiem sporo się działo "po naszej stronie"), że nie jesteśmy w stanie podać informacji, że przerwa potrwa 2, 4, czy 8h, bo wszystko zależy jak płynnie będą wgrywane zmiany, testowanie i czy będzie trzeba coś naprawić :D


    Oczywiście my też nie chcemy siedzieć cały dzień i noc nad przerwą, więc zależy nam by skończyła się bezproblemowo i jak najszybciej ;)

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Przerwa, przerwą - każdemu ją radzę, i sam też korzystam, ale przy tych upałach, gdy z powodów zdrowotnych jestem zmuszony spędzać więcej czasu w domu - chciałbym dokończyć rozgmerane w RoMku sprawy, bo potem pewnie mi się nie będzie chciało i wrócę do tego za kilka miesięcy.

    Mam co robić - w domu też - jednak przydało by się ostrzeżenie o przerwie o nieznanej dacie końca. Jak wiesz (pisałem juz wcześniej przy temacie o poprzedniej przedłuzającej się przerwie) - popieram działania na korzyść jakości funkcjonowania RoMka - a takie się zapewne dzieją. Jednak jak na wstępie - "dłużej niż zazwyczaj" używane zazwyczaj - niczego informacyjnie nie wnosi. Podobnie jak fantazyjny sarkazm Mrugala.

  • Ja naprawdę nie rozumiem, Propelerku, o co Ci chodzi. Wiadomo, że w RoMie konserwacje ostatnimi czasy trwają dłużej, gdzieś tak do około 13.00 (pi razy oko, takie mam wrażenie). Biorąc pod uwagę to, co podczas dzisiejszej konserwacji ma być zrobione, należy zakładać znaczne wydłużenie tego czasu. Ot weźmy np. 2 godziny na zmianę festiwalu, plus dodatkowe ze 3 na wgranie tego całego 'podkładu' pod steama. No to masz jak nic 18.00. I to tylko szacunkowo i radośnie optymistycznie. Dodałabym jeszcze ze 2 godziny zapasowo tak na wszelki, żeby potem nie było jakiś niespodzianek i przymusowej pokonserwacyjnej konserwacji (jak to już nieraz bywało przy wgrywaniu większych treści) - i wychodzi lekko 20.00.


    Tak jak zazwyczaj jestem na nie, jeśli chodzi o wypowiedzi teamu (no, czasem jestem na tak, ale to czasem), to tym razem jest odwrotnie. Wprowadziłabym na forum zakaz marudzenia o długość konserwacji. Boshe, potrwa ile potrwa, jeszcze nie przywykli co niektórzy?


    A jeśli domagasz się konkretnych godzin czy też dat, to odsyłam tam, gdzie podają takie daty jak: data wyjścia wojen z bety, data naprawienia bugów zgłoszonych przez graczy hohohohoho temu, data wprowadzenia do IS przedmiotów sugerowanych przez tychże graczy... W tym samym dokładnie miejscu możesz poznać dokładną godzinę końca konserwacji.

  • Oj tam Vimka - od razu marudzenia :) Chyba bardziej mi chodzi o nasz piękny polski język i procesy komunikacyjne niż samą przerwę. Pralka naprawiona, rączka w piekarniku też, remanent w domowych rzeczach do recyclingu zrobiony, w międzyczasie obiad na dziś i jutro a i hiszpański "Dom z papieru" bardzo mi się podoba... Nie śledzę - ile co trwa (jak to sprawnie Tobie wychodzi) i czasem nie mam bladego pojęcia, czy to przerwa kilkudniowa (bo trzeba w ogóle nowy sprzęt postawić), czy tak jak oszacowałaś (pi razy oko) - może ruszy. Ja tu o "dłużej niż zwykle" które moim zdaniem pojawia się przy każdym (lub prawie każdym) wyłączeniu serwerów... Po co taki frazes, skoro niczego konkretnego nie wnosi poprzez swoją nagminność. To nie jest dyskusja o tym, że się przerwa przedłuża. To dyskusja o frazesie, który wydaje mi się zupełnie zbędny, jeśli stał się "zwykłością".


    I pozdrowienia dla Celes. Bądźcie dzielni i wytrwali ;) Ja tam trzymam kciuki za Wasze sukcesy (mogą i mi (czy Nam) być pomocne).

    :):):)

  • Wnioskując po powyższych postach stworzyłeś temat, żeby się przy... czepić do tego jakże złego i nikczemnego "frazesu", ponieważ najzwyczajniej w świecie ci się nudzi. Gratulacje! A ten temat tak samo jak ten "frazes" nic nie wnosi xD

  • Z podziękowaniem za trudy i spełnienia :),

    prośbą o przyszłe, zaniechanie nadużywania "dłużej niż zwykle",

    powracający do Taborei,

    Uśmiechnięty Propelerek.

    ;)


    /Przerwa dobiegła końca, w związku z tym temat zostaje zamknięty.

    W przypadku chęci dyskusji na temat treści, które zostały dodane wraz z dzisiejszymi Patchami, zachęcam do utworzenia nowego tematu. Camist

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski